ایده های کسب و کار اینترنتی

آیا به دنبال ایده های کسب و کار اینترنتی برای ایجاد درآمد بیشتر هستید؟ اینترنت فرصت های زیادی را برای اجرای ایده های متنوع و یا پیدا کردن شغل های جدید اینترنتی ایجاد کرده است. در بخش اول از این مقاله ها، ۱۰ راه پولساز، مطمئن و اجرایی برای شروع یک کسب و کار آنلاین را به شما معرفی کردیم و حالا به ۱۰ ایده بعدی می پردازیم. همراه ما باشید تا با ایده های کسب و کار اینترنتی آشنا شوید.

۱۱. توسعه دهنده وردپرس شوید و آنلاین درآمد کسب کنید!

وردپرس رایج ترین پلتفرم ساخت وب سایت در دنیاست که یکی از بهترین ایده های کسب و کار اینترنتی را شامل می شود. حدود ۳۰% وب سایت های ساخته شده در اینترنت، تحت وردپرس ایجاد شده اند. در واقع، میلیون ها کسب و کار در سراسر جهان از خدمات وردپرس استفاده می کنند.

ایده های کسب و کار اینترنتی
توسعه دهنده وردپرس شوید

این حجم گسترده استفاده از وردپرس، تقاضای زیادی برای متخصصان و توسعه‌ دهندگان این نرم‌افزار ایجاد کرده است. وردپرس یک نرم افزار متن باز است که هر کس امکان نوشتن کدهای دلخواه برای کاربری مورد نظرش را در آن دارد. همین طور ایجاد تم ها و افزونه ها از دیگر قابلیت های وردپرس برای کاربران است.

به عنوان یک توسعه دهنده وردپرس می توانید تا رسیدن به شرکت های برتر و کار به عنوان برنامه نویس حرفه ای پیشرفت کنید. همین طور می توانید سایتی برای خدمات وردپرسی که ارائه می دهید ایجاد کنید. برای اینکه یک برنامه نویس همه فن حریف و کاربلد باشید، نیاز خواهید داشت تا PHP، JavaScript، CSS و HTML را یاد بگیرید. در این زمینه کتاب های بسیاری وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد تا یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی خود را اجرایی کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه بازاریابی را شروع کنیم؟

۱۲. خدمات طراحی گرافیک آنلاین

طراحان گرافیک از طریق تولید محتوا تصویری، ساخت لوگو، طراحی وبسایت ها، صفحات فروش و … درآمد کسب می کنند. گرافیک یک صنعت بزرگ است و هزاران کسب و کار و فرصت های شغلی را در بر می گیرد و جزو ایده های کسب و کار اینترنتی بسیار خوبی به شمار می آید.

ایده های کسب و کار اینترنتی
خدمات طراحی گرافیک آنلاین

برای اینکه یک گرافیست ماهر شوید و کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید، دنبال یاد گرفتن نرم افزارهایی مثل Adobe Illustrator، فتوشاپ و غیره بروید تا یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی را پیاده سازی کنید. برای یادگرفتن این نرم افزارها، تا دلتان بخواهد سایت و آموزشگاه وجود دارد که به صورت رایگان یا با هزینه ای اندک به شما کمک می کند، هنر گرافیک رایانه ای را بیاموزید. برای ارتقا وضعیت کارتان به عنوان یک گرافیست، بهتر است چند نمونه کار تولید کنید و به این ترتیب کیفیت کار خودتان را به مشتری ها نشان دهید.

۱۳. راه اندازی وبسایت مد و فشن؛ ایده کسب و کار اینترنتی شیک!

ایده های کسب و کار اینترنتی
راه اندازی وبسایت مد و فشن

یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی خوب، ایجاد وبسایت های مد و مدل های متنوع لباس است. آیا تاکنون به وبسایت هایی که آخرین مدهای لباس را تبلیغ می کنند، سرزده اید؟ چرا شما از این روش برای راه اندازی یک کسب و کار پرسود استفاده نکنید؟ وبلاگ های مد و فشن حجم بالایی آگهی تبلیغات از برندهای مشهور و شبکه نمایندگی آنها، جذب می کنند.

۱۴. بازاریابی محتوا، ایده کسب و کار اینترنتی کسانی که خوب انشاء می نویسند!

بازاریابی محتوا را می توان یکی از جدیدترین روش های بازاریابی در فضای اینترنت برشمرد. گرچه قدمت این روش بازاریابی بسیار بیشتر از دهه های اخیر است. بازاریابی محتوا یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی است که به کسب و کارهای اینترنتی برای فروش بهتر و بازدید کننده بیشتر کمک می کند. این بازاریاب ها با تولید محتوای متناسب و مفید برای مخاطب به شیوه ای جذاب، این کار را انجام می دهند.

ایده های کسب و کار اینترنتی
بازاریابی محتوا

تکنیک های بازاریابی محتوا با در نظر گرفتن فضایی که محتوا در آنها منتشر می شود، متفاوت هستند. اما همه آنها در یک نقطه مشترک هستند: تولید محتوای با کیفیت. در کنار این محتوای باکیفیت معمولا یک محصول یا خدماتی که توسط کسب و کار به فروش می رسد، به مخاطب ارائه می شود. بدبن وسیله احتمالا مخاطبی که محتوای شما برایش مفید بوده به مشتری کسب و کارتان تبدیل می شود.

به بیانی دیگر، بازاریابی محتوا با ایده ایجاد تعامل با کاربران آغاز شده و در ادامه هدف تبدیل آنها به مشتری را دنبال می کند. هر کسب و کاری برای جذب مشتری به محتوای مناسب نیاز دارد. در حال حاضر تقاضای روز افزونی برای تخصص بازاریابی محتوا وجود دارد که به این زودی ها فروکش نخواهد کرد.

ایده های کسب و کار اینترنتی محتوا
فروش محصولات و خدمات در کنار تولید محتوای باکیفیت

تولیدکنندگان محتوا در نوشتن ماهرند، ولی وبلاگ نویس نیستند. آنها در پیدا کردن، ترجمه و تولید محتوایی که تعداد بیشتری مخاطب جذب می کند، متخصص هستند. آنها از این ترفند برای شکار کلیک های بازدیدکنندگان در اینترنت استفاده می کنند!

بیشتر بخوانید: ده گام اساسی در راه اندازی کسب و کار آنلاین و رونق بخشیدن به آن

۱۵. بشین، کلیک کن، پول دربیار! ایده کسب و کار اینترنتی تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یا پرداخت‌ به ازای کلیک به این صورت انجام می شود که وقتی کاربران از یک سایت بازدید می کنند با آگهی هایی مواجه می شوند. در صورتی که آن آگهی نظر مخاطب را جلب کند و با کلیک روی محتوای آگهی به سایت صاحب آگهی مراجعه کند، صاحب آگهی مبلغی را به شما پرداخت می کند. هرچند ساز و کار دقیق کمپین های کلیکی برای همه کسب و کارها شناخته شده نیست، اما تخصص در حوزه تبلیغات کلیکی فرصت های خوبی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

ایده های کسب و کار اینترنتی
تبلیغاتی کلیکی

متخصصان تبلیغات کلیکی توانایی این را دارند که کمپین های پرداخت به ازای کلیک را بر روی سایت هایی مثل گوگل ادوردز به راه بیاندازند. آنها کلمات کلیدی مناسب برای ایجاد بیشترین مشتری را برای هر محصول پیدا کرده و برای تولید محتوا از آن استفاده می کنند.

شما مهارت تبلیغات کلیکی را با خواندن آموزش های موجود در اینترنت و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی خودتان به دست می آورید. همچنین وبسایت های آموزش الکترونیکی وجود دارند که به صورت آنلاین پس از پایان آموزش، گواهی این مهارت را برای شما صادر می کنند.

برای یافتن شغل های مربوط به پرداخت به ازای کلیک، می توانید از سایت های فریلنسینگ رایج استفاده کنید. با جست و جو در فرصت های شغلی این سایت ها، تقاضای زیادی برای متخصصان تبلیغات کلیکی خواهید یافت.

بیشتر بخوانید: نحوه شروع کار فریلنسینگ و نکات کلیدی آن

۱۶. با تولید پادکست های صوتی؛ رادیو خودتان را داشته باشید!

یک پادکست، سریالی از فایل های صوتی است که کاربر با داشتن اشتراک در آن، امکان دانلود و گوش دادن به آن را خواهد داشت. مزیت ایده کسب و کار اینترنتی تولید پادکست، در قابلیت رشد و توسعه آن است و این امکان را به شما می دهد که بر حسب کیفیت و خلاقیت و مفید بودن کارتان، تا بینهایت مشترک در اینترنت جذب کنید!

ایده های کسب و کار اینترنتی
تولید پادکست های اینترنتی

پادکست ها از طریق جذب آگهی و حامیان مالی و با همکاری در فروش، کسب درآمد می کنند. شما نیاز دارید که موضوعات جذاب که در آنها توانایی تولید پادکست دارید را پیدا کنید و به تهیه پادکست بپردازید. یادتان باشد هر چقدر پادکست های بهتری تولید کنید، مخاطب بیشتری خواهید داشت و در نتیجه آگهی بیشتری جذب خواهید کرد.

۱۷. ساختن وب سایت های اشتراک تجربه، ایده کسب و کار اینترنتی با تجربه ها!

ایده های کسب و کار اینترنتی
ساخت وبسایت اشتراک تجربه ها

ایجاد وبسایت های مروری، یکی دیگر از ایده های کسب و کار اینترنتی است. یکی از مشهورترین وب ‌سایت های مروری سایت TripAdvisor است که ارزش آن بیش از ۱۲ میلیون دلار برآورد می شود. این کسب و کار نیز مانند بسیاری از تجارت های آنلاین، فضایی کاملا رقابتی دارد؛ این یعنی شما باید یک موضوع ناب که کمتر روی آن کار شده را پیدا کنید. شما می توانید از طریق تبلیغات و مشارکت در فروش و نمایش آگهی، از این طریق درآمد کسب کنید.

 

18. خرید و فروش دامنه سایت های اینترنتی

شاید از خود بپرسید که دامنه چیست؟ می توان به زبانی ساده گفت که دامنه یا دامین دقیقا همان آدرس وب سایت است. برای مثال، دامنه سایت گوگل google.com و دامنه سایت بلد شو baladshow.com است. دامنه می تواند بیانگر نام کسب و کار (نام سایت)، حوزه کاری سایت یا ملیت شرکت شما باشد. تمام دامنه ها بعد از نام سایت و علامت نقطه از یک پسوند استفاده می کنند که می تواند معانی مختلف داشته باشد. دامنه های co برای وب سایت شرکت ها و com برای سایت های بین المللی به کار برده می شود. همچنین در ایران برای سایت های رسمی از ir استفاده می شود.

ایده های کسب و کار اینترنتی
خرید و فروش دامنه وبسایت

نام دامنه برای داشتن یک وب سایت ضروری است. نکته قابل توجه این است که هر سایت دارای نام دامنه منحصر به فرد است. این یعنی شما می توانید با زیرکی و هوشیاری دامنه هایی که فکر می کنید ممکن است تقاضای زیادی برای ثبت سایت داشه باشند را بخرید و به کسانی که نیاز دارند، با قیمت بیشتر بفروشید. این بازار هم یک بازار کاملا رقابتی است و شما باید نسبت به تقاضای بازار آگاه و بروز باشید.

۱۹. ایده کسب و کار اینترنتی خرید و فروش وبسایت

این روزها تولید وبسایت ها و فروش آنها بسیار ساده شده است. این یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی است که مشاغل زیادی در سراسر دنیا ایجاد کرده است. در این روش کسب و کار آنلاین، یک وبسایت ساخته می شود و با روش های مختلف مدیریت محتوا، تعداد بازدیدکنندگان آن افزایش می یابد و بعد از موفقیت در جذب مخاطب، به افراد دیگر فروخته می شود.

وبسایت هایی مثل Flippa یک بازار بزرگ برای خرید و فروش سایت های اینترنتی است. قبل از سرمایه گذاری، حتماً به اندازه کافی تحقیق کنید. از سایت Flippa می توانید مطالب اولیه را بیاموزید. خیلی از سایت ها هستند که با خریدن آنها و بهبود جایگاه و موقعیت آنها، امکان فروش مجدد و کسب درآمد از این راه را خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی دیجیتال (مقدماتی)

۲۰. مزایده کالا در اینترنت؛ ایده کسب و کار اینترنتی پر هیجان!

ساختن سایت هایی مشابه eBay که در آن معاملات به صورت مزایده برگزار می شوند، یک راه ساده دیگر برای راه اندازی ایده کسب و کار اینترنتی برای علاقمندان به حراج و مزایده های داغ است! شما می توانید به راحتی یک وبسایت بسازید و با حراج آنلاین کالاها را در آن برگزار کنید.

در این ایده کسب و کار اینترنتی، شما می توانید خودتان محصولاتی را برای مزایده در سایت قرار دهید. یا اینکه به کاربران سایت دسترسی بدهید تا اجناسی را برای فروش به مزایده بگذارند و درصدی از سود معامله را به عنوان حق کمیسیون برای خودتان بردارید.

 

جمع بندی 

در مقاله ای که تقدیم شما مخاطبان بلدشویی شد، ۱۰ ایده کسب و کار اینترنتی پرطرفدار مورد بررسی قرار گرفت. فقط کافی است که چند ایده مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در مورد آنها تحقیقات بیشتری انجام دهید. قطعا اجرایی کردن یکی از این ایده ها متناسب با توانایی ها و استعدادهای شما است. نظرات و پیشنهادات خود در این زمنیه را با ما در میان بگذارید.

 

برگرفته از: wpbeginner.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.