تبلیغات موفق چگونه است؟
به این مطلب رای دهید

مقدمهتبلیغات موفق چگونه است؟ از همین ابتدا باید نکته ای را به شما بگوییم که شاید زیاد خوشایند نباشد، اما اینکه شما چیزی را تبلیغات می کنید به این معنی نیست که به صورت خودکار موفقیت آن کمپین و محصول را تضمین می کنید و تبلیغات موفقی را پیش رو خواهید داشت. با این وجود شما می توانید چند مرحله ساده را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما تا چه حد موفقیت آمیز است. این مراحل نیاز به کمی صبر و حوصله و بررسی دقیق و خلاقیت شما خواهد داشت. پس با ما تا پایان مقاله تبلیغات موفق چگونه است؟ همراه باشید.

 

تبلیغات موفق چگونه است؟

 

 • خودتان تحقیق کنید

تبلیغات موفق چگونه است؟
خودتان تحقیق کنید

تبلیغات یعنی دانستن همه چیز درباره ی مخاطبان! اگر مخاطب خودتان را نشناسید، چگونه می خواهید پیام خود را به او انتقال دهید؟ قبل از اینکه حتی در مورد طراحی آگهی فکر کنید، خودتان تحقیق کنید. مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ چند ساله هستند؟ مرد هستند یا زن؟ اگر شما نمی توانید به این سوالات در مورد مخاطبان خودتان پاسخ دهید یعنی شما هنوز آماده تبلیغ نیستید، تبلیغات موفق چگونه است؟ را درست درک نکرده و تبلیغات موفقی را شاهد نخواهید بود. پس راز شماره ۱ شناخت مخاطبان تان است. چون وقتی مخاطبان تان را بشناسید، می توانید به دنبال بهترین راه ارتباطی برای تبلیغات بروید.

 

 • محل تبلیغ مناسبی انتخاب کنید

هنگامی که مخاطبان خود را شناختید، به طور خودکار برای رسیدن به یک تبلیغات موفق آماده می شوید زیرا با این کار شما متوجه می شوید که چه کسانی محصولات شما را خریداری خواهند کرد. حالا در این مرحله، وقت آن رسیده پی ببرید که مخاطبان شما چه چیزی می خوانند و به دنبال چه چیزی هستند. بهترین راه برای این کار این است که کیت های رسانه ای مثل مجله ها و … از انتشارات مختلف را بررسی کنید، سپس می توانید آمار جمعیتی مخاطبان مدنظر خودتان را با جمعیتی که آن نشریات را می خرند، مطابقت دهید و به جواب سوال تبلیغات موفق چگونه است؟ برسید.

تبلیغات موفق چگونه است؟
محل تبلیغات مناسبی انتخاب کنید

به عنوان مثال به شما می گویند که مخاطبان هدف شما، مردان صاحب کسب و کاری هستند که حدود ۴۰ سال سن دارند. اگر شما نگاهی به کیت رسانه ای شرکت های کارآفرینی بیاندازید، متوجه خواهید شد که این نشریات مناسب با محصول شماست. پس مهم است که در این زمینه تحقیقتان به درستی انجام شود. با این کار شما می توانید مخاطبان خود را دقیق تر بررسی کنید. این به نوبه ی خود منجر به موفقیت بیشتری به عنوان اولین چاپ آگهی در مجله ی شما می شود. برای تبلیغات دیجیتالی هم می بایست به همین شکل عمل کنید و به سوال تبلیغات موفق چگونه است؟ پاسخ مناسبی دهید.

 

 • طراحی چشم نواز داشته باشید

تبلیغات موفق
تبلیغ با طراحی چشم نواز

شما در این مرحله تحقیقات خود را انجام داده و محل مناسبی را برای اجرا نیز انتخاب کرده اید. حالا باید نظر مخاطبان تان را با یک طرح برجسته و چشم نواز جلب کنید. اینکه شما در مقابل مخاطبان هدف خود قرار دارید دلیل نمی شود که آن ها حتما باید به طرح شما توجه کنند؛ یعنی شما باید تصویری انتخاب کنید که منظور و مقصود شما را برساند و از رنگ هایی که مناسب محصول و برند شما هستند بهره ببرید. طراحی خود را روشن و واضح ترتیب دهید. علاوه بر این ها فراموش نکنید که آرم مناسبی در طراحی خود داشته باشید. شما باید پیدا کردن مشتریان بالقوه و خرید محصولات را آسان کنید.

بیشتر بخوانید: راه اندازی کسب و کار آنلاین

 

 • تبلیغات خود را به یاد ماندنی کنید

به طور متوسط، آمریکایی ها هر روز بین ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ آگهی مشاهده می کنند. بله! هر روز! خریداران هر روز با بسیاری از محصولات، معاملات و تبلیغات بمباران می شوند. پس برای داشتن یک کسب و کار موفق، نیاز به یک تبلیغ به یادماندنی دارید.

تبلیغات موفق
تبلیغ خود را به یاد ماندنی کنید

آگهی شما باید مصرف کننده و خریدار را متوقف و خیره کند. سعی کنید تبلیغات تان را خنده دار، غمگین یا صمیمانه و دوستانه طراحی کنید. جذب کردن خریداران به این روش بسیار عالیست زیرا آن ها محصول خود را به خاطر می سپارند. آن ها شاید تمام تبلیغات شما را با جزئیات به خاطر نیاورند، اما حسی که این تبلیغات در آن ها به وجود آورده در ذهن شان حکاکی می شود.

بیشتر بخوانید: با این ۱۲ نکته ساده در اینستاگرام پرفروش شوید

 

 • تبلیغ خود را منحصر به فرد کنید

ساختن تبلیغ منحصر به فرد با تبلیغ به یاد ماندنی، متفاوت است اما به همان اندازه برای داشتن تبلیغات موفق مهم است. هنگام طراحی آگهی، نمی توانید یک ایده ی عالی دیگر را سرقت کنید و آن را با آرم محصول خود دوباره ارائه کنید. این کار تبلیغات نیست! با این حال می توانید از یک آگهی یا کمپین برای الهام گرفتن در طراحی تبلیغ خود استفاده کنید و پاسخ خوبی به تبلیغات موفق چگونه است؟ بدهید.

تبلیغات موفقیت آمیز
تبلیغات خود را منحصربفرد کنید

پس به یاد داشته باشید که برای پاسخگویی مناسب به سوال تبلیغات موفق چگونه است؟ باید تبلیغات تان را خودتان بسازید. همانطور که گفتیم، مصرف کنندگان با هزاران آگهی هر روز بمباران می شوند. موفقیت شما بستگی به این دارد که شما چقدر در متفاوت کردن تبلیغات تان از سایرین، موفق باشید. هنگام طراحی آگهی خود، باید پیشنهادات فروش منحصر به فرد (USP) محصول یا شرکت خود را پیدا کنید زیرا این همان چیزیست که محصول شما را از بقیه متمایز می کند. محصول یا شرکت شما چه چیزی انجام می دهد که هیچ برند یا هیچ کس دیگری در بازار انجام نمی دهد؟ تمرکز تبلیغات خود را روی همان بگذارید.

 

 • بیش از حد تبلیغاتی نباشید

این بخش تا حدودی سخت است: شما نیاز دارید که محصول را قبل از اینکه واقعا فروخته باشید، بفروشید. در واقع باید چیزی را که می خواهید برای جذب مشتری ارائه دهید، تبلیغ کنید. به خریداران، نشان دهید که محصول شما چه کارهایی برای آنها انجام می دهد و چرا این محصول برای زندگی آن ها ضروری است.

تبلیغات موفق
بیش از حد تبلیغاتی نباشید

در یک تبلیغ موفق باید بر روی مشتری خود و اینکه چطور محصول شما مشکلات آن ها را برطرف می کند، تمرکز کنید. از اینکه به مشتریان خود بگویید که چرا کسب و کار شما عالی است یا چرا خودتان عالی هستید خودداری کنید. خریداران اهمیتی نمی دهند که چرا شما بهترین هستید. مشتری ها به دنبال این هستند که چگونه می توانید به آن ها در بهبود زندگیشان کمک کنید. پس در تبلیغات موفق چگونه است؟ باید بیش از حد، هایپ نکنیم.

 

 • چیزی که باید را تبلیغ کنید

خوب! تا اینجا فقط درباره ی اینکه نباید بیش از حد تبلیغ کرد صحبت کردیم. اما اجازه دهید بیشتر برایتان توضیح دهیم.

هنگام طراحی تبلیغات خلاقانه تان، مهم است که از ایده های اغراق آمیز خودداری کنید. با این حال، هنگامی که آگهی شما در روزنامه ها یا وب سایت ها منتشر شد، داستان کاملا متفاوت است. اکنون زمان بسیار خوبی برای شروع یک روند پیروزمندانه است. به طرفداران خودتان نشان دهید که کجا می توانند شما را پیدا کنند، به مشتری های خودتان ایمیل ارسال کنید و به آنها بگویید که در مجله X می توانند تبلیغ شما را ببینند و حتی ممکن است تخفیفات یا امکانات خاصی را به مشتریانی که تبلیغ شما را پیدا می کنند ارائه دهید. این کار نه تنها امکان دسترسی شما را به مشتریان بیشتر می کند، بلکه باعث افزایش اعتبار شما خواهد شد.

 

نتیجه گیرینتیجه گیری

این هفت راهنمایی، کسب و کار شما را در مسیر یک تبلیغات موفق قرار می دهد و پاسخگوی تبلیغات موفق چگونه است؟ خواهد بود. به یاد داشته باشید که موفقیت لحظه ای به دست نمی آید. اما اگر با شرکت و کمپین خود هماهنگ باشید، در این مسیر رشد خواهید کرد.

 

برگرفته از: دوره ی ویدیویی اصول تبلیغات در کسب و کار

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

نظری موجود است.

 1. شریعت

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۸ بعد از ظهر

  این بیش از حد تبلیغاتی نباشید واقعا درسته.ادم اعصابش بهم میریزه میره توی این سایتا همش پاپ اپ و تبلیغ اینا

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.