دیجیتال مارکتینگ

برای رسیدن به خدا هزاران روش وجود دارد؛ جمله ای کلیشه ای که بارها و بارها با آن برخورد کرده اید. حالا من میخواهم به شما بگویم که برای رسیدن به مشتری هزاران روش وجود دارد که بخش بزرگی از این روش ها در دیجیتال مارکتینگ امکان پذیر است.

 

هر چه بیاموزید و اطلاعات خود را افزایش دهید باز در فردای خود خواهید دید که یک ابزار جدید آمده است و تمامی بازاریابان اینترنتی در حال تست و کشف عملکرد آن هستند.در این مسیر از آموزش های ویدئویی بازاریابی اینترنتی و مقالات بهره ببرید و تشنه ی یادگیری ابزارهای جدید باشید.

اما در خصوص روش های بازاریابی اینترنتی یا کانال های انجام آن باید گفت که آنقدر این دنیا وسیع و بهم پیوسته است که نام بردن این کانال ها یا تفکیک آن ها از هم شاید نشدنی تلقی شود اما تا حد ممکن در این مقاله سعی کرده ایم شما را با این دنیای جذاب و پولساز آشنا کنیم؛ پس با ما در این مقاله همراه شوید.

 

روش های دیجیتال مارکتینگ

 

سوال: چرا باید کانال های بازاریابی جدید را بشناسیم؟

پاسخ: به مرور زمان با افزایش سطح آگاهی مخاطبین، آن ها یاد میگیرند که چگونه از تبلیغات دوری کنند و کمتر در معرض تبلیغات قرار بگیرند، از طرفی شیوه ها و کانال های نوین تبلیغاتی کمک میکنند تا به شیوه ای مطلوب و سازگار با مشتری به آن ها نزدیک شویم.

"<yoastmark

به گفته ی متخصصان بازاریابی، همیشه باید کانال هایی را امتحان کنیم که از طریق آن، ارزش طول عمر مشتری، سه برابر هزینه دستیابی به آن باشد. همواره داده ها را رصد کنید و ترند و تمایلات روز کاربران را بدانید. اگر با علایق و دغدغه های مشتری حرکت کنید، مسیر هموارتری خواهید داشت. دریافت چگونگی افزایش محصول تولیدی، ایجاد تعادلی ست از منابع، استراتژی درآمد زایی و علایق مشتریان. هرگاه فرصت و کانال بازاریابی جدیدی ایجاد میشود، ۸۰ درصد از وقت کاری خود را صرف فهمیدن و تست آن کنید، این را جرمی وانگ صاحب بلاگ معروف پولسازی و سایت های بسیاری در این زمینه، می گوید.

 

کانال ها و روش های بازاریابی اینترنتی

 

1- لینکدین – LinkedIn

رقابت کمتر ، کیفیت حضور کاربر بیشتر؛ این خلاصه ترین تعریفی ست که میشود از لینکدین داشت. کاربران تخصصی که بیشتر در حوزه ی کاری خود تولید محتوا میکنند و دنبال کننده مطالب و موضوعات مطلوب کسب و کار خود هستند در لینکدین حضور دارند و این در حالی ست که به علت تخصصی بودن آن، همانند سایر شبکه های اجتماعی و محیط های مشابه اشباع نشده است.

برای دیجیتال مارکتینگ، دنیای لینکدین همواره میتواند جذاب باشد. کافیست با شناخت خصوصیات کاربران هدف متناسب با علایق آن ها تولید محتوا انجام دهید آن وقت خود آن ها به سراغتان می آیند. نکته ی دیگر مورد اعتماد بودن این شبکه اجتماعی تخصصی ست. کلاس کاری این شبکه به گونه ایست که وقتی در آن حضور پیدا میکنید به علت سبک خاص تولید محتوا و پروفایلی که ایجاد میکنید، شخصیت مجازی مطمئن تری نسبت به سایر شبکه ها از خود برجای میگذارید.

۲- ردیت – Reddit

یک سایت خوب و قوی برای تولید محتوای تبلیغاتی. این سایت بازدید کنندگان بسیاری دارد. شما با استفاده از امکانات تبلیغاتی این سایت میتوانید با دقت بسیار بالایی کاربر مورد انتظار خود را هدف قرار داده و تبلیغات را برای وی ارسال کنید. این باعث شده است که کاربر ورودی از این روش تبلیغی نرخ تبدیل بسیار بالایی داشته باشد.

۳- اپلیکیشن های جستجوی صوتی

آمازون، گوگل، اپل و … . دنیا در حال رفتن به سمتی ست که فرایند جستجوی کاربر را تا حد امکان ساده تر نماید. آیا کسب و کار شما را نیز میشود با جستجوی صوتی یافت؟

۴- استوری ها – story

شبکه های اجتماعی، این روزها بسیاری از وقت کاربران را در پای ویدئوهای اشتراکی کاربران خود میگذارند. شبکه هایی همچون اینستاگرام، فیسبوک، اسنپ چت و یوتیوب. پلتفرم های دیگری نیز هستند که میشود در آن ها ویدئو بارگذاری کرد. در کل هر کجا که بتوان داستانی از محصول را تحت عنوان یک ویدئو در مقابل چشمان مخاطب قرار داد، یک فرصت محسوب میشود. هر چه ویدئوها داستانی تر باشند و یک حس و حالت را بیان نمایند میزان ارتباط گیری با مخاطبین نیز بیشتر خواهد شد.

۵- بینگ – Bing

هرچند بینگ به قدر گوگل محبوب نیست اما نمیشود از کانال تبلیغاتی آن گذشت. جالب اینجاست که بینگ ابزاری تبلیغاتی درست مثل گوگل ادوردز را دارد با این تفاوت که ۴۰ درصد ارزان تر است.

۶- ربات های چت

کاربرها همیشه سوال هایی دارند که در صورت پاسخ دادن سریع و درست به آن ها میتوان شانس وفادار شدن آن ها را داشت. امروزه با کمک هوش مصنوعی و پیشرفت های آن، ربات های پاسخ دهنده از محبوبیت بالایی برخوردار شده اند. اگر حجم زیادی از کاربران به وبسایت شما مراجعه میکنند، خواه ناخواه حجم سوال های آن ها در مورد نحوه ی تعامل با شما نیز بالاست. جای آنکه چندین نیرو در پای این سوالات بنشینند شما میتوانید با برنامه ریزی یک رباط با مشتری ها ارتباط بگیرید و از نیازهای آن ها مطلع شوید.

شاید این مسئله برای شما پیش بیاید که پاسخگویی به مشتری جزو خدمات است و ربطی به بازار ندارد. اما باید گفت که تمامی فرایندهایی که موجب جلب اعتماد مشتری و برقراری ارتباط با او میشوند در زمره ی روش های بازاریابی قرار میگیرند.

۷- تکست های تبلیغاتی

نوتیفیکیشن های یک اپلیکیشن یا پیامک های ارسالی به شماره ی همراه کاربران همگی جزو همین دسته اند. ارقام بالایی از فروش همه روزه توسط همین کانال بازاریابی صورت میپذیرد به گونه ای که نمیتوان آن را نادیده گرفت.

۸- پادکست ها

تولیدات محتوایی روشی برای جذب کاربرانی ست که در جستجوی نیاز خود هستند. پادکست ها که همه روزه طرفداران آن ها در حال اضافه شدن هستند روشی خوب و کارآمد برای جذب مخاطبینند. در پادکست ها سرگری، جذابیت، اطلاعات و تبلیغات همگی در کنار یکدگر جمع میشوند و باعث میشوند تا پادکست از محوریت تبلیغاتی صرف خارج شده و کاربر جذب آن شود.

اگر سری به وبسایت های پادکست بزنید و نرخ ورود کاربر به آن ها را چک کنید به اهمیت این موضوع پی خواهید برد. مشغله های روزمره دیگر زمان مخاطبین را برای وقت گذاشتن و نشستن در پای یک ویدئو یا متن نوشتاری محدود کرده است. پادکست ها در داخل هندزفری و یا ضبط اتومبیل ها در حال ایفاش نقش و رسالت خود هستند.

 

نتیجه گیری

اگر به روز نباشید، از سیر افزایش دانش مشتریان عقب میمانید. افراد همواره در حال یادگیری در دنیای مجازی هستند و شما هر چه دست نگه دارید از مشتری های بیشتری باز میمانید. امیدواریم از این مبحث دیجیتال مارکتینگ، نهایت استفاده را ببرید.

 

 

در ادامه بحث قبلی، قصد داریم راه ها و روش های دیگری برای توسعه بازاریابی دیجیتال به شما معرفی کنیم.

مزیت های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شما نیاز دارید از رسانه‌های دیجیتال برای بازاریابی و تبلیغات کسب‌وکار خود استفاده کنید. امروزه دیگر کمتر کسی پیدا می شود که به راحتی به کسب‌وکاری اعتماد کند. در واقع شیوه تصمیم گیری مخاطبان عوض شده است. با وجود رسانه‌های اجتماعی محبوب دیگر کسی به حرف شما اهمیت نمی‌دهد. اکثرا به حرف و نظر دیگران در شبکه های اجتماعی توجه می‌کنند

پس دقیقا به خاطر همین موضوع هم که شده است باید از رسانه های دیجیتال استفاده کنید. در واقع هر کسب و کاری برای بقا در بین رقبایش باید در رسانه‌های دیجیتال حضور داشته باشد. نه اینکه از آن فقط برای کمک گرفتن استفاده کند.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو (SEO)

یکی از بهترین روش های بازاریابی دیجیتال که رقابت بسیاری در آن وجود دارد. با بهینه سازی سئو سایت خود برای موتورهای جست و جو می توانید هدفمند ترین مخاطبین را داشته باشید. همیشه گفتیم و باز هم می گوییم سئو را با هیچ روش دیگر تبلیغاتی نمی شود مقایسه کرد.

مخاطبی که خودش به دنبال خدمات و محصولات شما می گردد مسلما هدفمندترین مخاطب شما خواهد بود. چون با توجه به نیازش شما را انتخاب می کند.

در این روش با بهینه سازی داخلی و خارجی سایت که شامل بهینه سازی قالب سایت، سرعت سایت، مسائل تکنیکی و تولید محتوای سئو شده و توزیع آن می شود، سایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه می کنید تا وب سایت شما زودتر از رقبایتان در معرض دید مخاطبانتان قرار بگیرد.

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

بازاریابی محتوا یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی دیجیتال است که مناسب برای همه ی کسب و کارهای آنلاین با هر سرمایه و بودجه ای است. فرقی نمی کند کسب و کار اینترنتی شما کوچک باشد یا بزرگ، سرمایه برای تبلیغات اینترنتی دارید یا نه! در بازاریابی محتوا با توجه به نیاز مخاطبانتان می توانید برای رفع نیازشان محتوا تولید کنید. ممکن است با نوشتن یک مقاله بتوانید نیاز مخاطبانتان را بر طرف کنید یا اینکه یک ویدئوی آموزشی تولید کنید.

در واقع در این روش محتوای تولیدی شما مثل یک قلاب عمل می کند. با تولید محتوای آموزشی مورد نیاز مخاطبانتان می توانید آن ها را به مشتریانتان تبدیل کنید. ابتدا با محتوای رایگان شما نیازشان بر طرف می شود و بعد به شما اعتماد می کنند و  خواهان محصولات و خدمات پولی شما که به محتواهای آموزشی تان ارتباط دارند می شوند.

در بازاریابی محتوا که زیر مجموعه ای از بازاریابی درونگرا است دیگر نیازی نیست به دنبال مشتری بگردید و آنها را قانع کنید که از محصولات شما استفاده کنند. بلکه مشتری خودش با میل خودش به سمت شما می آید و خواستار محصولات و خدمات شما می شود.

بلدشو در همین حوزه فیلم آموزشی تخصصی ای آماده کرده است، اصول بازاریابی محتوا

بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

هنوز هم ایمیل مارکتینگ در ایران جواب می دهد. این جمله را بارها به افرادی که درباره ایمیل مارکتینگ حس خوبی ندارند گفته ام. ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل ابزاری است که هیچ کسب و کار موفقی را نمی توانید پیدا کنید که از آن بهره نگرفته باشد.

در واقع بازاریابی با ایمیل ابزاری است که موفقیت در هر کسب و کار آنلاینی را تضمین می کند. هرکسب و کاری با ایمیل مارکتینگ می تواند مخاطبان بیشتری را به مشتریان وفادارش تبدیل کند.

برای آگاهی از اهمیت این موضوع پیشنهاد میکنم مقاله وفادارسازی مشتری را مطالعه کنید.

برای درک این موضوع می توانید به ایمیل هایی که سایت های بزرگ آخر هفته ها برای شما ارسال می کنند نگاه کنید.ایمیل مارکتینگ هم دقیقا مثل بازاریابی محتوا مناسب برای هر کسب و کاری با توجه به هر میزان بودجه ای است. شما می توانید در ابتدا بدون هیچ هزینه ای از این روش بازار یابی اینترنتی استفاده کنید. از طرفی مقرون به صرفه بودنش است که مورد توجه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین قرار گرفته است. بازگشت سرمایه بالا هم خیال هر کسی که از این ابزار سودمند استفاده می کند را راحت کرده است.

ایمیل مارکتینگ مناسب ترین ابزار برای رابطه سازی است. یعنی شما فقط از طریق ایمیل می توانید پیشنهاد های ویژه تان را به کاربران سایتتان بدهید و آن ها را مجاب کنید دوباره به سایت شما بیایند.

ایمیل مارکتینگ فقط به اینجا ختم نمی شود که صرفا شما با ارسال یک ایمیلی که در آن پیشنهاد خرید محصولی را با ارائه کوپن تخفیف ۵۰ درصدی به کاربرانتان را داده اید! بلکه فراتر از این داستان ها است. با ایمیل مارکتینگ می توانید فروش های بی نظیری را در همان لحظات ابتدایی که کاربر تازه با سایت شما آشنا شده است ایجاد کنید.

هیچ کسب و کار اینترنتی را ندیده ام که موفق باشد و از ایمیل مارکتینگ استفاده نکرده باشد!

می توانید با ویدیو های آمورشی بلدشو با موضوع؛ مدیریت بازاریابی ایمیلی در این زمینه حرفه ای شوید.

 

بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing)

بازاریابی چریکی بهترین ابزار بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک و نوپا است. کسب و کار کوچکی که نمی تواند هزینه سنگین تبلیغات اینترنتی یا سنتی را بدهد می تواند از روش بازاریابی چریکی استفاده کند.

در بازاریابی چریکی سعی می شود با کمترین هزینه بیشترین بازدهی دریافت شود. کسب و کار نوپای شما هیچ وقت نمی تواند در ابتدا با رقبایش مقابله کند. به همین خاطر به جای پول خرج کردن باید ایده خوب داشته باشید. با استفاده از استراتژی ها و ابزارهای ارزان قیمت باید بتوانید بیشترین بازدهی را دریافت کنید.

یکی از اهدافی که در بازاریابی چریکی دنبال می شود این است که به مشتریان فعلی بیشتر بها داده شود تا اینکه به دنبال مشتریان جدید بود. مشتریان فعلی می توانند برای شما پولسازی کنند. از مشتریان فعلی می توان برای جذب مشتریان جدید استفاده کرد. در این روش باید از آن ها استفاده ابزاری شود. مثلا با دادن هدیه به آن ها می توانید از آن ها درخواست کنید که شما را به دیگران معرفی کنند.

برای اطلاعات و جزییات بیشتر می توانید مقاله مشتری بالقوه کیست را بخوانید.

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی نوعی بازار یابی ویروسی هم است. درواقع یکی اهداف در بازاریابی پارتیزانی همین است. یعنی توسط مردم و بدون هیچ هزینه ای تبلیغات کنید.

در بازاریابی چریکی مهم نیست مردم درباره شما چه می گویند، مهم این است که مردم درباره شما می گویند. یعنی اینکه اسم شما دهان به دهان پخش شده است. کافی است به بیلبوردهای شیپور در داخل شهر توجه کنید. شاید خنده دار باشد روی تبلیغ فلاکس اتیکت ۳۰ هزار تومانی زده اند. همین خنده دار بودن و سوژه شدن می تواند دلیلی برای این باشد که مردم درباره شیپور صحبت کنند.

تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)

تبلیغات اینترنتی انواع گوناگونی دارد. نمونه ای از اثر بخش ترین تبلیغات اینترنتی، تبلیغات کلیکی در گوگل است. از طریق تبلیغات گوگل هر سایتی می تواند یک شبه رتبه یک گوگل شود و خیلی زود بازخود قابل توجهی دریافت کند. این روش بیشتر برای کسانی مناسب است که مشکلی بابت هزینه های تبلیغاتی ندارند و دوست دارند خیلی سریع بازخورد خوبی دریافت کنند.

از دیگر نمونه های تبلیغات دیجیتال، تبلیغات کلیکی در سایت های پر بازدید است. نمونه شرکت هایی که از قدیم تا به امروز مجری چنین تبلیغاتی در دنیای مجازی بوده‌اند، شرکت صباویژن است. در این روش تبلیغاتی با توجه به موضوع تبلیغ خود به صورت هوشمندانه مشخص می شود که چه زمانی و در چه مکان هایی تبلیغات شما به نمایش درآید. تبلیغات کلیکی فقط محدود به نمایش در سایت های بزرگ نمی شود. بلکه شما حتی می توانید تبلیغات خود را در اپلیکیشن های موبایلی نیز به نمایش در آورید.

یکی از محبوب ترین روش های تبلیغات اینترنتی ریپورتاژ آگهی است.

رپورتاژ آگهی از جنبه های مختلف می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. اول اینکه شما از طریق رپورتاژ آگهی می توانید بک لینک های با کیفیت و دائمی دریافت کنید. دوم اینکه ممکن است از طریق لینک منبع ترافیک سایت شما بالا برود. سوم اینکه به برند سازی شما کمک می‌کند.

و در آخر که مهمترین مزیت رپورتاژ آگهی این است که به سئوی سایت شما بسیار بسیار کمک می کند.

یکی از جدیدترین روش های تبلیغات دیجیتال ارسال پیام اعلان است. این روش را بیشتر در اپلیکیشن های موبایلی می بینیم. در این روش پیام های اعلان به صورت نوتیفیکیشن در موبایل ها ظاهر می شود. یعنی زمانی که شما در حال استفاده از گوشی موبایل خود هستید تبلیغاتی به صورت پوش نوتیفیکیشن برای شما ظاهر می شود. این روش هم یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های تبلیغات دیجیتالی است.

در آخر به شما پیشنهاد می دهیم برای اینکه بتوانید در اینترنت تبلیغات مناسبی را داشته باشید از فیلم  آموزش بازاریابی دیجیتال برای حرفه ای شدن استفاده کنید.

با بلد شو، حرفه ای بلد شو

 

 

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.