ایده کسب و کار اینترنتی
به این مطلب رای دهید

آیا به دنبال یک ایده کسب و کار اینترنتی برای ایجاد درآمد بیشتر هستید؟ اینترنت فرصت های زیادی را برای اجرای ایده های متنوع و یا پیدا کردن شغل های جدید اینترنتی ایجاد کرده است. در این مقاله، ما راه های پولساز، مطمئن و اجرایی برای شروع یک کسب و کار آنلاین یا شاید بهترین ایده کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی می کنیم.

 

 

آموزش ویدیویی هوشمندی در کسب و کار                                                                                مشاهده دوره

 

 چرا به ایده کسب و کار اینترنتی نیاز داریم؟

تکنولوژی غالبا مقصر نابودی کسب و کارهای سنتی و شغل های مربوط به آن است. اما حالا تکنولوژی های جدید، هزاران شغل نو و فرصت های کسب و کار ایجاد کرده اند که توسط هر کسی قابل انجام است. شروع یک کسب و کار آنلاین، راحت تر از چیزی است که به نظر می آید. شما می توانید در خانه خودتان و صرفاً با داشتن یک کامپیوتر و اتصال به اینترنت، ایده کسب و کار اینترنتی را عملی کنید. این امر بدون اینکه برای شروع نیازی به سرمایه گذاری با حجم بالا داشته باشید، امکان پذیر است.

توجه کنید که: اگر کسی به شما می گوید، می توانید سود بسیار زیادی را در فلان پروژه به جیب بزنید و راه صد ساله را با هواپیمای جت یکسره و یک شبه طی کنید، از او دوری نمایید. چون آن فرد به احتمال زیاد اساساً آگاهی کافی در خصوص ماهیت سود، پروژه و کسب و کار ندارد و یا اینکه یک کلاهبردار است!

ایده هایی که ما در این مقاله با شما به اشتراک میگذاریم، برای ساختن و ایجاد یک کسب و کار مشروع و قانونی به صورت آنلاین است که شما برای موفقیت در آنها، نیاز به ریختن عرق جبین دارید. اگر انتظار دارید بدون هیچ زحمتی، چند صفر به همراه یک عدد یک، سر و کله اش در حساب شما پیدا شود، این مقاله کمکی به شما نخواهد کرد. پس با عزم جزم و انرژی مثبت و حس خوب، شروع به خواندن این مقاله کنید و آستین ها را بالا بزنید!

بیشتر بخوانید: گام هایی اساسی در راه اندازی کسب و کار آنلاین

۱. یک وبلاگ بسازید و از طریق آن پول در بیاورید

ایده ساخت وبلاگ، یکی از موفق ترین روش ها در نوع خود است. صاحبان وبلاگ مانند “دارن رز” و “جان لی” افراد موفقی هستند که از این کار به درآمدهای میلیون دلاری رسیده اند و البته آنها تنها کسانی نیستند که چنین درآمدهایی داشته اند. دیگر بلاگرهایی مثل “بالکی”، تجارت آنلاین وبلاگی با درآمد ۸ رقمی ایجاد کرده اند. همچنین زیادند بلاگ نویسانی که وبلاگ های بسیار موفقی را راه اندازی کردند و وبلاگ نویسی به شغل اصلی آنها تبدیل شده است. ساختن یک وبلاگ، بسیار ساده است و هزاران راه برای در آوردن پول از آن نیز وجود دارد. یکی از رایج ترین راه ها، درج تبلیغات در وبلاگ با استفاده از گوگل ادسنس است.

ساخت وبلاگ و کسب درآمد
ساخت وبلاگ و کسب درآمد

شما می توانید یک وبلاگ را در کمتر از سی دقیقه ایجاد کنید. برای این کار، سایت هایی هستند که خدمات میزبانی وبلاگ ارائه می دهند. شما می توانید در وبلاگ خودتان به مخاطبین برای تفریح و یا سایر موارد پیشنهادهای جذاب ارائه کنید. خوشبختانه تا دلتان بخواهد ایده جدید برای ایجاد محتوا در وبلاگ وجود دارد که شما می توانید از آن برای تولید محتوا استفاده کنید. همینطور که وبلاگ شما رشد می کند، فرصت کسب درآمد بیشتری با استفاده از استراتژی های مختلف ایجاد می شود. در واقع، وبلاگ تان یک سکوی پرش برای رفتن به دیگر ایده های کسب و کار اینترنتی پرسود خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خوانندگان وبلاگ را به مشتری ثابت تبدیل کنید-بخش اول و بخش دوم

۲. کسب درآمد از طریق نمایندگی فروش

ایده کسب و کار اینترنتی از طریق نمایندگی فروش به این معنی است که شما به وسیله بازاریابی محصولات و خدمات و دریافت سود فروش، کسب درآمد می کنید. بیشتر کسانی که در نمایندگی فروش کار می کنند، با استفاده از تبلیغ محصولاتشان در وبلاگ خود و یا از طریق ارسال ایمیل برای دیگران، محصولات مختلف را بازاریابی می کنند. برای این کار، شما نیاز به آموختن روش های مختلف بازاریابی آنلاین مانند سئو و بازاریابی جهت جذب مخاطبان بیشتر خواهید داشت.

کسب درآمد با نمایندگی فروش
کسب درآمد با نمایندگی فروش

3. ایده کسب و کار اینترنتی فروش خدمات آموزشی تخصصی (Information marketing)

اگر توانایی شما در یک مهارت به قدری خوب است که می توانید آن مهارت را تدریس کنید، یک ایده کسب و کار اینترنتی در اختیار شماست! فروش دوره های آموزشی، یکی از روش های رایج برای شروع یک کسب و کار جدید آنلاین است. بسیاری از کاربران اینترنت ترجیح می دهند که به سرعت، مهارت هایی را که نیاز دارند، یاد بگیرند. راحت ترین راه برای این کار، شرکت در دوره های آموزشی اینترنتی است که می تواند به وسیله شما ارائه شود.

فروش دوره های آموزشی تخصصی
فروش دوره های آموزشی تخصصی

ساختن یک دوره آموزشی آنلاین کار سختی نیست و شما می توانید از نرم افزارهایی مثل LMS software استفاده کنید. این پلتفرم ها اجازه می دهند تا دوره تعاملی آموزشی خودتان را به راحتی بسازید. کلاس ها، دانش آموزان و همینطور محتوای دوره را مدیریت کنید. ویژگی خیلی خوب این نرم افزارها، این است که شما نیاز ندارید با استفاده از این نرم افزارها حتی یک خط هم کدنویسی یا برنامه نویسی انجام دهید. چون همه کارها در این نرم افزارهای آموزشی انجام می شود.

 

آموزش ویدیویی مبانی فریلنسینگ                                                                                          مشاهده دوره

 

4. یک فروشگاه اینترنتی بسازید

ساخت فروشگاه اینترنتی
ساخت فروشگاه اینترنتی

فروختن وسایل مختلف به صورت آنلاین، شاید ساده ترین ایده کسب و کار اینترنتی باشد. هرکسی می تواند به راحتی یک فروشگاه آنلاین را در چند دقیقه بسازد و شروع به فروختن انواع محصولات کند. محصولات می توانند لوازم فیزیکی (یعنی چیزهایی که نیاز به ارسال پستی دارند) یا محصولات دیجیتال مانند کتاب های الکترونیکی، موسیقی، نرم افزار و غیره باشد. قبل از شروع، شما نیاز دارید که در خصوص ایده فروش اینترنتی تحقیق کنید و به این سوالات پاسخ دهید:

  • چه محصولاتی تقاضای زیادی در بازار دارند و رقابت در آنها کمتر است؟
  • روشهایی که فکر می کنید فروشگاه شما را نسبت به سایرین متمایز می کند، چیست؟
  • قیمت کالای شما چقدر بهینه خواهد شد؛ به طوری که سود مناسب نیز داشته باشید و خرید برای مشتری ها هم مقرون به صرفه باشد؟
  • از چه مدل قیمتی استفاده کنید که شما را در بازار رقابت نگه دارد؟
  • آیا حاشیه سود محصولات خود را به صورت منطقی تعیین کرده اید، طوری که مطمئن باشید تجارت شما پایدار خواهد بود؟

برای ایجاد فروشگاه اینترنتی، سایت های زیادی وجود دارد که امکان تاسیس یک فروشگاه اینترنتی را به شما می دهد. ساده ترین راه، استفاده از خدمات سایت هایی مثل Shopify یا WooCommerce خواهد بود. هر دوی این پلتفرم ها برای شروع، عالی هستند. فقط نیاز به ثبت نام در این سایت ها و استفاده از خدمات آن ها دارید.

 

5. کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه ای آنلاین

راه اندازی یک وبسایت، عضوگیری و فروش محصولات از طریق بازاریابی شبکه ای اعضا، یک ایده کسب و کار اینترنتی جالب است. در این روش، به جای تکیه بر روش های تبلیغات رایج، شما از روش بازاریابی سینه به سینه استفاده می کنید. اعضای وب سایت شما علاوه بر خرید و استفاده محصولات شما، با معرفی آنها به دوستانشان کسب درآمد می کنند و همینطور به صورت هرمی این شیوه ادامه می یابد.

کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه ای آنلاین
کسب درآمد از طریق بازاریابی شبکه ای آنلاین

سایت های بسیاری در زمینه عضوگیری و بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنند. در بعضی از سایت ها، به اعضایی که به صورت اختصاصی و با پرداخت هزینه در سایت عضو شده اند، اجازه دسترسی به خدمات وجود دارد. بعضی دیگر، اجازه ایجاد انجمن هایی متشکل اعضا را به شما می دهد.

برای راه اندازی ایده کسب و کار اینترنتی به صورت عضوگیری شبکه ای، نیاز به پیدا کردن یک موقعیت و محصول مناسب دارید که زمینه جذب اعضا را برای شما فراهم کند. سازوکارهای عضوگیری، در قالب نرم افزارهای تحت وب زیادی وجود دارند. شما می توانید به سادگی یک انجمن اینترنتی تاسیس کنید و مدل های مختلفی را برای عضوگیری در نظر بگیرید.

۶. ایجاد یک وبسایت برای همکاری در فروش

طراحی یک وبسایت برای همکاری در فروش
ایجاد سایت برای همکاری در فروش

علاوه بر موارد ذکر شده، یک ایده کسب و کار اینترنتی دیگر، همکاری در فروش است. در این روش با تاسیس یک وبسایت و تبلیغ محصولات یک تولید کننده در آن، برای فروش محصولات به شرکت ها کمک می‌ کنید. در عوض شرکت ها مقداری از سود حاصل از فروش را به شما پرداخت می کنند. مزیت این کسب و کار اینترنتی این است که نیازی به ایجاد سازوکاری برای حمل و نقل و ارسال کالا ندارید و صرفاً نقش واسطه خواهید داشت. از دیگر مزیت های این روش، نیاز به حداقل سرمایه است. هرچند ناچار هستید که محصولات را با حاشیه سود کمی بفروشید. جالب است بدانید، بیشتر کسب و کارهای همکاری در فروش، سرانجام شروع به فروش محصولات خودشان می کنند.

 

۷. راه اندازی کسب و کار اینترنتی با ایجاد وبسایت کاریابی

یک ایده کسب و کار اینترنتی، راه انداختن سایت های کاریابی است. سایت های کاریابی، افراد جویای کار را به شرکت ها و موسساتی که نیاز به نیروی کار دارند، ارتباط می دهند و از این طریق درآمد کسب می کنند. تعداد زیادی موتور جستجوی کار به صورت آنلاین در حال حاضر فعال هستند. برای شروع کسب و کار، لازم است که یک حیطه تخصصی مشخص از کارجویان (مثلا مهندسان عمران) را مد نظر قرار دهید و کار خود را آغاز کنید.

شما می توانید از طریق ارسال لیست کارجویان و کارفرمایان به شرکت ها و افراد جویای کاری که کاربر سایت شما شده اند، درآمد کسب کنید. سیستم مدیریت محتوای وردپرس این امکان را برای شما ایجاد می کند که یک کسب و کار کاریابی را به سادگی ایجاد و مدیریت کنید.

۸. بازاریابی خدمات خرده کاری

این ایده کسب و کار اینترنتی با روش کسب و کار قبلی از این جهت متفاوت است که در چنین وبسایتی، افرادی که مهارت های خاصی دارند، جذب بازار کار می شوند. ساز و کار این روش بدین صورت است که افرادی که نیاز به دریافت یکسری خدمات جزئی دارند، به سایت شما مراجعه می کنند. سپس از بین افراد ماهری که در وبسایت ثبت نام کرده اند، فردی را برای کارشان فرا می خوانند. شما به ازای متصل کردن این افراد به هم، از افراد ماهر و کارفرمایان هزینه دریافت می کنید. اساساً چنین وب‌سایت هایی، نقش واسطه بین دریافت کننده خدمات و افراد ماهر را دارند.

 

آموزش ویدیویی اصول کارآفرینی                                                                                          مشاهده دوره

9. بهینه سازی سئو، یک ایده کسب و کار اینترنتی برای افراد باهوش!

سئو (SEO) و یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو (Search engine optimization) یک ایده کسب و کار اینترنتی است. متخصصان سئو، به وبسایت ها برای داشتن بازدیدکنندگان بیشتر از طریق قرار گرفتن در رتبه های بهتر در موتورهای جستجو، کمک می کنند. مهارت بهینه سازی سئو نیاز به یاد گرفتن مداوم و به روز ماندن در خصوص موضوعات پرطرفدار و پربازدید در اینترنت دارد. متخصصان سئو در قالب همکاری با شرکت های تولید محتوا و یا وب سایت هایی که خودشان تاسیس می کنند، درآمد کسب می کنند.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو SEO
بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو SEO

این امکان وجود دارد که با یاد گرفتن تخصص بهینه سازی برای سئو، وب سایت خودتان را برای ارائه خدمات بهینه سازی مطالب سایت ها در موتورهای جستجو راه اندازی کنید. بازار سئو یک صنعت کاملا رقابتی است و شما لازم است از بهترین ابزارهای بهینه سازی سئو برای کارتان استفاده کنید. یادگیری تکنیک‌های بهینه سازی در وردپرس، کار با ابزارهای مدیریت محتوا و گرفتن مشاوره از متخصصان سئو بلدشو به شما در این کار، کمک بسیاری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی دیجیتال

 

10. یک ایده کسب و کار اینترنتی خوشمزه: وبلاگ آشپزی یا ارائه دستور پخت غذا!

راه اندازی وبلاگ های مربوط به آشپزی، یکی از زمینه های پول ساز کسب و کارهای اینترنتی است. دستورهای پخت غذا و آموزش آشپزی، محیط فوق العاده ای برای تبلیغات با استفاده از گوگل ادسنس و یا بازاریابی انواع محصولات مرتبط با آشپزی است. همچنین شما می توانید کتاب های راهنمای آشپزی و یا دستورهای خلاقانه پخت غذا را در این وبلاگ ها برای فروش ارائه دهید.

راه اندازی وبلاگ مربوط به آشپزی
راه اندازی وبلاگ مربوط به آشپزی

رمز موفقیت این چنین وبلاگ هایی، ایجاد ارتباط نزدیک و صمیمانه با شور و حرارت بالا با مخاطبین است. چون آشپزی یک حوزه بسیار رقابتی است، شما نیاز به خلاقیت بالا و دانش کافی و البته کمی هم حسن سلیقه برای خلق یک وب سایت‌ بی نظیر و جذاب دارید.

بخش دوم: ۲۰ ایده کسب و کار اینترنتی پولساز، مطمئن و اجرایی

 

برگرفته از: wpbeginner.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.