بازاریابی در اینستاگرام
به این مطلب رای دهید

مقدمهاینستاگرام یکی از پر مخاطب ترین پلتفرم های رسانه ی اجتماعی است و خیلی ها به دنبال بازاریابی در اینستاگرام هستند. اینستاگرام پلتفرم اشتراک گذاری عکس و ویدیو است و به برندهای مختلف این امکان را می دهد تا دیده شوند و با مشتریان خود در ارتباط باشند.

به احتمال خیلی زیاد شما هم قبلا سعی کردید تا از طریق اینستاگرام کسب و کارتان را رونق دهید. در این مقاله به ۱۲ روش ساده و در عین حال بسیار تاثیرگذار اشاره می کنیم تا در اینستاگرام فروش بیشتری داشته باشید و کسب درآمد از اینستاگرام را به خوبی فراگیرید و محتوایتان را بهبود ببخشید.

 

12 نکته بازاریابی در اینستاگرام


 

1.فقط تصاویر جذاب و تاثیرگذار را پست کنید

اینستاگرام پلتفرمی کاملا بصری است. پس اولین و مهم ترین کاری که برای بازاریابی در اینستاگرام (کسب درآمد از اینستاگرام) می کنید این است که عکس هایی که برای پست کردن انتخاب می کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. در حالت ایده آل عکس تان باید خلاقانه و گیرا باشد و محصولی که قصد تبلیغ آن را دارید را به صورت برجسته نشان دهد. وقتی مشتری ها پروفایل تان را دیدند، باید سریعا برند شما در ذهن شان یادآوری شود.

با این 12 نکته در اینستاگرام پرفروش شوید
استفاده از تصاویر جذاب

مطمئن شوید که عکس های مربوط به هر پست با نمای کلی برند و استراتژی های کسب و کارتان همخوانی دارد. برای مثال اگر برندتان حالت ساده و مینیمالیستی دارد، پست های اینستاگرام تان هم باید ساده و مینیمالیست باشد.

عکس های اورجینال همیشه بهترین انتخاب هستند ولی گاهی اوقات عکس های استوک (Stock Images)، به متنوع شدن اکانت شما کمک می کنند. سایت های زیادی وجود دارند که به شما امکان ایجاد عکس های موردنظرتان را می دهند تا تخفیف یا اعلامیه هایتان را منتشر کنید.

 

2.برای تبلیغ در اینستاگرام هزینه کنید

با این نکته ساده در اینستاگرام پرفروش شوید
برای تبلیغات هزینه کنید

تبلیغات در اینستاگرام به شما کمک می کند تا به مشتری های جدید و اهداف بازاریابی تان برسید. مخصوصا اگر برند یا کسب و کارتان جدید و نوپا است. برای تبلیغات در اینستاگرام برنامه ریزی کنید تا مشتری هایی که بیشترین علاقه مندی را نسبت به محصولاتتان دارند، به سمت شما جذب شوند؛ این یکی از استراتژی های بسیار مهم در کسب درآمد از اینستاگرام است.

پیدا کردن یک استراتژی موفق برای بازاریابی در اینستاگرام حکم کاتالیزور را برای کسب و کارتان دارد. مدت های زیادی، مسئله ی اصلی درباره ی بازاریابی اینستاگرام این بود که نمی توانستند لینک های کلیک خور در پست هایشان قرار دهند. ولی در حال حاضر اگر هدف تبلیغات باشد، لینک ها به وبسایت ها مرتبط می شوند.

بیشتر بخوانید: افزایش فالوور اینستاگرام رایگان

۳.با افراد تاثیرگذار دوست شوید

با این 12 نکته ساده در اینستاگرام پرفروش شوید
دوستی با افراد تاثیرگذار

افراد تاثیرگذار یعنی شخصیت های اینستاگرامی که به فالورهای ثابتی رسیده اند و مخاطب هایشان به دنبال پیشنهادها و توصیه های آن ها هستند. پس جای تعجب ندارد که برندهای مختلف به این افراد بانفوذ و تاثیرگذار روی می آورند تا محصولات شان عرضه ی بیشتری داشته باشد.

اگر استراتژی ای که برای بازاریابی در اینستاگرام انتخاب می کنید تاثیرگذار باشد، می تواند شما را به بازدید بالا و اهداف تان برساند. برای بالا بردن فروش از طریق محتوای تاثیرگذار می توانید از کد تخفیف یا لینک ارتقا استفاده کنید.

 

4.تجربه ی واقعی محصولات تان را نشان دهید

با اینکه عکس های با کیفیت از محصولات تان توجه مخاطبان را بخود جلب می کند. ولی این مورد به تنهایی نمی تواند شما را به اهداف فروش تان برساند.

با این 12 نکته در اینستاگرام پرفروش شوید
نشان دادن تجربه ی مشتری ها

برای اینکه محتوای پست های اینستاگرام تان تاثیر واقعی بر روی مشتری ها بگذارد، می بایست تجربه ی استفاده از محصول تان را با آن ها در میان بگذارید. می توانید از محتوایی شامل عکس و فیلم استفاده کنید که محصول تان را در حالت واقعی نشان دهد.

برای مثال اگر فروشنده لباس هستید، می توانید افرادی را نشان دهید که از لباس های شما در موقعیت های مختلف استفاده می کنند. در کپشن پست هم تجربه ی آن ها از پوشیدن لباس ها را به اشتراک بگذارید.

 

5.در رابطه با بازاریابی تاثیرگذار محتاط عمل کنید

مشتری ها دوست ندارند احساس کنند که قرار است به اجبار چیزی به آن ها تحمیل شود. پس وقتی از بازاریابی تاثیرگذار استفاده می کنید تا عرضه محصول تان را بهبود ببخشید، محتوای آن باید به گونه ای جالب و جذاب باشد تا در نهایت به هدف بازاریابی در اینستاگرام یا کسب درآمد از اینستاگرام برسید.

با این 12 نکته در اینستاگرام پرفروش شوید
احتیاط در بازاریابی تاثیرگذار

توجه داشته باشید که محتوا ممکن است ظاهری ریاکارانه و تبلیغاتی پیدا کند. اگر چنین ظاهری داشته باشد، فالوورهای فرد تاثیرگذار نسبت به برند شما ذهنیت منفی پیدا می کنند. هدف تان هر چیزی که هست در صفحه ی مورد نظر پستی منتشر کنید که برندتان را به وضوح معرفی کند.

بیشتر بخوانید: اصول اولیه بازاریابی

 

6.استفاده از محتوای تولیدیِ کاربران

محتوای تولیدی کاربران هم یکی از روش های تبلیغات دهان به دهان است. مشتری های فعلی شما محتوایی ایجاد می کنند که محصول تان در آن به نمایش درآید. این کار به به عرضه ی بهتر محصول یا خدمات کمک می کند و فالوئرها یا مشتری های جدید ایجاد می کند.

اینستاگرام
استفاده از محتوای تولیدی کاربران

البته ممکن است تعدادی از مشتری های شما به صورت خودجوش عکس محصول تان را به اشتراک نگذارند و برای این کار نیازمند تشویق شما باشند. برای ترغیب آن ها می توانید در ازای این کار، جایزه یا تخفیف در نظر بگیرید. مثلا بین کسانی که عکس محصول تان را با یک هشتگ مشخص به اشتراک بگذارند مسابقه برگزار کرده و به برندگان جوایزی اهدا کنید.

 

7.از فرد تاثیرگذار، بازخورد صادقانه بخواهید

اینستاگرام
بازخورد صادقانه

چرا مردم به افراد تاثیرگذار اعتماد می کنند؟ جواب ساده است، چون مثل خریداران عادی هستند. پس عقاید و توصیه های آن ها مقبول تر از افراد معروفی است که تبلیغات انجام می دهند. برندها با افراد تاثیرگذار کار می کنند چون خواهان جلب اعتماد مخاطبان مورد نظرشان هستند.

یک راه ساده برای این کار این است که از این افراد بخواهیم در نظراتشان صادق باشند. حتی در صورت وجود جنبه های منفی در محصول تان آن را بیان کنند. وقتی فرد ویژگی های منفی محصول را نیز صادقانه اعلام کند، ویژگی های مثبت، بسیار واقعی تر و قابل اعتمادتر می شوند.

 

8.شوخ طبعی را دست کم نگیرید

اینستاگرام
حس شوخ طبعی

شوخ طبعی تاثیر بسیار زیادی در درگیر کردن مخاطب دارد. برای افزایش فروش و بازاریابی در اینستاگرام، در پست هایتان از شوخی های جالب و کلمات مرتبط بامزه استفاده کنید. هدف از این کار، شکل گیری ذهنیت مثبت درباره ی برندتان است. پس با نکاتی که تا به اینجا گفته شد، حتما فهمیده اید که ذهنیت مثبت چه کارها که نمی کند! و چه تاثیراتی که در کسب درآمد از اینستاگرام با تبلیغات نمی گذارد!

به یاد داشته باشید که اگر شوخی با چارچوب برندتان همخوانی نداشته باشد، نتیجه برعکس خواهد شد. پس در استفاده از این نکته دقت کافی داشته باشید و به نحو احسن از آن بهره ببرید.

 

9.ارائه ی تخفیف یا محصول رایگان

اینستاگرام
تخفیف یا محصول رایگان

پیشنهاد نخفیف یا محصول رایگان یکی از تاثیرگذارترین راه های بازاریابی در اینستاگرام است. از این طریق عرضه ی محصول، بهتر و فروش بیشتری خواهید داشت. با این روش مشتری ها اخبار تخفیف را با دوستان شان به اشتراک می گذارند و به این وسیله آگاهی از محصولات یا خدمات تان بالا می رود.

با پیشنهاد تخفیف، بسیاری از مشتری های بالقوه جذب برند شما می شوند و به خرید محصول یا خدمات علاقه نشان می دهند. پیشنهادات جذابی مثل تخفیف VIP یا عضویت رایگان می تواند به شما در این راه کمک کند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات موفق در اینستاگرام: هفت گام اساسی

 

10.استوری اینستاگرام، یک ترفند قدرتمند

چند وقتی است که اینستاگرام ویژگی استوری را در پلتفرم خود قرار داده است که از طریق این ویژگی می توانید ویدیوها و تصاویرتان را با فالورها به اشتراک بگذارید. برندها می توانند به این ویژگی به چشم یک ترفند قدرتمند نگاه کرده و از آن سود ببرند.

اینستاگرام
استوری اینستاگرام

ولی چطور باید از این ویژگی به بهترین نحو استفاده کرد؟

در اینجا چند پیشنهاد برای داشتن استوری های تاثیرگذار و جذاب برایتان در نظر گرفتیم. این نکات می توانند به طور چشمگیری فروش تان را بالا ببرند.

  • اگر دستتان می لرزد، حتما از سه پایه استفاده کنید. سه پایه به شما کمک می کند تا دوربین یا گوشی در زمان گرفتن ویدیو یا عکس، ثابت بماند.
  • از تصاویر محصولات تان، ویدیویی بسازید و آن را در استوری به اشتراک بگذارید.
  • تجربه ی استفاده ی مشتری ها از محصولات تان را در استوری قرار دهید.
  • از پشت صحنه ها عکس یا ویدیو تهیه کنید و آن ها را در استوری به اشتراک بگذارید. ولی دقت کنید که با محصول یا خدمات تان مرتبط باشد.

 

11.از هشتگ استفاده کنید

یک راه عالی برای جذب مخاطب و افزایش فروش، استفاده از هشتگ های مرتبط با خدمات و محصول تان است. وقتی از ترکیبی درستی از هشتگ ها استفاده کنید، پیدا کردن شما برای مشتری ها راحت تر می شود. این روش، آگاهی و شناخت از برندتان را نیز افزایش می دهد.

بازاریابی در اینستاگرام
استفاده از هشتگ

ولی استفاده از هشتگ های تاثیرگذار، آنقدرها هم که به نظر می آید آسان نیست. این کار نیازمند صرف تلاش و زمان است که در این رابطه می توانید با مشاوران بلدشو در ارتباط باشید. مطمئن شوید که ترکیب متعادلی از هشتگ های معمول و خاص را در پست هایتان استفاده کرده اید.

هشتگ های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام شان به شما برای رسیدن به مقصودتان کمک می کند. همچنین اگر با فرد تاثیرگذاری همکاری می کنید، از او بخواهید تا هشتگ های مورد استفاده اش مشابه هشتگ های شما باشد.

 

12.از از گذاشتن پست با هدف فروش دوری کنید

باید این را در ذهن تان حکاکی کنید که اینستاگرام پلتفرمی با هدف خرید و فروش نیست. افراد، بیشتر به دنبال مشارکت در شبکه ی اجتماعی به سراغ اینستاگرام می آیند تا خرید از برندها. پس پست هایتان نباید ظاهر مجاب کننده ای برای خرید داشته باشد.

بازاریابی در اینستاگرام
پست با هدف فروش ممنوع

اگر می خواهید با استفاده از اینستاگرام بازاریابی کنید و محصولات تان را به فروش برسانید، باید از طریق روشی خلاقانه این کار را انجام دهید. منظورمان این است که محتوای جذاب و ارزشمند به اشتراک بگذارید. برای مثال می توانید تصاویری الهام گرفته از واقعیت یا تجربه ی مشتری ها از محصول تان را پست بگذارید. راه های زیادی برای خلاق بودن وجود دارد. کافی است کمی دقت داشته باشید.

 

نتیجه گیرینتیجه گیری

رسانه های اجتماعی روز به روز در حال گسترش هستند و اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست. با ماهانه ۶۰۰ میلیون کاربر فعال، اینستاگرام به برندها نتایج فوق العاده ای می دهد. این پلتفرم جایی برای تبدیل علایق به خرید است. امیدواریم نکات ذکر شده در این مقاله، ایده های خوبی برای افزایش فروش و بازاریابی در اینستاگرام در اختیار شما بلدشویی های عزیز گذاشته باشد. خوشحال خواهیم شد تا نظرات و پیشنهادات ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

 

برگرفته از: jeffbullas.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.