تبلیغات موفق در اینستاگرام استوری
تبلیغات موفق در اینستاگرام: هفت گام اساسی
۵ (۱ نظر)

از زمانی که اینستاگرام با پلتفرم قدرتمند فیسبوک ادغام شده است، تبلیغات موفق در اینستاگرام در توسعه یک کسب و کار نقش تعیین کننده ای پیدا کرده است. اگر شما تاکنون در اینستاگرام تبلیغات نداشته اید، یقیناً فرصت های بسیار بزرگی را نادیده رها کرده اید.

اینستاگرام، بزرگ ترین و فعال ترین رسانه اجتماعی در دنیاست که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر به صورت ماهانه در آن حضور فعال دارند. با جامعه بزرگی شبیه به این، تعجب آور نیست که کسب و کارها به طور فزاینده ای با پیگیری برنامه تبلیغات موفق در اینستاگرام در مدت زمان کوتاهی از این رو به آن رو شوند! اینستاگرام به سرعت به یکی از برترین ابزارهای بازاریابی و بازارسازی برای کسب و کارها تبدیل شد. اینکه چرا تبلیغات در اینستاگرام تا این اندازه مؤثر است را باید در محبوبیت عکس و فیلم نسبت به سایر گونه های محتوا در سایر رسانه های اجتماعی مجازی، جستجو کرد.

 

تبلیغات موفق در اینستاگرام مقدمه
تبلیغات در اینستاگرام

 

با این توصیف، کسب و کاری مثل کسب و کار شما چگونه می تواند یک تبلیغات موفق در اینستاگرام را با استفاده از قابلیت های این شبکه اجتماعی بزرگ پایه گذاری کند؟

در اینجا ۷ نکته برای تبلیغات موفق در اینستاگرام به منظور کمک به شما برای اجرای کمپین های تبلیغاتی جذاب روی این رسانه محبوب اجتماعی تشریح شده است.

بیشتر بخوانید: تبلیغات موفق چگونه است؟

 

1. برای تبلیغات موفق در اینستاگرام با قالب های آگهی آشنا باشید

تبلیغات موفق در اینستاگرام قالب های تبلیغ
قالب های تبلیغ در اینستاگرام

 

اگر در تبلیغات تازه کار هستید، برای تبلیغات موفق در اینستاگرام نیازمندید که چهارچوب های تبلیغاتی مختلف که در دسترس شماست را بشناسید. چهار نوع از پرکاربردترین موارد آن را در زیر آورده ایم.

تبلیغات با عکس در اینستاگرام

تبلیغات با عکس، بیشترین نوع آگهی است که مردم در اینستاگرام می بینند. این عکس ها معمولا از یک تصویر به همراه علامت “مورد حمایت” در گوشه بالا سمت راست دیده می شوند.

 

تبلیغات با عکس های متوالی در یک پست

امکان قرار دادن چندین عکس در یک پست در اینستاگرام، به کسب و کارها اجازه می دهد که عکس های متوالی مربوط به یک تبلیغ را در قالب یک پست بگنجانند. این نوع از تبلیغات که به چرخ و فلک افقی معروف است، زمانی کاربرد دارد که صاحب آگهی می خواهد در قالب چند تصویر متوالی، توجه مخاطب را به مهم ترین جنبه های آگهی در عکس های متوالی جلب کند.

 

تبلیغات موفق در اینستاگرام عکس
تبلیغ دیجی کالا برای پیشنهادات ویژه به صورت آلبوم عکس

تبلیغات ویدیویی در اینستاگرام

تبلیغات ویدیویی یک روش قدرتمند برای جذب مخاطبان در اینستاگرام است و به بهترین شکل ممکن مخاطب را با محتوای تبلیغ درگیر می سازد. مردم عاشق دیدن ویدیو‌ها هستند، حتی اگر کوتاه باشند. اگر به دنبال بهترین راه برای درگیر کردن ذهن مخاطبتان با آگهی هستید، پیشنهاد ما به شما تبلیغات ویدیویی است.

 

تبلیغات خیمه ای (Marquee ads)

تبلیغات خیمه ای نوعی از کمپین های یک روزه تبلیغاتی هستند که تاثیرات تضمین شده ‌ای دارند. شیوه کار این تبلیغات بدین صورت است که اینستاگرام محتوای آگهی را در بالاترین قسمت صفحه مخاطب در صفحه پست‌های پیشنهادی قرار می دهد.  با تبلیغات خیمه ای، کسب و کار‌ها می توانند یک تبلیغ را با چند آگهی مختلف سه بار در یک روز در معرض دید کاربر قرار دهند.

 

2. برای تبلیغات موفق در اینستاگرام مخاطبین هدف را شناسایی کنید

تبلیغات موفق در اینستاگرام
نمونه ای از تبلیغ سن ایچ توسط یک اینفلوئنسر

 

هیچ چیز از این مهم تر نیست که تبلیغات شما در دید افرادی قرار بگیرد که مشتری بالقوه شما هستند! یکی از بزرگ ترین فواید تبلیغات در اینستاگرام این است که با تبلیغات فیسبوک، به صورت یکپارچه عمل می کند. به این معنی که شما از  قابلیت های فیسبوک برای پیدا کردن مخاطب خاص یک تبلیغ، برای بهتر دیده شدن آگهی خودتان استفاده می کنید. ویژگی های پیشرفته فیسبوک به شما این امکان را می دهد که مخاطبان را بر اساس فرهنگ، شباهت به چهره های مشهور، جنسیت، زبان، سن، علاقه مندی ها و …  انتخاب کنید. با استفاده از این قابلیت های پیشرفته، این امکان وجود دارد که تعداد کلیک بر روی پست شما افزایش یابد. چرا که تبلیغات شما برای افرادی ارسال می شود که احتمالا به کسب و کار شما علاقه مندند. علاوه بر آن، افزایش تعداد کسانی که پست شما را می بینند سبب می شود که به واسطه افزایش بازدیدکننده، هزینه تبلیغات کلیکی در اینستاگرام برای شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.

اطمینان حاصل کنید که برای انتخاب صحیح طیف مخاطب مورد نظرتان، با دقت کافی و بدون عجله عمل کرده اید. در مورد کسانی که به عنوان مشتری هدف در نظر دارید، فکر کنید. بر همین اساس کمپین تبلیغاتی خاص آنها را تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: با این ۱۲ نکته ساده در اینستاگرام پرفروش شوید

 

3. از چهره های تاثیرگذار مجازی برای تبلیغات موفق برای اینستاگرام استفاده کنید

مشارکت با افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسرها) یکی از بهترین راه ها برای تبلیغات موفق در اینستاگرام است که سبب افزایش آگاهی مردم نسبت به یک برند شده و سبب می شود که هواداران آن چهره محبوب به دنبال کننده شما در اینستاگرام ‌بدل شوند. تعداد زیادی از نویسندگان حرفه ای، چهره های مشهور در اینترنت و رسانه های اجتماعی که تعداد قابل توجهی فالوئر در اینستاگرام دارند، گزینه خوبی برای مشارکت با شما در بهبود جایگاه برند شما هستند.

 

تبلیغات موفق در اینستاگرام اینفلوئنسر
تبلیغ چای لاغری توسط کایلی جنر سلبریتی معروف

کار با افراد موثر به خصوص آن دسته از چهره های مطرح که مخاطبانشان می توانند مشتری شما باشند، به سرعت موجب افزایش اعتبار برند شما خواهد شد.

 

4. آگهی را متناسب با آداب و فرهنگ مخاطبان تهیه کنید

برخی از بهترین کارکردهای تبلیغات در اینستاگرام با صرف انجام تبلیغ محقق نمی شود. یکی از کارهای خوبی که اینستاگرام می کند این است که بدون توجه به عکس و نوشته زیر عکس، تبلیغات را به صورت بومی ‌در دید کاربران جایگذاری می کند. به جای تلاش برای ساخت آگهی های خلاقانه به صورت تصویر، باید طوری خلاقیت به خرج دهید که محتوای تبلیغات در قالب پست های معمول اینستاگرام جایگذاری شود. این کار سبب می شود که وقتی شخص، صفحه اینستاگرامش را باز می کند، پست شما را همانند پست هایی که اقوام و دوستانش منتشر می کنند، ببیند و واقعا به آن توجه کند.

یک نکته مهم را به خاطر بسپارید! از محتوای تصویری جالب توجه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید کیفیت عکس ها و ویدئوهای استفاده شده بالا باشند. برخلاف رسانه های اجتماعی که استفاده از تبلیغات تکراری و کپی شده نقش محوری دارد، تبلیغات اینستاگرام باید حول محتوای تصویری الهام بخش انجام گیرد.

 

5. برای تبلیغات موفق در اینستاگرام از هشتگ های رایج استفاده کنید

تبلیغات موفق در اینستاگرام هشتگ
استفاده از هشتگ های مناسب

 

براستی دنیای رسانه های اجتماعی بدون هشتگ چطور بود؟ برای اینکه در دریایی از پست های اینستاگرام پست شما مورد توجه مخاطبین قرار گیرد، استفاده از هشتگ بسیار مهم است. یکی از موثرترین راه ها برای تبلیغات موفق در اینستاگرام استفاده از هشتگ های رایج است، به‌طوری که در قد و قامت برند شما باشد. وقتی مردم هشتگ ها را جستجو می کنند و متوجه محبوبیت خاص یک هشتگ می شوند، این امکان را خواهند داشت که کسب و کار شما را پیدا کنند.

منابعی که می توانیم در آن هشتگ های محبوب رایج را پیدا کنید، در زیر آمده است:

 

تبلیغات موفق در اینستاگرام
هشتگ به موفقیت تبلیغات شما کمک می کند.

 

یکی از روش‌های دیگر این است که هشتگ منحصر به فرد خودتان را محبوب کنید. این کار باعث می شود تا هشتگ شما منحصر به فرد باشد و صرفا به کسب و کار شما برگردد. هشتگ های محبوب شده یکی از بهترین راه ها برای افزایش تعداد بازدید کننده ها و ایجاد جمعیتی از طرفداران وفادار به برند شما خواهد بود که حاصل همان تبلیغات موفق در اینستاگرام است. توجه داشته باشید اگر تعداد کسانی که دنبال می کنید زیاد نباشد، زمان زیادی طول می کشد که هشتگ شما به یک هشتگ رایج تبدیل شود.

 

6. از مخاطبانتان بخواهید دست به کار شوند

اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا از بیننده فایل ویدیویی یا استوری بخواهید از پیج شما بازدید کنند، لینک روی صفحه را باز کند و یا حتی از شما خرید کنند. این کار ساده به اندازه اعتبار یک برند اهمیت دارد. شما احتمالاً علاقه دارید تا نتایج عملی تبلیغات را در قالب افزایش بازدید کننده یا حجم فروش ببینید و با این ترفند ساده این امکان را خواهید داشت. دعوت به اقدام، کمک می کند تا مخاطبان شما بیشتر با تبلیغ شما ارتباط برقرار کنند.

اینستاگرام به طراحی و گرافیک توجه زیادی دارد و انواع متنوعی از دکمه های مخصوص این کار را به صورت پیش فرض در نظر گرفته است که همه آنها به زبان انگلیسی هستند. ولی شما می توانید از معادل فارسی آنها استفاده کنید. مثال هایی از عباراتی که می توانید مخاطب را به انجام آن ترغیب کنید در زیر آمده است:

 • همین الان خرید کنید.
 • همین الان رزرو کنید.
 • با ما تماس بگیرید.
 • ثبت نام کنید.
 • بیشتر بدانید.
 • همین حالا دانلود کنید.
 • همین حالا نصب کنید.
 • از اپلیکیشن استفاده کنید.
 • همین حالا گوش کنید.
 • بازی کنید.
 • ویدئو را ببینید.
 • بیشتر ببینید. 
تبلیغات موفق در اینستاگرام استوری
استفاده از بیشتر بدانید و اهمیت حالا خرید کنید در استوری

اطمینان حاصل کنید که از عبارت مناسبی برای این کار استفاده کرده اید و این عبارت با هدف شما انطباق دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی دیجیتال (مقدماتی)

 

7. با آزمون و خطا عملکردتان را بهینه کنید!

آزمون و خطا یکی از مهم ترین جنبه های تبلیغات است. برای داشتن یک تبلیغات موفق در اینستاگرام، با استفاده از آزمون و خطا می توانید بهترین عملکرد را در تبلیغات تان ایجاد کنید. عکس تان را عوض کنید یا متن زیر عکس را تغییر دهید. عبارتی که برای دعوت مخاطب به اقدام در نظر گرفته اید را نیز تغییر دهید و بازخورد این تغییر را ارزیابی کنید. مطمئن باشید که نتیجه متفاوت خواهد بود.

 

 

جمع بندی

تبلیغات موفق در اینستاگرام مستلزم شناخت دقیق انواع قالب های رایج آگهی است. همچنین لازم است از روش هایی مثل محبوب کردن یک هشتگ برای پیشبرد کمپین تبلیغاتی خود استفاده کنید. فراموش نکنید که شخصیت های محبوب اینستاگرامی ‌می توانند به شما در تبلیغات کمک کنند، به شرط آنکه درست از آنها کمک بگیرید. در آخر هم یادتان باشد، با قرار دادن لینک هایی مثل «همین‌الان خرید کنید!» یا «با ما تماس بگیرید!» مخاطبان را ترغیب کنید تا از صفحه شما بازدید کنند.

 

برگرفته از: belomediagroup.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

۴ نظر از شما

 1. Azi

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۹ بعد از ظهر

  لطفا راه های افرایش فالوور رو هم بگین

  پاسخ

 2. هادی

  ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۶ قبل از ظهر

  اخه مشکل اینه که اینفلوئنسر ها گرون میگیرن واقعا واسه شرکتم زیاده

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.