عکاسی کودک در پاییز

مقدمهعکاسی کودک در پاییز یکی از صدها شیوه ی عکاسی به خصوص در زمینه سوژه کودک به شمار می‌رود. ثبت تصاویر کودک در طبیعت و به خصوص پاییز می‌تواند خاطره‌ساز لحظات زیبای این فصل رنگارنگ باشد.

پاییز فصل رنگ‌هاست. بسیاری از علاقه مندان عکاسی و عکاسان حرفه‌ای ترجیح می‌دهند در این فصل زیبا و رنگارنگ تصاویری چشمگیر و در عین حال خلاقانه ثبت کنند. اما اگر بخواهیم از لحاظ مسائل فنی به قضیه نگاه کنیم، باید تکنیک‌های عکاسی کودک در پاییز را زیر ذره‌بین ببریم و بررسی کنیم. پس برای یادگیری اصول عکاسی از کودک دلبندتان در پاییز، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

بیشتر بخوانید: اصول عکاسی از کودک

 

نکات عکاسی کودک در پاییز

بر روی نور متمرکز شوید

توجه داشته باشید، عکاسی کودک در پاییز مستلزم رعایت نورپردازی متناسب با این فصل می‌باشد. اغلب عکاسان حرفه‌ای به این مسئله واقف هستند که با تغییرات فصلی، تنظیم نورپردازی نیز متغیر است. در فصل پاییز خورشید زودتر از حد معمول طلوع می‌کند. زوایای پرتوی نور نیز متغیر بوده و تابش آن زمین را به صورت و جلوه دیگری در معرض نمایش می‌گذارد. بنابراین، می‌توان گفت ساعات زود روز، از طلایی‌ترین ساعات عکاسی کودک در پاییز بوده و صحنه عکس را با تابش گرم نور خورشید زیباتر جلوه می‌دهد.

عکاسی کودک در پاییز
استفاده از نور طبیعی

اگر به دنبال ثبت تصویری زیباتر و رنگی‌تر به وسیله نور طلایی خورشید هستید، یک یا چند ساعت پیش از طلوع آفتاب به لوکیشن مدنظر بروید. سپس بگردید و با هم به دنبال بهترین لوکیشن و منظره بگردید. هیچ چیز زیباتر از تکاپو و یا گپ زدن‌های خانوادگی در عکاسی کودک در پاییز نیست!

بیشتر بخوانید: تنظیم نورپردازی

 


دوره آموزشیزیبایى رنگین ترین فصل سال را با این مجموعه از ترفند هاى عکاسى و ویرایش از عکاس طبیعت ، جاستین رزنیک ثبت کنید . جاستین در دوره ی ویدیویی آموزش عکاسی در پاییز به شما آموزش می دهد که چطور از آب براى خلق عکس هاى پویاتر استفاده کنید و چطور از رنگ ها در انعکاس ها عکس بیاندازید ، چطور ترکیب بندى هاى جذاب از برگ هاى خزان بسازید و لنزهاى واید و تله فوتو را تجربه کنید. به علاوه به شما نشان می دهد که چطور تصاویر پاییزى خودتان را به بهترین شکل در لایتروم ویرایش کنید.

سرفصل های دوره آموزشی عکاسی در پاییز (ترجمه و دوبله شده توسط تیم بلدشو):

 • معرفی دوره
 • مکان هایی برای پیدا کردن رنگ های پاییزی
 • استفاده از آب در صحنه ی یک عکس پاییزی
 • نشان دادن رنگ های پاییزی در انعکاس ها
 • پیدا کردن رنگ های پاییزی در برگ های خزان
 • تصاویر پاییزی با استفاده از لنز زاویه باز و تله فوتو
 • پسگفتار

 


از رنگ‌های پاییزی حداکثر استفاده را ببرید

همه ی ما به خوبی از زیبایی‌های بی نظیر فصل پاییز باخبریم. از این رو، عکاسان به عکاسی کودک در پاییز بیش از هر فصل دیگری اهمیت می دهند. پاییز فصل رنگ‌هاست. از ریختن برگ‌های پاییزی گرفته تا کدوتنبل های نارنجی، همه باعث جلوه رنگین عکس می‌شوند. از آنجا که همه ما پاییز را با رنگ‌های زرد و نارنجی می‌شناسیم، از رنگ‌های دیگر این فصل نظیر آبی پررنگ غافل هستیم.

عکاسی کودک در پاییز
استفاده از رنگ های پاییزی

اگر به سوژه عکاسی کودک در پاییز لباس آبی تند بپوشانید، کنتراست قدرتمندی نسبت به سایه‌های آتشین و مهیج لوکیشن پاییزی پدید آورده‌اید. علاوه بر این موضوع، شما می‌توانید با افزایش تنظیمات Vibrance و Saturation میزان اشباع رنگ را در سطح کلی و یا تنها در برخی موارد عکس بالا ببرید. این تنظیمات عکس شما را پاییزی‌تر نشان می‌دهند.

 

برگ‌های پاییزی را دست کم نگیرید!

اگر تنها یک عنصر مرتبط با عکاسی کودک در پاییز باشد، برگ پاییزی است! هیچ چیز به اندازه برگ‌های پاییزی در عکاسی پاییزه زیبا نیستند. در واقع با بهره‌گیری این عنصر پاییزه قادر خواهید بود تمام زاوایای این فصل را به رخ تماشاگر بکشید. اما گاها بهتر است برای به تصویر کشیدن برگ پاییزی خلاقیت هم داشته باشیم. به طور مثال، اگر از برگ‌های پاییزی همانطور پخش شده روی زمین بدون هیچ‌گونه نظم استفاده کنیم عکس ما چندان به چشم نخواهد آمد.

عکاسی کودک در پاییز
استفاده از برگ های پاییزی

در حال حاضر بسیاری از عکاسان حرفه‌ای در تلاش هستند تا با ارائه و نمایش ایده‌های خلاقانه از سایر همکاران خود پیشی بگیرند. اگر به نمونه‌های این بخش نگاهی اجمالی بیاندازید، متوجه خواهید شد استفاده از برگ‌های پاییزی که به روی چتر فرو می‌ریزند و یا چهره دختر بازیگوشی که در پس برگ زرد پاییزی پنهان شده، به عکس جلوه‌ای هنری بخشیده است.

 

از بالا به پاییز بنگرید

عکاسی کودک در پاییز مستلزم نمایش خلاقیت‌های متفاوت و رنگارنگ است. یک عکاس حرفه‌ای نباید حتما از یک منظر و روبرو سوژه را ثبت کند. گاهی بهتر است از حالات متفاوت و مناظر مختلف عکس بیاندازید. تکنیک عکس برداری از بالا رو به پایین یکی از تکنیک‌ های جذاب و حرفه‌ای عکاسی کودک در پاییز به شمار می‌رود.

عکاسی کودک در پاییز
عکاسی از زاویه متفاوت

بدین ترتیب، اگر در لوکیشن عکاسی شما یک درخت عریان پاییزی وجود دارد، کودک را زیر درخت قرار دهید و از بالا سوژه را ثبت کنید. برگ‌های پاییزی ریخته بر روی زمین، حتی در روزهای ابری پس زمینه چشمگیری برای عکاسی کودک در پاییز پدید می‌آورد.

 

به پس زمینه‌ای فراتر از کلیشه ها فکر کنید!

عکاسی کودک در پاییز
پس زمینه متفاوت

بسیاری از عکاسان مبتدی تا حرفه‌ای تصور می کنند لوکیشن عکاسی کودک در پاییز تنها به منظره های خاص منتهی می شود. شما می‌توانید علاوه بر این سبک لوکیشن ها، سری به لوکیشن‌های دیگر نظیر باغ‌های میوه، مزارع و جنگل‌ها بزنید. حین عکاسی کودک در پاییز مناظر باغ سیب و یا مزارع گل آفتابگردان را از یاد نبرید! شما با عکاسی در این نواحی قادر خواهید بود تا داستان ماجراجویی شگفت‌انگیز کودکتان را به تصویر بکشید.

 

از طبیعت به عنوان فریم استفاده کنید

هر قدر در فصل پاییز برگ‌ها از شاخه‌های درختان سقوط کنند، قادر خواهید بود از شاخ و برگ‌های باقی مانده به عنوان یک فریم طبیعی بهره ببرید. این فریم زیبا به عکس شما عمق فوق‌العاده‌ای می‌بخشد. بنابراین، استفاده از شاخ و برگ‌های خلوت در طبیعت به عنوان فریم مبتکرانه می‌تواند جزئی از عکاسی کودک در پاییز به شمار رود.

 

وسعت پاییز را شکار کنید

عکاسی کودک در پاییز
عکس از نمای دور

یکی از شیوه‌ های عکاسی کودک در فضای باز پاییزی این است که سوژه را در یک قاب وسیع شکار کنید. به طور مثال، شما می‌توانید کودک را مناظر پاییزی نظیر باغ سیب، مزرعه کدو تنبل، زمین فوتبال و پیاده‌رو ببرید و چندین قدم به عقب بردارید و عکس خود را در وسعت بیشتر ثبت کنید. اگر تنها ۵۰ قدم به عقب بروید و سوژه را در ابعادی کوچک ثبت کنید، پاییز را در قاب کوچک اما وسیع شکار کرده‌اید!

بیشتر بخوانید: شیوه‌ های عکاسی کودک در فضای باز

 

لحظات پاییزی را نادیده نگیرید

عکاسی کودک در پاییز
استفاده از لحظات پاییزی

اگر کودکتان عاشق خش خشِ له کردن برگ‌های پاییزی است، ثبت لحظات پاییزی او ایده‌ای هوشمندانه محسوب می‌شود. صرف نظر از هوای گاها دلگیر پاییز، همه ما به یاد لحظات تکالیف پُربار پاییزی می‌افتیم. لحظات پاییزی بخشی از حواشی عکاسی کودک در پاییز به شمار می‌رود. تنها یک حاشیه می‌تواند زیباترین حالت سوژه را ثبت کند. عکاسان حرفه‌ای جدا از ثبت چشم اندازی پاییزی، از شکار لبخند‌ها و احساسات و آغوش‌ها غافل نمی‌شوند.

 

به تم پاییزی رنگ بپاشید

بسیاری از افراد پاییز را با تم خاکستری و قهوه‌ای به یاد می‌آورند. گاهی بسیاری از عکس‌های پاییزه نیازمند روحی تازه هستند تا خستگی بصری را کاهش دهند. به طور مثال، تصویری از عکاسی کودک در پاییز که با تم خاکستری و قهوه‌ای گرفته شده نیاز به رنگ‌های متضاد نظیر نارنجی، قرمز و… دارد تا از لحاظ زیبایی تکمیل شود.

 

با کودک خوش بگذرانید

عکاسی کودک در پاییز
خوش گذراندن با کودک

بیش از آن که به مسائل فنی و تکنیک‌های عکاسی کودک در پاییز بیاندیشید، به حرف‌ دل کودکتان گوش بسپارید و با او خوش بگذرانید. این موضوع می‌تواند بر شکار لحظات زیبای پاییزی تاثیر بسزایی بگذارد.

 

برگرفته از: today.com

مطالب مرتبط بیشتر
 • آموزش عکاسی بوکه

  آموزش عکاسی بوکه

  4.8 / 5 ( 9 votes ) حتما تا به حال، واژه بوکه به گوش تان خورده است یا در کتاب ها و وبلاگ ه…
 • ژست عکاسی پرتره

  ژست عکاسی پرتره

  3.8 / 5 ( 6 votes ) آیا به دنبال اصلی ترین ژست های عکاسی پرتره هستید که برای استودیو و فضا…
 • تکنیک های عکاسی پرتره هنری

  تکنیک های عکاسی پرتره

  آموختن تکنیک های عکاسی پرتره می تواند بسیار ارزشمند و در عین حال چالش برانگیز باشد. در حال…
 • اعوجاج لنز دوربین

  اعوجاج لنز دوربین: انواع اعوجاج و راه حل های آن

  اعوجاج به معنی تغییر شکل یا انحنای عکس است که بر اثر عوامل مختلفی مثل نوع لنز، رخ می دهد و…
 • آموزش وایت بالانس ذر عکاسی

  آموزش وایت بالانس در عکاسی

  این روزها دیگر تنظیم کردن وایت بالانس مشکلی برای عکاسان ایجاد نمی کند، ولی هنوز آنها را سر…
 • وایت بالانس اتوماتیک غروب آفتاب

  وایت بالانس اتوماتیک و تاثیر آن در عکاسی

  وایت بالانس اتوماتیک یکی از حالت های تنظیم نور یا وایت بالانس است که سبب می شود تصاویر در …
بارگذاری بیشتر در عکاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.