خداحافظی با سردرد

در این مقاله قصد داریم به خداحافظی با سردرد بدون دارو بپردازیم و شما را از سردردهای عجیب و غریب رهایی دهیم.

سردرد یکی از شایع ترین درد های مزمن به حساب می آید. هر کدام از ما که از سردرد های گاه و بی گاه رنج می بریم، می دانیم که هنگام سردرد انجام هر کاری مثل رانندگی، کار کردن و حتی یک مکالمه ی ساده چقدر دشوار می شود. اما وقتی سردرد امانتان را می برد، می توانید به جای خوابیدن از روش های موثر و ساده برای خداحافظی با سردرد بدون دارو استفاده کنید. اگر شما هم از سردرد رنج می برید، در این مطلب با ما همراه شوید.

 

برای بهبود سریع سردرد کافی است این چند نکته ساده را رعایت کنید:

  • چشمانتان را ببندید و استراحت کنید

این روش موثرترین راه برای خداحافظی با سردردهای میگرنی است و شدت آن را کاهش می دهد. در یک اتاق تاریک و ساکت رفته، بدنتان را شل کنید، چشم هایتان را ببندید و برای مدتی استراحت کنید. چنین سردردهایی فقط با قرار گرفتن در این موقعیت رفع می شوند.

خداحافظی با سردرد

 

  • گردن و شقیقه ها را ماساژ دهید

مالیدن گردن و شقیقه ها باعث بهبود جریان خون و کاهش شدت سردرد می شود. از شانه ها تا مرکز جمجمه را به صورت دایره های عمیق با نوک انگشتانتان ماساژ دهید، این کار را به همین صورت در طرف دیگر بدن خود نیز انجام دهید. سپس انگشت شست خود را روی استخوان گونه و نزدیک به گوش هایتان قرار داده و فشار خفیفی را از این ناحیه تا شقیقه هایتان وارد کنید. با این روش خیلی سریع با سردرد خداحافظی می کنید.

خداحافظی با سردرد

 

  • در حالت آرام قرار بگیرید

مدیتیشن، تنفس عمیق و تجسم تصویرهای آرامش بخش می تواند تاثیر بسزایی در بهبود سردرد داشته باشد.

برای تنفس صحیح و عمیق این سه مرحله را اجرا کنید:

  1. شش هایتان را به آهستگی و آرام آرام پر از اکسیژن کنید.
  2. نفس خود را تا سه شماره حبس کنید.
  3. عضلات صورت تان را شل کرده و هوای داخل شش هایتان را به آرامی از دهان خارج کنید.

خداحافظی با سردرد

 

  • استرس را به حداقل برسانید

اگر سردرد بدی دارید، تا جایی که می توانید از استرس دوری کنید. از قرار گرفتن در محیط های پر سر و صدا اجتناب کنید و اگر می توانید محل کارتان را زودتر از همیشه ترک کنید. صحبت کردن با اعضای خانواده یا دوستان نیز یکی از راه های موثر در کاهش استرس می باشد. بدون شک انجام فعالیت های ورزشی کمک شایانی در پایین آوردن سطح هورمون کورتیزول می کند.

خداحافظی با سردرد

  • به مواد غذایی و نوشیدنی های مصرفی خود دقت کنید

برای خداحافظی با سردرد بدون دارو، باید به مواد غذایی و نوشیدنی های مصرفی تان دقت کنید چون تاثیر بسیار زیادی بر روی سردرد تان دارد. تا جای ممکن از مصرف کافئین و سیگار خودداری کنید. هم چنین وعده های منظم غذایی نیز از اهیمت بالایی برخوردارند، به خصوص در رابطه با کسانی که سردرد هایشان در اثر کاهش قند خون به وجود می آید. در میان وعده های غذایی، به هیچ وجه از صبحانه غافل نشوید.

خداحافظی با سردرد

 

  • نتیجه گیری:

سردرد می تواند دلایل متعددی داشته باشد ولی بسیاری از سردردها با تکنیک ها و روش های ساده قابل بهبود می باشند. تکنیک هایی مانند تنفس عمیق، مدیتیشن، ماساژ و روش های کاهش استرس تاثیرات درمانی قابل توجهی بر روی این مشکل می گذارند. بدون شک سردرد می تواند شما را از حس خوب دور کند و باعث شود که از کارهایتان عقب بمانید. پس به جای گذراندن تمام روز با سردرد، وقت بگذارید و از خودتان مراقبت کنید. با اجرای این توصیه ها قطعا خداحافظی با سردرد را بدون دارو تجربه و روز بسیار بهتری خواهید داشت.

 

برای ارتقای کیفیت این مطلب خوشحال خواهیم شد از نظرات و پیشنهادات تان بهره مند شویم.


منبع: www.everydayhealth.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.