این مطلب را چطور ارزیابی می کنید؟
چکیده:
عکاسی از سبک زندگی به ما کمک می کند تا خاطره ای از خانوده و اطرافیان مان را در گذر زمان تثبیت کنیم. با رعایت چند نکته ی ساده در این مطلب می توانید عکس هایی زیبا و به یاد ماندنی را خلق کنید. پس پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.
0 %
امتیاز کاربران 0 اولین نفر باشید!

ما عکسان همیشه به دنبال ثبت بهترین عکس ها هستیم. ما برای داشتن بهترین نور و منظره صبر می کنیم و وقتی مطمئن شدیم که سوژه هایمان بهترین لباس هایشان را پوشیدند روی شاتر کلیک می کنیم. البته این عکس های روزمره همیشه جالب توجه نیستند ولی با این وجود اگر به همین نقص ها نگاه کنید متوجه می شوید که این عکس ها بسیار ارزشمند هستند. اگر می خواهید از اعضای خانواده تان عکس های به یاد ماندنی ثبت کنید، مطلب عکاسی از سبک زندگی را از دست ندهید.

 

1. عکس های طبیعی

هر کاری که می کنید، لطفا از آن ها نخواهید که بگویند «سیب». اجازه بدید که راحت باشند. قطعا همه ی ما عکسی که همه با لبخند به دوربین نگاه می کنند را دوست داریم ولی برای ثبت زندگیِ روزمره، رفتار طبیعی بهترین گزینه است. وقتی که اعضای خانواده در حال انجام فعالیت های مورد علاقه شان هستند و خنده های واقعی بر لب دارند، لحظات را ثبت کنید.

عکاسی از سبک زندگی
عکس های طبیعی

 

2. بهم ریختگی را بپذیرید

هر خانه ای گاهی اوقات مثل جنگل شلوغ می شود. البته همه ی ما دوست داریم که خانه مرتب و تمیز باشد ولی به هر حال ممکن است در طول روز بهم ریخته شود. وقتی در حال ثبت لحظات روزانه هستید، شلوغی خانه رو بپذیرید یا از زاویه های خلاقانه برای پنهان کردن آن استفاده کنید. بعضی اوقات ثبت حالت شلوغی، تمام داستانِ آن عکس رو نشان میدهد.

عکاسی از سبک زندگی
بهم ریختگی را بپذیرید

 

3. همیشه آماده باشید

همیشه دوربین تان را آماده نگه دارید. از اینکه دوربینتان را با خودتان به بیرون ببرید خجالت نکشید. وقتی دوربین همیشه همراهتان باشد، این فرصت را دارید تا از لحظاتی که در بیرون از خانه سپری می کنید عکس بگیرید.

عکاسی از سبک زندگی
بهم ریختگی را بپذیرید

 


عکاسی از سبک زندگی

هدف از آموزش عکاسی کودکان، تکنیک هایی است که با استفاده از آن ها از کودکان عکس هایی صمیمی و طبیعی در خانه ی خودشان بگیرید. در دوره ی ویدیویی عکاسی از کودکان در خانه، عکاسِ خانوادگی، لورن انرایت نحوه ی برنامه ریزی، کشف، عکاسی و ادیت بهترین عکس های منتخب از کودکان و والدینشان را به شما نشان خواهد داد. در این دوره نحوه ی پیدا کردن پس زمینه های جذاب در داخل و خارجِ خانه، استفاده از نور طبیعی و لوازم مربوط به سافت باکس ها را یاد خواهید گرفت.

 

 

سرفصل های دوره آموزشی عکاسی کودک در خانه

  • معرفی دوره
  • برنامه ریزی و آمادگی برای عکاسی
  • جلسه ی عکس خانوادگی
  • ویرایش عکس خانوادگی

 

4. نور

از نورپردازی خلاقانه استفاده کنید. مهم نیست که نور آرامش بخشی که از پنجره به داخل می تابد باشد یا نور ساده ی چراغ اتاق. به هرحال به دنبال انواع مختلف نور باشید. اگر همیشه به دنبال ثبت یک عکس پرنور باشید، بسیاری از فرصت های ثبت عکس های روزانه را از دست می دهید.

عکاسی از سبک زندگی
نور
عکاسی از سبک زندگی
نور۱

5. بافت

به دنبال راهی باشید تا به عکستان بافت اضافه کنید. در زندگی روزمره تان سناریو هایی پیدا کنید که به شما اجازه ی خلق بافت و عمق در عکس هایتان می دهد. از کنار این لحظات زودگذر بدون ثبت آنها به بهترین شکل عبور نکنید. همیشه وقت برای گرفتن عکس هایی که همه به دوربین نگاه می کنند و لبخند می زنند هست ولی زندگی روزمره واقعی تان گزینه خیلی زیباتری برای ثبت و مرور خاطرات است.

عکاسی از سبک زندگی
بافت

 

نتیجه گیری:

عکاسی به ما کمک می کند تا با فشردن یک دکمه جهان اطراف مان را ثبت کنیم. تنها از این راه می شود خاطره ای از خانوده و اطرافیان مان را در گذر زمان تثبیت کنیم. شاید دلیل علاقه ی فوق العاده زیاد ما به این هنر و عکاسی از سبک زندگی، این باشد که هنگام عکس گرفتن برای یکبار هم که شده ما به زمان مسلط می شویم. همین تسلط است که به ما قدرت می دهد، قدرتی از نوع برتر که شاید بتوان آن را نوعی سفر در زمان تلقی کرد. هنگامی که شاتر را فشار می دهیم زمان متوقف می شود و اجازه می دهد در آن لحظه غوطه ور شویم و از تمامی جزئیات آن لحظه لذت ببریم.

نکات عکاسی از سبک زندگی:

  • عکس های طبیعی
  • پذیرش بهم ریختگی
  • همیشه آماده باشید
  • نور
  • بافت

 

برگرفته از: clickitupanotch.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در عکاسی

همچنین نگاهی بیاندازید

نکاتی که باید در آموزش عکاسی دیجیتال یاد بگیرید

وجود دوربین های دیجیتال همانطور که در آموزش عکاسی دیجیتال نیز به آن پرداخته می شود به تنها…