سفید کردن دندان ها
به این مطلب رای دهید

مقدمهلبخند یک شخص احتمالا اولین چیزی است که دیگران متوجه آن می شوند، پس چه کسی است که نخواهد دندان های سفید تری داشته باشد و جوان تر و جذاب تر به نظر بیاید؟ مشکل این جا است که سفید کردن دندان ها اگر بیش از حد باشد، موجب حواس پرتی خواهد شد (اگر موقع نگاه کردن به یک عکس، تنها چیزی که متوجه آن می شوید دندان ها است پس این به این معنی است که آن ها بیش از حد سفید هستند!). ما نباید در عکس های خانوادگی دندان را به اندازه عکس یک مدل سفید کنیم.

سفید کردن دندان ها با فتوشاپ

قدم اول

قبل از سفید کردن دندان ها
قبل از سفید کردن دندان ها

تصویری که می خواهید روی آن کار کنید را در فتوشاپ باز کنید، سپس دبل کلیک کنید یا ctrl+1 را برای زوم ۱۰۰% بزنید. از قسمت انتخاب رنگ (Color Picker)، سفید ترین رنگ را از گوشه سمت چپ و بالا انتخاب کنید. بعد با زدن B، قلمو (Brush Tool) را انتخاب کرده و میزان سختی (Hardness) آن را بین ۰ تا ۲۰% و اندازه آن را کمی کوچکتر از عرض دندانی که روی آن کار می کنید، تنظیم کنید. برای دندان های جلویی اندازه بزرگتر و برای دندان های عقب، با اندازه کوچکتری از قلم کار کنید. میزان شفافیت (Opacity) را نیز روی ۱۸% قرار دهید.

قدم دوم

سفید کردن دندان ها - قدم دوم
سفید کردن دندان ها – قدم دوم

با ابزار قلمو بر روی یک یک دندان ها بکشید. در این عکس، دندان های پایینی کاملا مشخص و روشن هستند پس ما باید روی هر یک از آن ها کار کنیم (در بیشتر موارد دندان های پایینی در سایه دندان های بالایی قرار گرفته اند و اگر آن ها را به اندازه دندان های بالا سفید کنید غیر طبیعی به نظر می رسند).

قدم سوم

سفید کردن دندان ها - قدم سوم
سفید کردن دندان ها – قدم سوم

اگر تصمیم دارید دندان ها را باز هم سفید تر کنید، برای بار دوم با قلمو روی هر یک از دندان ها بکشید. همچنین می توانید از اول با شفافیت (Opacity) بالاتر این کار را انجام دهید. اما استفاده از روش اول بهتر است چون در میزان سفیدی به شما امکان کنترل بیشتری می دهد. اگر اشتباه کردید و از قسمت دندان ها خارج شدید، با زدن y از History Brush Tool برای پاک کردن آن استفاده کنید.

قدم چهارم

سفید کردن دندان ها - قدم چهارم
سفید کردن دندان ها – قدم چهارم

با زدن S و استفاده از ابزار Clone Stamp و تنظیم شفافیت آن بر روی ۳۰%، می توانید هرگونه لک و بازتاب نور مزاحمی را از روی دندان ها پاک کنید. البته حذف کردن بازتاب های نوری از لثه و دندان ها انتخاب شما است. در تصویر اول تمام بازتاب ها حذف شده و در تصویر دوم با استفاده از History Brush Tool تعدادی از آن ها برگردانده شده است.

قدم پنجم

سفید کردن دندان ها - قدم پنجم
سفید کردن دندان ها – قدم پنجم

تصویر را مقداری کوچک تر کنید تا قسمت های بیشتری از صورت دیده شود و در بالای پنجره History (برای دیدن تصویر پیش از شروع ویرایش) کلیک کنید. حالا با کلیک بر اخرین قسمت پنجره History حالت ویرایش شده تصویر خود را ببینید (با انجام این کار می توانید قبل و بعد تصویر را ببینید). به خاطر داشته باشید که هیچ عملی پیش از کلیک بر آخرین قسمت پنجره History  انجام ندهید، در غیر این صورت تمام کار هایی را که تا به الان انجام داده اید حذف می کنید!

آیا دندان ها بهتر دیده می شوند و طبیعی هستند (اگر طبیعی بودن آن هدف شما است)؟ اگر می خواهید دندان ها را بیش از این سفید کنید، از Opacity 30% ابزار History Brush استفاده کنید تا قسمت هایی از تصویر اصلی بازگردانده شود.

قبل و بعد سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها - قبل از ویرایش
سفید کردن دندان ها – قبل از ویرایش
سفید کردن دندان ها - بعد از ویرایش
سفید کردن دندان ها – بعد از ویرایش

نتیجه گیرینتیجه گیری

یک لبخند زیبا، عکس را زنده می کند. میزان سفیدی ای که به دندان ها اضافه می کنید انتخاب شما است و به موضوع شما بستگی دارد. دندان های یک مدل به سفیدی بیشتری نیاز دارد اما پرتره های خانوادگی تنها به میزان کمی از سفیدی و رفع عیوب احتیاج دارند.

 

برگرفته از: ExposureGuide

مطالب مرتبط بیشتر
 • آموزش عکاسی بوکه

  آموزش عکاسی بوکه

  آموزش عکاسی بوکه۴.۸ (۸ نظر) حتما تا به حال، واژه بوکه به گوش تان خورده است یا در کتاب ها و…
 • ژست عکاسی پرتره

  ژست عکاسی پرتره

  ژست عکاسی پرتره۴.۵ (۲ نظر) آیا به دنبال اصلی ترین ژست های عکاسی پرتره هستید که برای استودی…
 • تکنیک های عکاسی پرتره هنری

  تکنیک های عکاسی پرتره

  به این مطلب رای دهید آموختن تکنیک های عکاسی پرتره می تواند بسیار ارزشمند و در عین حال چالش…
 • اعوجاج لنز دوربین

  اعوجاج لنز دوربین: انواع اعوجاج و راه حل های آن

  به این مطلب رای دهید اعوجاج به معنی تغییر شکل یا انحنای عکس است که بر اثر عوامل مختلفی مثل…
 • آموزش وایت بالانس ذر عکاسی

  آموزش وایت بالانس در عکاسی

  به این مطلب رای دهید این روزها دیگر تنظیم کردن وایت بالانس مشکلی برای عکاسان ایجاد نمی کند…
 • وایت بالانس اتوماتیک غروب آفتاب

  وایت بالانس اتوماتیک و تاثیر آن در عکاسی

  به این مطلب رای دهید وایت بالانس اتوماتیک یکی از حالت های تنظیم نور یا وایت بالانس است که …
بارگذاری بیشتر در عکاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.