دیجیتال مارکتینگ

برای رسیدن به خدا هزاران روش وجود دارد؛ جمله ای کلیشه ای که بارها و بارها با آن برخورد کرده اید. حالا من میخواهم به شما بگویم که برای رسیدن به مشتری هزاران روش وجود دارد که بخش بزرگی از این روش ها در دیجیتال مارکتینگ امکان پذیر است.

"<yoastmark

هر چه بیاموزید و اطلاعات خود را افزایش دهید باز در فردای خود خواهید دید که یک ابزار جدید آمده است و تمامی بازاریابان اینترنتی در حال تست و کشف عملکرد آن هستند.در این مسیر از آموزش های ویدئویی بازاریابی اینترنتی و مقالات بهره ببرید و تشنه ی یادگیری ابزارهای جدید باشید.

اما در خصوص روش های بازاریابی اینترنتی یا کانال های انجام آن باید گفت که آنقدر این دنیا وسیع و بهم پیوسته است که نام بردن این کانال ها یا تفکیک آن ها از هم شاید نشدنی تلقی شود اما تا حد ممکن در این مقاله سعی کرده ایم شما را با این دنیای جذاب و پولساز آشنا کنیم؛ پس با ما در این مقاله همراه شوید.

 

روش های دیجیتال مارکتینگ

 

سوال: چرا باید کانال های بازاریابی جدید را بشناسیم؟

پاسخ: به مرور زمان با افزایش سطح آگاهی مخاطبین، آن ها یاد میگیرند که چگونه از تبلیغات دوری کنند و کمتر در معرض تبلیغات قرار بگیرند، از طرفی شیوه ها و کانال های نوین تبلیغاتی کمک میکنند تا به شیوه ای مطلوب و سازگار با مشتری به آن ها نزدیک شویم.

"<yoastmark

به گفته ی متخصصان بازاریابی، همیشه باید کانال هایی را امتحان کنیم که از طریق آن، ارزش طول عمر مشتری، سه برابر هزینه دستیابی به آن باشد. همواره داده ها را رصد کنید و ترند و تمایلات روز کاربران را بدانید. اگر با علایق و دغدغه های مشتری حرکت کنید، مسیر هموارتری خواهید داشت. دریافت چگونگی افزایش محصول تولیدی، ایجاد تعادلی ست از منابع، استراتژی درآمد زایی و علایق مشتریان. هرگاه فرصت و کانال بازاریابی جدیدی ایجاد میشود، ۸۰ درصد از وقت کاری خود را صرف فهمیدن و تست آن کنید، این را جرمی وانگ صاحب بلاگ معروف پولسازی و سایت های بسیاری در این زمینه، می گوید.

 

کانال ها و روش های بازاریابی اینترنتی

 

1- لینکدین – LinkedIn

رقابت کمتر ، کیفیت حضور کاربر بیشتر؛ این خلاصه ترین تعریفی ست که میشود از لینکدین داشت. کاربران تخصصی که بیشتر در حوزه ی کاری خود تولید محتوا میکنند و دنبال کننده مطالب و موضوعات مطلوب کسب و کار خود هستند در لینکدین حضور دارند و این در حالی ست که به علت تخصصی بودن آن، همانند سایر شبکه های اجتماعی و محیط های مشابه اشباع نشده است.

برای دیجیتال مارکتینگ، دنیای لینکدین همواره میتواند جذاب باشد. کافیست با شناخت خصوصیات کاربران هدف متناسب با علایق آن ها تولید محتوا انجام دهید آن وقت خود آن ها به سراغتان می آیند. نکته ی دیگر مورد اعتماد بودن این شبکه اجتماعی تخصصی ست. کلاس کاری این شبکه به گونه ایست که وقتی در آن حضور پیدا میکنید به علت سبک خاص تولید محتوا و پروفایلی که ایجاد میکنید، شخصیت مجازی مطمئن تری نسبت به سایر شبکه ها از خود برجای میگذارید.

۲- ردیت – Reddit

یک سایت خوب و قوی برای تولید محتوای تبلیغاتی. این سایت بازدید کنندگان بسیاری دارد. شما با استفاده از امکانات تبلیغاتی این سایت میتوانید با دقت بسیار بالایی کاربر مورد انتظار خود را هدف قرار داده و تبلیغات را برای وی ارسال کنید. این باعث شده است که کاربر ورودی از این روش تبلیغی نرخ تبدیل بسیار بالایی داشته باشد.

۳- اپلیکیشن های جستجوی صوتی

آمازون، گوگل، اپل و … . دنیا در حال رفتن به سمتی ست که فرایند جستجوی کاربر را تا حد امکان ساده تر نماید. آیا کسب و کار شما را نیز میشود با جستجوی صوتی یافت؟

۴- استوری ها – story

شبکه های اجتماعی، این روزها بسیاری از وقت کاربران را در پای ویدئوهای اشتراکی کاربران خود میگذارند. شبکه هایی همچون اینستاگرام، فیسبوک، اسنپ چت و یوتیوب. پلتفرم های دیگری نیز هستند که میشود در آن ها ویدئو بارگذاری کرد. در کل هر کجا که بتوان داستانی از محصول را تحت عنوان یک ویدئو در مقابل چشمان مخاطب قرار داد، یک فرصت محسوب میشود. هر چه ویدئوها داستانی تر باشند و یک حس و حالت را بیان نمایند میزان ارتباط گیری با مخاطبین نیز بیشتر خواهد شد.

۵- بینگ – Bing

هرچند بینگ به قدر گوگل محبوب نیست اما نمیشود از کانال تبلیغاتی آن گذشت. جالب اینجاست که بینگ ابزاری تبلیغاتی درست مثل گوگل ادوردز را دارد با این تفاوت که ۴۰ درصد ارزان تر است.

۶- ربات های چت

کاربرها همیشه سوال هایی دارند که در صورت پاسخ دادن سریع و درست به آن ها میتوان شانس وفادار شدن آن ها را داشت. امروزه با کمک هوش مصنوعی و پیشرفت های آن، ربات های پاسخ دهنده از محبوبیت بالایی برخوردار شده اند. اگر حجم زیادی از کاربران به وبسایت شما مراجعه میکنند، خواه ناخواه حجم سوال های آن ها در مورد نحوه ی تعامل با شما نیز بالاست. جای آنکه چندین نیرو در پای این سوالات بنشینند شما میتوانید با برنامه ریزی یک رباط با مشتری ها ارتباط بگیرید و از نیازهای آن ها مطلع شوید.

شاید این مسئله برای شما پیش بیاید که پاسخگویی به مشتری جزو خدمات است و ربطی به بازار ندارد. اما باید گفت که تمامی فرایندهایی که موجب جلب اعتماد مشتری و برقراری ارتباط با او میشوند در زمره ی روش های بازاریابی قرار میگیرند.

۷- تکست های تبلیغاتی

نوتیفیکیشن های یک اپلیکیشن یا پیامک های ارسالی به شماره ی همراه کاربران همگی جزو همین دسته اند. ارقام بالایی از فروش همه روزه توسط همین کانال بازاریابی صورت میپذیرد به گونه ای که نمیتوان آن را نادیده گرفت.

۸- پادکست ها

تولیدات محتوایی روشی برای جذب کاربرانی ست که در جستجوی نیاز خود هستند. پادکست ها که همه روزه طرفداران آن ها در حال اضافه شدن هستند روشی خوب و کارآمد برای جذب مخاطبینند. در پادکست ها سرگری، جذابیت، اطلاعات و تبلیغات همگی در کنار یکدگر جمع میشوند و باعث میشوند تا پادکست از محوریت تبلیغاتی صرف خارج شده و کاربر جذب آن شود.

اگر سری به وبسایت های پادکست بزنید و نرخ ورود کاربر به آن ها را چک کنید به اهمیت این موضوع پی خواهید برد. مشغله های روزمره دیگر زمان مخاطبین را برای وقت گذاشتن و نشستن در پای یک ویدئو یا متن نوشتاری محدود کرده است. پادکست ها در داخل هندزفری و یا ضبط اتومبیل ها در حال ایفاش نقش و رسالت خود هستند.

 

نتیجه گیری

اگر به روز نباشید، از سیر افزایش دانش مشتریان عقب میمانید. افراد همواره در حال یادگیری در دنیای مجازی هستند و شما هر چه دست نگه دارید از مشتری های بیشتری باز میمانید. امیدواریم از این مبحث دیجیتال مارکتینگ، نهایت استفاده را ببرید.

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.