ایده کسب و کار اینترنتی

آیا به دنبال یک ایده کسب و کار اینترنتی برای ایجاد درآمد بیشتر هستید؟ اینترنت فرصت های زیادی را برای اجرای ایده های متنوع و یا پیدا کردن شغل های جدید اینترنتی ایجاد کرده است. در این مقاله، ما راه های پولساز، مطمئن و اجرایی برای شروع یک کسب و کار آنلاین یا شاید بهترین ایده کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی می کنیم.

 

 

 چرا به ایده کسب و کار اینترنتی نیاز داریم؟

تکنولوژی غالبا مقصر نابودی کسب و کارهای سنتی و شغل های مربوط به آن است. اما حالا تکنولوژی های جدید، هزاران شغل نو و فرصت های کسب و کار ایجاد کرده اند که توسط هر کسی قابل انجام است. شروع یک کسب و کار آنلاین، راحت تر از چیزی است که به نظر می آید. شما می توانید در خانه خودتان و صرفاً با داشتن یک کامپیوتر و اتصال به اینترنت، ایده کسب و کار اینترنتی را عملی کنید. این امر بدون اینکه برای شروع نیازی به سرمایه گذاری با حجم بالا داشته باشید، امکان پذیر است.

توجه کنید که: اگر کسی به شما می گوید، می توانید سود بسیار زیادی را در فلان پروژه به جیب بزنید و راه صد ساله را با هواپیمای جت یکسره و یک شبه طی کنید، از او دوری نمایید. چون آن فرد به احتمال زیاد اساساً آگاهی کافی در خصوص ماهیت سود، پروژه و کسب و کار ندارد و یا اینکه یک کلاهبردار است!

ایده هایی که ما در این مقاله با شما به اشتراک میگذاریم، برای ساختن و ایجاد یک کسب و کار مشروع و قانونی به صورت آنلاین است که شما برای موفقیت در آنها، نیاز به ریختن عرق جبین دارید. اگر انتظار دارید بدون هیچ زحمتی، چند صفر به همراه یک عدد یک، سر و کله اش در حساب شما پیدا شود، این مقاله کمکی به شما نخواهد کرد. پس با عزم جزم و انرژی مثبت و حس خوب، شروع به خواندن این مقاله کنید و آستین ها را بالا بزنید!

بیشتر بخوانید: گام هایی اساسی در راه اندازی کسب و کار آنلاین

۱. یک وبلاگ بسازید و از طریق آن پول در بیاورید

ایده ساخت وبلاگ، یکی از موفق ترین روش ها در نوع خود است. صاحبان وبلاگ مانند “دارن رز” و “جان لی” افراد موفقی هستند که از این کار به درآمدهای میلیون دلاری رسیده اند و البته آنها تنها کسانی نیستند که چنین درآمدهایی داشته اند. دیگر بلاگرهایی مثل “بالکی”، تجارت آنلاین وبلاگی با درآمد ۸ رقمی ایجاد کرده اند. همچنین زیادند بلاگ نویسانی که وبلاگ های بسیار موفقی را راه اندازی کردند و وبلاگ نویسی به شغل اصلی آنها تبدیل شده است. ساختن یک وبلاگ، بسیار ساده است و هزاران راه برای در آوردن پول از آن نیز وجود دارد. یکی از رایج ترین راه ها، درج تبلیغات در وبلاگ با استفاده از گوگل ادسنس است.

ساخت وبلاگ و کسب درآمد
ساخت وبلاگ و کسب درآمد

شما می توانید یک وبلاگ را در کمتر از سی دقیقه ایجاد کنید. برای این کار، سایت هایی هستند که خدمات میزبانی وبلاگ ارائه می دهند. شما می توانید در وبلاگ خودتان به مخاطبین برای تفریح و یا سایر موارد پیشنهادهای جذاب ارائه کنید. خوشبختانه تا دلتان بخواهد ایده جدید برای ایجاد محتوا در وبلاگ وجود دارد که شما می توانید از آن برای تولید محتوا استفاده کنید. همینطور که وبلاگ شما رشد می کند، فرصت کسب درآمد بیشتری با استفاده از استراتژی های مختلف ایجاد می شود. در واقع، وبلاگ تان یک سکوی پرش برای رفتن به دیگر ایده های کسب و کار اینترنتی پرسود خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خوانندگان وبلاگ را به مشتری ثابت تبدیل کنید-بخش اول و بخش دوم

۲. کسب درآمد از طریق نمایندگی فروش

ایده کسب و کار اینترنتی از طریق نمایندگی فروش به این معنی است که شما به وسیله بازاریابی محصولات و خدمات و دریافت سود فروش، کسب درآمد می کنید. بیشتر کسانی که در نمایندگی فروش کار می کنند، با استفاده از تبلیغ محصولاتشان در وبلاگ خود و یا از طریق ارسال ایمیل برای دیگران، محصولات مختلف را بازاریابی می کنند. برای این کار، شما نیاز به آموختن روش های مختلف بازاریابی آنلاین مانند سئو و بازاریابی جهت جذب مخاطبان بیشتر خواهید داشت.

کسب درآمد با نمایندگی فروش
کسب درآمد با نمایندگی فروش

3. ایده کسب و کار اینترنتی فروش خدمات آموزشی تخصصی (Information marketing)

اگر توانایی شما در یک مهارت به قدری خوب است که می توانید آن مهارت را تدریس کنید، یک ایده کسب و کار اینترنتی در اختیار شماست! فروش دوره های آموزشی، یکی از روش های رایج برای شروع یک کسب و کار جدید آنلاین است. بسیاری از کاربران اینترنت ترجیح می دهند که به سرعت، مهارت هایی را که نیاز دارند، یاد بگیرند. راحت ترین راه برای این کار، شرکت در دوره های آموزشی اینترنتی است که می تواند به وسیله شما ارائه شود.

فروش دوره های آموزشی تخصصی
فروش دوره های آموزشی تخصصی

ساختن یک دوره آموزشی آنلاین کار سختی نیست و شما می توانید از نرم افزارهایی مثل LMS software استفاده کنید. این پلتفرم ها اجازه می دهند تا دوره تعاملی آموزشی خودتان را به راحتی بسازید. کلاس ها، دانش آموزان و همینطور محتوای دوره را مدیریت کنید. ویژگی خیلی خوب این نرم افزارها، این است که شما نیاز ندارید با استفاده از این نرم افزارها حتی یک خط هم کدنویسی یا برنامه نویسی انجام دهید. چون همه کارها در این نرم افزارهای آموزشی انجام می شود.

 

4. یک فروشگاه اینترنتی بسازید

ساخت فروشگاه اینترنتی
ساخت فروشگاه اینترنتی

فروختن وسایل مختلف به صورت آنلاین، شاید ساده ترین ایده کسب و کار اینترنتی باشد. هرکسی می تواند به راحتی یک فروشگاه آنلاین را در چند دقیقه بسازد و شروع به فروختن انواع محصولات کند. محصولات می توانند لوازم فیزیکی (یعنی چیزهایی که نیاز به ارسال پستی دارند) یا محصولات دیجیتال مانند کتاب های الکترونیکی، موسیقی، نرم افزار و غیره باشد. قبل از شروع، شما نیاز دارید که در خصوص ایده فروش اینترنتی تحقیق کنید و به این سوالات پاسخ دهید:

  • چه محصولاتی تقاضای زیادی در بازار دارند و رقابت در آنها کمتر است؟
  • روشهایی که فکر می کنید فروشگاه شما را نسبت به سایرین متمایز می کند، چیست؟
  • قیمت کالای شما چقدر بهینه خواهد شد؛ به طوری که سود مناسب نیز داشته باشید و خرید برای مشتری ها هم مقرون به صرفه باشد؟
  • از چه مدل قیمتی استفاده کنید که شما را در بازار رقابت نگه دارد؟
  • آیا حاشیه سود محصولات خود را به صورت منطقی تعیین کرده اید، طوری که مطمئن باشید تجارت شما پایدار خواهد بود؟

برای ایجاد فروشگاه اینترنتی، سایت های زیادی وجود دارد که امکان تاسیس یک فروشگاه اینترنتی را به شما می دهد. ساده ترین راه، استفاده از خدمات سایت هایی مثل Shopify یا WooCommerce خواهد بود. هر دوی این پلتفرم ها برای شروع، عالی هستند. فقط نیاز به ثبت نام در این سایت ها و استفاده از خدمات آن ها دارید.

 

5. کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه ای آنلاین

راه اندازی یک وبسایت، عضوگیری و فروش محصولات از طریق بازاریابی شبکه ای اعضا، یک ایده کسب و کار اینترنتی جالب است. در این روش، به جای تکیه بر روش های تبلیغات رایج، شما از روش بازاریابی سینه به سینه استفاده می کنید. اعضای وب سایت شما علاوه بر خرید و استفاده محصولات شما، با معرفی آنها به دوستانشان کسب درآمد می کنند و همینطور به صورت هرمی این شیوه ادامه می یابد.

کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه ای آنلاین
کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه ای آنلاین

سایت های بسیاری در زمینه عضوگیری و بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنند. در بعضی از سایت ها، به اعضایی که به صورت اختصاصی و با پرداخت هزینه در سایت عضو شده اند، اجازه دسترسی به خدمات وجود دارد. بعضی دیگر، اجازه ایجاد انجمن هایی متشکل اعضا را به شما می دهد.

برای راه اندازی ایده کسب و کار اینترنتی به صورت عضوگیری شبکه ای، نیاز به پیدا کردن یک موقعیت و محصول مناسب دارید که زمینه جذب اعضا را برای شما فراهم کند. سازوکارهای عضوگیری، در قالب نرم افزارهای تحت وب زیادی وجود دارند. شما می توانید به سادگی یک انجمن اینترنتی تاسیس کنید و مدل های مختلفی را برای عضوگیری در نظر بگیرید.

۶. ایجاد یک وبسایت برای همکاری در فروش

طراحی یک وبسایت برای همکاری در فروش
ایجاد سایت برای همکاری در فروش

علاوه بر موارد ذکر شده، یک ایده کسب و کار اینترنتی دیگر، همکاری در فروش است. در این روش با تاسیس یک وبسایت و تبلیغ محصولات یک تولید کننده در آن، برای فروش محصولات به شرکت ها کمک می‌ کنید. در عوض شرکت ها مقداری از سود حاصل از فروش را به شما پرداخت می کنند. مزیت این کسب و کار اینترنتی این است که نیازی به ایجاد سازوکاری برای حمل و نقل و ارسال کالا ندارید و صرفاً نقش واسطه خواهید داشت. از دیگر مزیت های این روش، نیاز به حداقل سرمایه است. هرچند ناچار هستید که محصولات را با حاشیه سود کمی بفروشید. جالب است بدانید، بیشتر کسب و کارهای همکاری در فروش، سرانجام شروع به فروش محصولات خودشان می کنند.

 

۷. راه اندازی کسب و کار اینترنتی با ایجاد وبسایت کاریابی

یک ایده کسب و کار اینترنتی، راه انداختن سایت های کاریابی است. سایت های کاریابی، افراد جویای کار را به شرکت ها و موسساتی که نیاز به نیروی کار دارند، ارتباط می دهند و از این طریق درآمد کسب می کنند. تعداد زیادی موتور جستجوی کار به صورت آنلاین در حال حاضر فعال هستند. برای شروع کسب و کار، لازم است که یک حیطه تخصصی مشخص از کارجویان (مثلا مهندسان عمران) را مد نظر قرار دهید و کار خود را آغاز کنید.

شما می توانید از طریق ارسال لیست کارجویان و کارفرمایان به شرکت ها و افراد جویای کاری که کاربر سایت شما شده اند، درآمد کسب کنید. سیستم مدیریت محتوای وردپرس این امکان را برای شما ایجاد می کند که یک کسب و کار کاریابی را به سادگی ایجاد و مدیریت کنید.

۸. بازاریابی خدمات خرده کاری

این ایده کسب و کار اینترنتی با روش کسب و کار قبلی از این جهت متفاوت است که در چنین وبسایتی، افرادی که مهارت های خاصی دارند، جذب بازار کار می شوند. ساز و کار این روش بدین صورت است که افرادی که نیاز به دریافت یکسری خدمات جزئی دارند، به سایت شما مراجعه می کنند. سپس از بین افراد ماهری که در وبسایت ثبت نام کرده اند، فردی را برای کارشان فرا می خوانند. شما به ازای متصل کردن این افراد به هم، از افراد ماهر و کارفرمایان هزینه دریافت می کنید. اساساً چنین وب‌سایت هایی، نقش واسطه بین دریافت کننده خدمات و افراد ماهر را دارند.

 

9. بهینه سازی سئو، یک ایده کسب و کار اینترنتی برای افراد باهوش!

سئو (SEO) و یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو (Search engine optimization) یک ایده کسب و کار اینترنتی است. متخصصان سئو، به وبسایت ها برای داشتن بازدیدکنندگان بیشتر از طریق قرار گرفتن در رتبه های بهتر در موتورهای جستجو، کمک می کنند. مهارت بهینه سازی سئو نیاز به یاد گرفتن مداوم و به روز ماندن در خصوص موضوعات پرطرفدار و پربازدید در اینترنت دارد. متخصصان سئو در قالب همکاری با شرکت های تولید محتوا و یا وب سایت هایی که خودشان تاسیس می کنند، درآمد کسب می کنند.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو SEO
بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو SEO

این امکان وجود دارد که با یاد گرفتن تخصص بهینه سازی برای سئو، وب سایت خودتان را برای ارائه خدمات بهینه سازی مطالب سایت ها در موتورهای جستجو راه اندازی کنید. بازار سئو یک صنعت کاملا رقابتی است و شما لازم است از بهترین ابزارهای بهینه سازی سئو برای کارتان استفاده کنید. یادگیری تکنیک‌های بهینه سازی در وردپرس، کار با ابزارهای مدیریت محتوا و گرفتن مشاوره از متخصصان سئو بلدشو به شما در این کار، کمک بسیاری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی دیجیتال

 

10. یک ایده کسب و کار اینترنتی خوشمزه: وبلاگ آشپزی یا ارائه دستور پخت غذا!

راه اندازی وبلاگ های مربوط به آشپزی، یکی از زمینه های پول ساز کسب و کارهای اینترنتی است. دستورهای پخت غذا و آموزش آشپزی، محیط فوق العاده ای برای تبلیغات با استفاده از گوگل ادسنس و یا بازاریابی انواع محصولات مرتبط با آشپزی است. همچنین شما می توانید کتاب های راهنمای آشپزی و یا دستورهای خلاقانه پخت غذا را در این وبلاگ ها برای فروش ارائه دهید.

راه اندازی وبلاگ مربوط به آشپزی
راه اندازی وبلاگ مربوط به آشپزی

رمز موفقیت این چنین وبلاگ هایی، ایجاد ارتباط نزدیک و صمیمانه با شور و حرارت بالا با مخاطبین است. چون آشپزی یک حوزه بسیار رقابتی است، شما نیاز به خلاقیت بالا و دانش کافی و البته کمی هم حسن سلیقه برای خلق یک وب سایت‌ بی نظیر و جذاب دارید.

 

11. توسعه دهنده وردپرس شوید و آنلاین درآمد کسب کنید!

وردپرس رایج ترین پلتفرم ساخت وب سایت در دنیاست که یکی از بهترین ایده های کسب و کار اینترنتی را شامل می شود. حدود ۳۰% وب سایت های ساخته شده در اینترنت، تحت وردپرس ایجاد شده اند. در واقع، میلیون ها کسب و کار در سراسر جهان از خدمات وردپرس استفاده می کنند.

ایده های کسب و کار اینترنتی
توسعه دهنده وردپرس شوید

این حجم گسترده استفاده از وردپرس، تقاضای زیادی برای متخصصان و توسعه‌ دهندگان این نرم‌افزار ایجاد کرده است. وردپرس یک نرم افزار متن باز است که هر کس امکان نوشتن کدهای دلخواه برای کاربری مورد نظرش را در آن دارد. همین طور ایجاد تم ها و افزونه ها از دیگر قابلیت های وردپرس برای کاربران است.

به عنوان یک توسعه دهنده وردپرس می توانید تا رسیدن به شرکت های برتر و کار به عنوان برنامه نویس حرفه ای پیشرفت کنید. همین طور می توانید سایتی برای خدمات وردپرسی که ارائه می دهید ایجاد کنید. برای اینکه یک برنامه نویس همه فن حریف و کاربلد باشید، نیاز خواهید داشت تا PHP، JavaScript، CSS و HTML را یاد بگیرید. در این زمینه کتاب های بسیاری وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد تا یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی خود را اجرایی کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی را شروع کنیم؟

۱۲. خدمات طراحی گرافیک آنلاین

طراحان گرافیک از طریق تولید محتوا تصویری، ساخت لوگو، طراحی وبسایت ها، صفحات فروش و … درآمد کسب می کنند. گرافیک یک صنعت بزرگ است و هزاران کسب و کار و فرصت های شغلی را در بر می گیرد و جزو ایده های کسب و کار اینترنتی بسیار خوبی به شمار می آید.

ایده های کسب و کار اینترنتی
خدمات طراحی گرافیک آنلاین

برای اینکه یک گرافیست ماهر شوید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید، دنبال یاد گرفتن نرم افزارهایی مثل Adobe Illustrator، فتوشاپ و غیره بروید تا یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی را پیاده سازی کنید. برای یادگرفتن این نرم افزارها، تا دلتان بخواهد سایت و آموزشگاه وجود دارد که به صورت رایگان یا با هزینه ای اندک به شما کمک می کند، هنر گرافیک رایانه ای را بیاموزید. برای ارتقا وضعیت کارتان به عنوان یک گرافیست، بهتر است چند نمونه کار تولید کنید و به این ترتیب کیفیت کار خودتان را به مشتری ها نشان دهید.

۱۳. راه اندازی وبسایت مد و فشن؛ ایده کسب و کار اینترنتی شیک!

ایده های کسب و کار اینترنتی
راه اندازی وبسایت مد و فشن

یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی خوب، ایجاد وبسایت های مد و مدل های متنوع لباس است. آیا تاکنون به وبسایت هایی که آخرین مدهای لباس را تبلیغ می کنند، سرزده اید؟ چرا شما از این روش برای راه اندازی یک کسب و کار پرسود استفاده نکنید؟ وبلاگ های مد و فشن حجم بالایی آگهی تبلیغات از برندهای مشهور و شبکه نمایندگی آنها، جذب می کنند.

۱۴. بازاریابی محتوا، ایده کسب و کار اینترنتی کسانی که خوب انشاء می نویسند!

بازاریابی محتوا را می توان یکی از جدیدترین روش های بازاریابی در فضای اینترنت برشمرد. گرچه قدمت این روش بازاریابی بسیار بیشتر از دهه های اخیر است. بازاریابی محتوا یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی است که به کسب و کارهای اینترنتی برای فروش بهتر و بازدید کننده بیشتر کمک می کند. این بازاریاب ها با تولید محتوای متناسب و مفید برای مخاطب به شیوه ای جذاب، این کار را انجام می دهند.

ایده های کسب و کار اینترنتی
بازاریابی محتوا

تکنیک های بازاریابی محتوا با در نظر گرفتن فضایی که محتوا در آنها منتشر می شود، متفاوت هستند. اما همه آنها در یک نقطه مشترک هستند: تولید محتوای با کیفیت. در کنار این محتوای باکیفیت معمولا یک محصول یا خدماتی که توسط کسب و کار به فروش می رسد، به مخاطب ارائه می شود. بدبن وسیله احتمالا مخاطبی که محتوای شما برایش مفید بوده به مشتری کسب و کارتان تبدیل می شود.

به بیانی دیگر، بازاریابی محتوا با ایده ایجاد تعامل با کاربران آغاز شده و در ادامه هدف تبدیل آنها به مشتری را دنبال می کند. هر کسب و کاری برای جذب مشتری به محتوای مناسب نیاز دارد. در حال حاضر تقاضای روز افزونی برای تخصص بازاریابی محتوا وجود دارد که به این زودی ها فروکش نخواهد کرد.

ایده های کسب و کار اینترنتی محتوا
فروش محصولات و خدمات در کنار تولید محتوای باکیفیت

تولیدکنندگان محتوا در نوشتن ماهرند، ولی وبلاگ نویس نیستند. آنها در پیدا کردن، ترجمه و تولید محتوایی که تعداد بیشتری مخاطب جذب می کند، متخصص هستند. آنها از این ترفند برای شکار کلیک های بازدیدکنندگان در اینترنت استفاده می کنند!

بیشتر بخوانید: ده گام اساسی در راه اندازی کسب و کار آنلاین و رونق بخشیدن به آن

۱۵. بشین، کلیک کن، پول دربیار! ایده کسب و کار اینترنتی تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یا پرداخت‌ به ازای کلیک به این صورت انجام می شود که وقتی کاربران از یک سایت بازدید می کنند با آگهی هایی مواجه می شوند. در صورتی که آن آگهی نظر مخاطب را جلب کند و با کلیک روی محتوای آگهی به سایت صاحب آگهی مراجعه کند، صاحب آگهی مبلغی را به شما پرداخت می کند. هرچند ساز و کار دقیق کمپین های کلیکی برای همه کسب و کارها شناخته شده نیست، اما تخصص در حوزه تبلیغات کلیکی فرصت های خوبی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

ایده های کسب و کار اینترنتی
تبلیغاتی کلیکی

متخصصان تبلیغات کلیکی توانایی این را دارند که کمپین های پرداخت به ازای کلیک را بر روی سایت هایی مثل گوگل ادوردز به راه بیاندازند. آنها کلمات کلیدی مناسب برای ایجاد بیشترین مشتری را برای هر محصول پیدا کرده و برای تولید محتوا از آن استفاده می کنند.

شما مهارت تبلیغات کلیکی را با خواندن آموزش های موجود در اینترنت و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی خودتان به دست می آورید. همچنین وبسایت های آموزش الکترونیکی وجود دارند که به صورت آنلاین پس از پایان آموزش، گواهی این مهارت را برای شما صادر می کنند.

برای یافتن شغل های مربوط به پرداخت به ازای کلیک، می توانید از سایت های فریلنسینگ رایج استفاده کنید. با جست و جو در فرصت های شغلی این سایت ها، تقاضای زیادی برای متخصصان تبلیغات کلیکی خواهید یافت.

بیشتر بخوانید: نحوه شروع کار فریلنسینگ و نکات کلیدی آن

۱۶. با تولید پادکست های صوتی؛ رادیو خودتان را داشته باشید!

یک پادکست، سریالی از فایل های صوتی است که کاربر با داشتن اشتراک در آن، امکان دانلود و گوش دادن به آن را خواهد داشت. مزیت ایده کسب و کار اینترنتی تولید پادکست، در قابلیت رشد و توسعه آن است و این امکان را به شما می دهد که بر حسب کیفیت و خلاقیت و مفید بودن کارتان، تا بینهایت مشترک در اینترنت جذب کنید!

ایده های کسب و کار اینترنتی
تولید پادکست های اینترنتی

پادکست ها از طریق جذب آگهی و حامیان مالی و با همکاری در فروش، کسب درآمد می کنند. شما نیاز دارید که موضوعات جذاب که در آنها توانایی تولید پادکست دارید را پیدا کنید و به تهیه پادکست بپردازید. یادتان باشد هر چقدر پادکست های بهتری تولید کنید، مخاطب بیشتری خواهید داشت و در نتیجه آگهی بیشتری جذب خواهید کرد.

۱۷. ساختن وب سایت های اشتراک تجربه، ایده کسب و کار اینترنتی با تجربه ها!

ایده های کسب و کار اینترنتی
ساخت وبسایت اشتراک تجربه ها

ایجاد وبسایت های مروری، یکی دیگر از ایده های کسب و کار اینترنتی است. یکی از مشهورترین وب ‌سایت های مروری سایت TripAdvisor است که ارزش آن بیش از ۱۲ میلیون دلار برآورد می شود. این کسب و کار نیز مانند بسیاری از تجارت های آنلاین، فضایی کاملا رقابتی دارد؛ این یعنی شما باید یک موضوع ناب که کمتر روی آن کار شده را پیدا کنید. شما می توانید از طریق تبلیغات و مشارکت در فروش و نمایش آگهی، از این طریق درآمد کسب کنید.

 

18. خرید و فروش دامنه سایت های اینترنتی

شاید از خود بپرسید که دامنه چیست؟ می توان به زبانی ساده گفت که دامنه یا دامین دقیقا همان آدرس وب سایت است. برای مثال، دامنه سایت گوگل google.com و دامنه سایت بلد شو baladshow.com است. دامنه می تواند بیانگر نام کسب و کار (نام سایت)، حوزه کاری سایت یا ملیت شرکت شما باشد. تمام دامنه ها بعد از نام سایت و علامت نقطه از یک پسوند استفاده می کنند که می تواند معانی مختلف داشته باشد. دامنه های co برای وب سایت شرکت ها و com برای سایت های بین المللی به کار برده می شود. همچنین در ایران برای سایت های رسمی از ir استفاده می شود.

ایده های کسب و کار اینترنتی
خرید و فروش دامنه وبسایت

نام دامنه برای داشتن یک وب سایت ضروری است. نکته قابل توجه این است که هر سایت دارای نام دامنه منحصر به فرد است. این یعنی شما می توانید با زیرکی و هوشیاری دامنه هایی که فکر می کنید ممکن است تقاضای زیادی برای ثبت سایت داشه باشند را بخرید و به کسانی که نیاز دارند، با قیمت بیشتر بفروشید. این بازار هم یک بازار کاملا رقابتی است و شما باید نسبت به تقاضای بازار آگاه و بروز باشید.

۱۹. ایده کسب و کار اینترنتی خرید و فروش وبسایت

این روزها تولید وبسایت ها و فروش آنها بسیار ساده شده است. این یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی است که مشاغل زیادی در سراسر دنیا ایجاد کرده است. در این روش کسب و کار آنلاین، یک وبسایت ساخته می شود و با روش های مختلف مدیریت محتوا، تعداد بازدیدکنندگان آن افزایش می یابد و بعد از موفقیت در جذب مخاطب، به افراد دیگر فروخته می شود.

وبسایت هایی مثل Flippa یک بازار بزرگ برای خرید و فروش سایت های اینترنتی است. قبل از سرمایه گذاری، حتماً به اندازه کافی تحقیق کنید. از سایت Flippa می توانید مطالب اولیه را بیاموزید. خیلی از سایت ها هستند که با خریدن آنها و بهبود جایگاه و موقعیت آنها، امکان فروش مجدد و کسب درآمد از این راه را خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی دیجیتال (مقدماتی)

۲۰. مزایده کالا در اینترنت؛ ایده کسب و کار اینترنتی پر هیجان!

ساختن سایت هایی مشابه eBay که در آن معاملات به صورت مزایده برگزار می شوند، یک راه ساده دیگر برای راه اندازی ایده کسب و کار اینترنتی برای علاقمندان به حراج و مزایده های داغ است! شما می توانید به راحتی یک وبسایت بسازید و با حراج آنلاین کالاها را در آن برگزار کنید.

در این ایده کسب و کار اینترنتی، شما می توانید خودتان محصولاتی را برای مزایده در سایت قرار دهید. یا اینکه به کاربران سایت دسترسی بدهید تا اجناسی را برای فروش به مزایده بگذارند و درصدی از سود معامله را به عنوان حق کمیسیون برای خودتان بردارید.

اگر علاقه مند به کسب و کارهای اینترنتی هستید و از ۲۰ مورد قبلی هیچ کدام مطابق میل شما نبوده و با خواندن هیچ یک از آن ۲۰ مورد احساس نکردید که راه خودتان را پیدا کرده اید، پس با ادامه مقاله همراه باشید تا برایتان توضیح دهیم چطور کسب و کار خودتان را به وجود بیارید: باید بدانید که در دنیای کسب‌و‌کار، گاهی تقلید اصلا چیز بدی نیست و حتی ممکن است همین سبک کسب و کارها بتوانند به درآمدهای بالایی برسند. شما برای به وجود آوردن یک کسب و کار اینترنتی یا باید از را‌ه ‌های مشخص شده بروید یا اینکه راه خودتان را پیدا کنید، اگر قرار است راه خودتان را پیدا کنید، قبل از هرچیز بهتر است نکات زیر را مطالعه کنید:

در تمام دنیا افراد زیادی هستند که درباره کسب وکارهای دیگر تحقیق می‌کنند و بعد از تجزیه و نحلیل روش کاری آنها، با اصلاح مشکلات موجود از همان کسب و کار الکگوبرداری می‌کنند. این الگو برداری می‌تواند از سایت های خارجی یا داخلی باشد، مهم نیست و فرقی هم ندارد آن چیزی که در این روش اهمیت بالایی دارد، پرسیدن یک سوال از خودتان است:

مشتری ها به چه دلیل باید کسب و کار شما را نسبت به رقبا ترجیح دهند؟

ما در ایران نمونه استارتاپ های  موفقی داریم که از اتفاقا از نمونه های خارجی الگو گرفته اند.مثل اسنپ و اوبر، تاچ سی و تپ سی و ماکسیم که همه‌شان هم یک مدل خدمات ارائه می‌دهند. یا فروشگاه‌های اینترنتی مثل دیجی کالا و بامیلو که نمونه های مشابه موفق در جهان نیز دارند.پس باید صادقانه بگوییم تقلید گاهی اصلا بد نیست!

برای رسیدن به یک ایده کسب و کاری، بد نیست موارد زیر را بخوانید.بعضی وقت‌ها ایده‌ها از نگاهی متفاوت به اطرافمان پیدا می‌شوند.

۱- مشکل سرویس های موجود را پیدا کنید

به نظر عجیب و دور از ذهن می‌رسد.اما گاهی برای رسیدن به یک ایده مناسب تنها کافی است که به اطراف خود نگاه کنیم، در سرویس های موجود ایراد پیدا کنیم و با برنامه ریزی برای طرحی که تمامی مشکلات موجود آن سرویس را حل می‌کند، یک مدل کامل ت و بهتر را بسازیم. باید مدنظر داشته باشید که مشکلات کوچک و ظاهری را هر مخاطبی ممکن است دیده باشید، راز موفقیت شما در این است که مشکلاتی را پیدا کنید که علاوه بر بزرگ بودن، از دید مابقی افراد پنهان نیز هستند. از این طریق می‌توانید رقیبا را کنار بزنید و موفق شوید.

۲-چند طرح کسب‌وکار موجود را باهم ترکیب کنید

 اگر با دقت به دنیای اطرافمان نگاه کنیم، میبینیم سرویس های آنلاین زیادی وجودی دارند که کامل نیستند  و درست همینجا یک فرد خلاق می‌تواند با نرکب کردن نقاط قوت هرکدام از آن سرویس‌ها، یک سرویس جدید تولید کند!

۳-داخلی‌سازی کنید

یکی دیگر از راه های پیدا کردن ایده برای کسب و کارهای آنلاین این است که کشورهای پیشرفته دنیا را بررسی کنید، و سرویس هایی را پیدا کنید که نمونه داخلی ندارند، فقط کافی است شما کسی باشید که آن سرویس را داخل ایران راه اندازی کنید.البته حتما باید در نظر بگیرید که صرف کپی کردن یک طرح موفق نمی‌شوید. شما باید هر سرویس آنلاینی را متناسب با فرهنگ و اکوسیستم استارتاپی کشوری که در آن زندگی و فعالیت می‌کنید، تغییر دهید

۴-متفاوت فکر کنید

گاهی نیاز است برای رسیدن به موفقیت به گونه ای فکر کنید که دیگران نکرده‌اند. تفاوت گاهی تنها رمز موفقیت ما در شروع کسب و کارمان است.با یک طوفان فکری شروع کنید، روی یک کاغذ تمام ایده‌هایی که به ذهنتان می رسد را بنویسید، بعد با بررسی آن‌ها می‌توانید یک کسب و کار آنلاین متفاوت داشته باشید.

جمع بندی 

در مقاله ای که تقدیم شما مخاطبان بلدشویی شد، ۱۰ ایده کسب و کار اینترنتی پرطرفدار مورد بررسی قرار گرفت. فقط کافی است که چند ایده مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در مورد آنها تحقیقات بیشتری انجام دهید. قطعا اجرایی کردن یکی از این ایده ها متناسب با توانایی ها و استعدادهای شما است. نظرات و پیشنهادات خود در این زمنیه را با ما در میان بگذارید.

 

برگرفته از: wpbeginner.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.