شروع بازاریابی در بلدشو

مقدمهبازاریابی یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن راحت تر مشتری و سودآوری بیشتر برای یک کسب و کار کوچک و یا بزرگ می باشد. برای شروع بازاریابی نیاز است تا یک سری از نکات فنی در رابطه با محصولی که قرار است مشتری آن را تهیه نماید داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مبحث با ما در این مقاله همراه باشید.

توضیحاتی در مورد بازاریابی

بازاریابی یکی از روش های بسیار کاربردی برای تامین نیازهای مشتری و رسیدن به سود بیشتر می باشد. این کار را در زبان انگلیسی مارکتینگ Marketing می گویند و تقریبا همه کسب و کارها به نوعی نیاز به مارکتینگ داشته و هزینه های بسیار زیادی را نیز برای بازاریابی انجام می دهند.

شروع بازاریابی
توضیحات بازاریابی

البته اینکه چه کسانی برای مارکتینگ انتخاب شوند و یا استراتژی بازاریابی چگونه باشد، از جمله نکات حائز اهمیت برای شروع بازاریابی می باشد. معمولا روش های بازاریابی بسیار زیاد بوده و هر کسب و کار کوچک استارتاپی و یا شرکت های بسیار بزرگ باید استراتژی بازاریابی مناسب را انتخاب نموده تا بتوانند به سود بیشتری برسند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ گام اساسی در راه اندازی کسب و کار آنلاین و رونق بخشیدن به آن

 

شروع بازاریابی

برای اینکه بتوان مارکتینگ را شروع نمود، باید ابتدا محصول را به خوبی شناخت. زیرا اگر اطلاعات فنی کمی در مورد یک محصول داشته باشید، هرگز نمی توانید فردی را متقاعد نمایید که این محصول برای او مفید می باشد. بدین ترتیب گام اول شناخت محصول و یا خدماتی است که برای آن باید بازاریابی انجام شود. در مرحله بعدی باید جامعه هدف یا مشتریان خود را شناسایی نمود. باید افرادی که می خواهند مارکتینگ را شروع نموده، بدانند محصول و یا خدماتی که برای آن مارکتینگ انجام می دهند، برای چه افرادی مفید و سودمند می باشد و در واقع می تواند نیاز چه افرادی را برآورده نماید.

شروع بازاریابی مدرن
شروع بازاریابی

برای مثال فردی که برای محصول ویلچر مارکتینگ انجام داده، باید به این مسئله آگاه باشد که معلولان جسمی و حرکتی جامعه هدف وی بوده و این محصول می تواند نیاز معلولان را به خوبی برطرف نماید. در مرحله بعدی شناخت رقبا می باشد. برای شروع بازاریابی این مسئله بسیار مهم است که چه کسانی تا به حال این محصول و یا خدمات را ارائه نموده و نحوه ارائه و کیفیت محصول آنها چگونه می باشد. بدین ترتیب می توان استراتژی مارکتینگ را به نحوی انجام داد که بتوان از آنها پیشی گرفت. در غیر این صورت ممکن است با انتخاب غلط استراتژی بازاریابی، نتوان از بازاریابی نتیجه مناسبی به دست آورده و در واقع کاری که انجام می شود مانند آب در هاون کوبیدن بی نتیجه می باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی دیجیتال: اصول پایه ای که باید بدانید

 

بازاریابی مدرن

در سال های اخیر با توجه به گسترش اینترنت و ظهور شبکه های اینترنت بازاریابی یا مارکتینگ نیز به سمت دیجیتال رفته و در واقع دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی پیدا نموده است. زیرا معمولا همه افراد دارای گوشی هوشمند بوده و در روز وقت بسیار زیادی را در اینترنت و شبکه های اجتماعی مختلف سپری می نمایند. بدین ترتیب نیاز است تا بتوان از این ظرفیت بسیار مناسب برای شروع مارکتینگ استفاده نمود. بازاریابی مدرن یا دیجیتال مارکتینگ دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به روش های قدیمی بازاریابی می باشد. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال معمولا با سرعت بسیار زیادی انجام می شود. زیرا با انتشار هر مطلب در اینترنت و فضای مجازی، امکان مشاهده آن برای همه افراد مهیا می باشد. از طرفی هزینه های دیجیتال مارکتینگ بسیار کمتر می باشد. زیرا بدون نیاز به پرداخت هزینه های خاصی جهت تبلیغات، می توان تبلیغات گسترده را برای افراد بسیار زیادی ارسال نمود.

شروع بازاریابی
بازاریابی مدرن

بدین ترتیب معمولا رمز موفقیت در مارکتینگ برای افرادی که می خواهند این کار را شروع نمایند، توانایی بهره مندی از شبکه های اجتماعی برای مارکتینگ می باشد. این موضوع می تواند برای کسب و کارهای نوپا و استارتاپی نیز اهمیت زیادی داشته باشد. زیرا برای این کسب و کارها نحوه تبلیغات و هزینه های تبلیغات اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. زیرا مارکتینگ معمولا باید با کمترین هزینه و بیشترین سود همراه شود، تا بتوان آن را موفقیت آمیز دانست. بدین ترتیب اغلب کسب و کارهای مختلف برای شروع مارکتینگ سعی می کنند تا بتوانند با یک استراتژی صحیح، از انواع شبکه های اجتماعی بهره مند شوند.

 

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.