بازطراحی لوگو

مقدمهبرند و هویت شرکت شما در موفقیت کسب و کارتان بسیار حیاتی است. یک لوگوی خوب، شرکت شما را نشان خواهد داد؛ هنگامی که برند شما با سیر طراحی مدرن بروزرسانی می شود، پیام‌های مهمی را منتقل می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم درباره بازطراحی لوگو، اطلاعات مهمی به شما ارائه دهیم و در نهایت به این سوال بپردازیم که چرا نیاز به بازطراحی لوگوی شرکت‌تان دارید؟

لوگو باید بر استراتژی‌های شرکت شما تاکید داشته باشد و ارزش‌های اصلی کسب و کار شما را منعکس کند. لوگو همچنین می بایست قابلیت به ذهن سپرده شدن را  داشته باشد و باید یک اثر ایجاد کند. یک مثال خوب برای این موضوع، لوگوی چک مارک نایک است، همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، این لوگو طی سیر طراحی مدرن، ساده سازی شده اما چک مارک باقی مانده است زیر اثر و ارزش این برند، در همین چک مارک نهفته بوده است.

بازطراحی لوگو
بازطراحی لوگو نایک

تاثیر لوگو بر کارایی وبسایت

اگر شما در حال بازطراحی وبسایت فعلی خود هستید یا در حال شروع طراحی یک وبسایت جدید هستید و لوگوی شما بر استراتژی‌های شرکت‌تان تاکید ندارد، به فکر بازطراحی لوگوی خود باشید. اگر لوگوی شما مناسب نباشد، وبسایت جدید شما نمی‌تواند به صورت بهینه عمل کند. لوگوی شما به طور نادرستی ظاهر و تاثیری منفی بر تمام کارایی وبسایت جدید شما خواهد داشت.

اگر شما احساس می کنید که لوگوی شما استاندارد نیست و موارد مهمی که گفته شد را دربر ندارد، شما نیاز خواهید داشت تا قبل از طراحی سایت آن را بازطراحی کنید. برندینگ (نام تجاری) بسیار فراتر از طراحی یک لوگوی ساده است.

سازمان شما باید یک کتاب برند داشته باشد (به عنوان راهنمای برند (نام تجاری))- این کتاب مجموعه‌ای از عناصر برند و شرح مفصلی از برند (نام تجاری) شما است.

با پوشش هر جنبه‌ای از برند، این سند (کتاب برند) به عنوان یک راهنما برای بازاریابی شما و نه فقط وب سایت شما عمل می‌کند و معمولا شامل موارد زیر می شود:
لوگو، تغییرات لوگو، دستورالعمل‌های استفاده از لوگو و نمونه‌ها، آواتارها (برای شبکه‌های اجتماعی)، راهنمای تایپوگرافی‌ها،رنگ‌ها، عناصر گرافیکی و … .

برند (نام تجاری) جدید باید تمامی تضمین‌های بازاریابی شما را منعکس کند، بنابراین اگر در حال بازطراحی لوگوی‌تان هستید باید کارت ویزیت، سربرگ‎ها، امضاها و… هم بروزرسانی شود. برای رسیدن به هماهنگی، با همه ی این موارد مواجه هستید و می بایست همه ی آن ها را به روز رسانی کنید.

بازطراحی لوگو
بازطراحی لوگو مک دونالد

برای انجام این کار ممکن است، توسعه دهنده وب شما خدمات طراحی مجدد برند را پیشنهاد دهد یا یک شرکت متخصص در طراحی لوگو و برند (نام تجاری) را استخدام کنید. اما توصیه ما این است که شرکتی را استخدام کنید که دارای تجربه کافی در زمینه طراحی لوگو و برند بوده و یکی از آن‌هایی که می تواند مجموعه کاملی از  کارهای تکمیل شده است را نشان دهد.

 

هدف از لوگو چیست؟

هدف لوگو این است که مصرف کننده یک شرکت را فوری تشخیص دهد. اساسا لوگوها چهره یک کسب و کار هستند. پس به همین خاطر مهم است که مطمئن شوید چهره شرکت شما، تاثیر مثبتی بر مشتریان می گذارد.

بازطراحی لوگو
بازطراحی لوگو استارباکس

چرا لوگو مهم است حتی در صورتی که محتوای سایت شگفت انگیز باشد؟

ما انسان‌ها موجوداتی به شدت بصری هستیم؛ بله طراحی و محتوای وب سایت شما بسیار مهم است اما اگر سایت را به یک کیک تشبیه کنیم، شیرینی و زیبایی این کیک، لوگوی شما است.

مطالعات نشان داده است که تصاویر گرافیکی در مغز ۶۰۰۰۰ برابر سریع‌تر از متن پردازش می‌شوند! هنگامی که در حال خواندن متنی هستیم، کلمات با حافظه کوتاه مدت پردازش می‌شوند، در حالی‌که تصاویر به صورت مستقیم به حافظه بلند مدت می‌روند.

انواع مختلفی از لوگوها وجود دارد: از واژه‌ها تا علامت‌ها و از حرف تا شعار.

همه انواع لوگوها برای انجام یک هدف هستند: طوری به حافظه سپرده شویم که مشتریانی وفادار برای کسب و کار ما ایجاد شود.

بازطراحی لوگو
بازطراحی لوگو مایکروسافت

 

چرا شرکت من به بازطراحی لوگو نیاز دارد؟

اگر شرکت تان برای سال‌ های زیادی وجود داشته است، بدون شک می خواهید مشتریان باز هم لوگوی شما را تشخیص دهند. هر چیزی در طول زمان تکامل می‌یابد، هر چیزی، مخصوصا تکنولوژی!

وب سایت شما در هر زمانی نیاز به روزرسانی دارد و شما باید مطمئن شوید که شرکت‌تان در راس نمودار پیشرفت قرار دارد؛ پس این بروزرسانی را برای لوگوی خود نیز انجام دهید. هیچ چیز دربرابر آزمون زمان مقاومت نمی‌کند، حتی لوگوی شما.

برخی از دلایلی که هر شرکتی نیاز دارد تا به بازطراحی لوگوی خود بپردازد، عبارتند از:

  1. مصرف کننده‌ها دوست دارند شرکتی که آن‌ها با آن کار می‌کنند، به روز باشد. تجدید لوگو نشان می‌دهد که شما درگیر ایجاد تغییرات و منطبق نگه داشتن خود با جهان مدرن هستید. شما نمی‌خواهید طوری به نظر برسید که دائمی نیستید و تمایلی به تغییر ندارید، به ویژه اگر یک شرکت قدیمی باشید.
  2. اگر رقبای شما لوگوی خود را بازطراحی کنند و شما اینکار را انجام ندهید، اثر برند رقیب افزایش می‌یابد و در ذهن مصرف کننده القا می‌شود که شما شرکت به روزی نیستید. چون مصرف کننده شما را با رقیب‌تان مقایسه می‌کند و شما دور از دنیای مدرن به نظرش خواهید رسید.
  3. استفاده آنلاین موجب شده تا بازار فروش رسانه‌های اجتماعی در هر زمانی به راه باشد. به همین دلیل شما مجبور به اضافه کاری هستید. پس نیاز دارید مطمئن شوید که لوگوی شما منطبق با تغییرات فضای مجازی است. با تغییرات ساده‌ در لوگو یا آواتارهای رسانه های اجتماعی نتایج مثبت زیادی خواهید داشت.

 

هنگامی که مشتریان شما در حال فکر کردن به شرکت شما یا درحال بازدید از وب سایت تان هستند، اولین چیزی که در ذهن آن ها می‌آید لوگوی شما است. لوگو نقطه اصلی شناسایی شرکت شما است. بنابراین اطمینان حاصل کنیدکه لوگوی شما همان چیزی را می‌گوید که شما می‌خواهید آن را بگویید!

 

سیر تکامل لوگوی IMB

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.