در مقاله چطور یک یک طرح کسب و کار بنویسیم، به طریقه نوشتن یک طرح کسب و کار برای جذب بهتر سرمایه گذار می پردازیم. طرح ما شامل چندین جزء اساسی است که در بخش های گذشته به آن پرداختیم. آخرین، اما نه کم اهمیت ترین بخش، برنامه ریزی کسب و کار است.

برنامه ریزی مالی در طرح کسب و کار
برنامه ریزی مالی کسب و کار

 

این بخش معمولا برای صاحبان کسب و کار نگرانی هایی در پی دارد اما آنچنان که به نظر می رسد ترسناک نیست! برنامه ریزی مالی برای اغلب استارتاپ ها ساده تر از آن است که فکرش را بکنید، و برای داشتن یک پیش بینی مالی ثابت لزوما به درجه خاصی از کسب و کار نیازی نیست. یک برنامه ریزی مالی معمولا پیش بینی های ماهانه برای ۱۲ ماه اول و سپس پیش بینی سالیانه برای باقی ۳ تا ۵ سال آینده را فراهم می کند (معمولا پیش بینی سه ساله کفایت می کند اما برخی سرمایه گذاران برنامه پنج ساله درخواست می کنند). در ادامه به جزئیات یک برنامه ریزی مالی که باید در طرح کسب و کارتان بیاورید و همچنین خلاصه ای از محتویات هر قسمت می پردازیم.

 


نکاتی که در این مقاله مطرح می شود بعلاوه بسیاری از اطلاعات و نکات ضروری و مفید درباره برنامه ریزی مالی کسب و کار را می توانید در ویدیوهای دوره برنامه ریزی مالی کسب و کار بلدشو ببینید.


پیش بینی فروش

پیش بینی فروش به زبان ساده یعنی پیش بینی ای که در چند سال آینده از فروش خود دارید. معمولا این پیش بینی شامل چند بخش می شود، هر بخش یکی از محصولات اصلی که ارائه می دهید را معرفی می کند. لازم نیست در پیش بینی های خود وارد جزئیات شوید. برای مثال اگر شما صاحب یک رستوران هستید، ممکن است پیش بینی خود را به گروه های نهار، شام، نوشیدنی ها و … تقسیم کنید. همچنین هزینه های سرویس و تحویل هم باید در هزینه های پیش بینی شده محاسبه شود. مثلا برای رستوران این مورد شامل هزینه مواد اولیه است.

پیش بینی فروش محصول
پیش بینی فروش محصولات

برنامه ریزی پرسنل

برنامه ریزی شخصی، در واقع برنامه ریزی درباره پرداخت حقوق کارمندان شماست. برای یک شرکت کوچک ممکن است پست و میزان حقوق هریک از پرسنل را در برنامه ریزی خود لیست کند. اما در شرکت های بزرگتر معمولا این لیست به بخش های کوچکتر مانند بخش فروش یا بازاریابی تقسیم می شود. همچنین حق بیمه، مالیات و دیگر هزینه های ضروری که شما هر ماه باید پرداخت کنید هم در این برنامه ریزی مطرح می شوند.

صورت حساب سود و زیان

در این بخش مشخص می شود که شرکت شما سودآوری داشته یا متضرر شده است. این اطلاعات از برنامه ریزی پرسنل و پیش بینی فروش شما حاصل می شوند و همچنین شامل هزینه های مرتبط با اجرای کسب و کار را نیز در بر دارد.

صورت حساب جریان نقدینگی

صورت حساب جریان نقدینگی گاهی با صورت حساب سود و زیان اشتباه گرفته می شود. اما این دو در اصل در اهداف با هم تفاوت های اساسی دارند. صورت حساب سود و زیان، میزان سود یا ضرر شما را مشخص می کند اما جریان نقدینگی مقدار پول نقد شما (در حساب بانکی) را محاسبه می کند. مثلا اگر شما یک محصول را می فروشید ولی ۳۰ یا ۶۰ روز طول می کشد تا مشتری صورت حساب خود را پرداخت کند، هزینه فروش شما به میزان نقدینگی شما اضافه نمی شود اما می توان آن را در صورت حساب سود و زیان عنوان کرد.

ترازنامه

یکی از بخش های مهم هر طرح کسب و کار، ترازنامه شرکت است. ترازنامه، سلامت کسب و کار شما را رصد می کند. دارایی های شرکت، بدهی ها و سهام صاحب شرکت را نشان می دهد. می توانید بدهی ها را از دارایی کم کرده و ارزش خالص شرکت را بدست آورید.

استفاده از منابع مالی

اگر شرکت شما دارای سرمایه گذار است باید بخشی از طرح کسب و کار خود را به نحوه استفاده از هزینه دریافتی از سرمایه گذارتان اختصاص دهید. این بخش هم نیازی به جزئیات زیادی ندارد، فقط می توانید صورت های خرید، فروش یا سود و زیان را به آن ارائه دهید.

استراتژی خروج

این بخش از طرح کسب و کار در واقع بیان می کند که سرانجام کسب و کار شما چه خواهد شد! آیا به یک شرکت دیگر و یا بخش عام المنفعه فروخته می شود؟ سرمایه گذاران شما می خواهند نظر شما را در این باره بدانند. آن ها به فکر برگشت سرمایه خود هستند و تنها راه ممکن برای برگشت سرمایه آن ها، فروش شرکت به کسی دیگر است. لازم نیست جزئیات این مبحث را بنویسید تنها کافی است شرکت هایی که ممکن است در صورت موفقیت کسب و کارتان به خرید آن علاقه نشان دهند را شناسایی کنید.

در انتها می توانید جداول، نمودارها، تعاریف، قوانین یا دیگر اطلاعات ضروری درباره محصول یا خدمات خود را به عنوان ضمیمه در طرح کسب و کار بگنجانید.

 


اگر شما صاحب کسب و کار هستید و می خواهید در آن موفق شوید، اگر قرار است به تازگی کسب و کار خود را آغاز کنید و یا به مباحث مربوط به آن علاقه دارید، دوره های اصول مدیریت پروژه و بودجه تیم بلدشو برای شما مفید خواهد بود.


نتیجه گیری

نوشتن یک طرح کسب و کار خوب می تواند شما را در جذب سرمایه گذار و متعاقبا داشتن یک کسب و کار موفق یاری کند. طرح های کسب و کار شامل چندین بخش متشکل از خلاصه اجرایی، فرصت، تیم و شرکت، برنامه ریزی مالی و ضمایم است. داشتن یک برنامه مالی درست و مدیریت مناسب بودجه هایی که سرمایه گذار در اختیار شما قرار می دهد از موارد مهمی است که باید در کسب و کارتان مورد توجه قرار دهید. همچنین بازاریابی، بازار هدفی که درست تعیین شده باشد، پیش بینی فروش محصولات، آشنایی با اصول فروش محصولات یا خدمات شما از مواردی است که در ۶ بخش به تفصیل به آن ها پرداختیم.

منبع: bplans.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در کسب و کار