گیمیفیکیشن در بازاریابی

مقدمهگیمیفیکیشن در بازاریابی یکی از راه هایی است که صاحبان کسب و کارها می توانند برای دستیابی به مقاصد خود به کار ببرند. به احتمال زیاد شما هم با ما موافق هستید که این روزها، بازاریابی از هر زمان دیگری سخت تر شده است.

به عنوان یک شرکت که در یک بازار بی انتها با شرکت های دیگر رقابت می کنید، نیاز است که:

  • دانش خود را از برند محصولاتتان افزایش دهید.
  • مشتریان و مراجعان را در کسب و کار خود درگیر کنید.
  • اطلاعات و دیدگاه کاربردی مربوط به کسب و کار را بدست آورید.
  • پیوسته محصولات خود را بروز کنید و در ارتباط با نیاز مشتری قرار دهید.
  • و …

مهم تر این که همه ی این موارد باید به صورت مداوم و همزمان انجام بگیرد! شاید این امر به نظر دشوار بیاید ولی همواره برای هر مشکلی راه حلی نیز وجود دارد و برای مشکل شما که بازاریابی در دنیای دیجیتال است، جواب در یک کلمه خلاصه می شود: گیمیفیکیشن.

به طور کلی گیمیفیکیشن به مجموعه ای از ترفندها گفته می شود که در آن از المان هایی نظیر آنچه در بازی های ویدئویی وجود دارد، استفاده می شوند. برای مثال تصاویر ویدئویی، چالش ها و دستاورد‌ها برای برقراری ارتباط با مشتری و دخیل و درگیر کردن او با بازار شما، نمونه ای از این ترفندها است. گیمیفیکیشن در بازاریابی به این معنی نیست که شما در حال انجام بازی واقعی باشید یا مجبور باشید برای بازاریابی بهتر، یک بازی طراحی کنید. در واقع گیمیفیکیشن در معنای کلی، شیوه ای برای مشارکت در محتوا است. این روش باعث جذاب تر شدن بازار و محصولات شما شده و به درآمدزایی بیشتر شما کمک می کند.

حالا به احتمال زیاد برای کسب اطلاعات بیشتر از گیمیفیکیشن در بازاریابی مشتاق هستید، مطلب زیر را تا انتها دنبال کنید. با مطالعه این مقاله، از مزایای گیمیفیکیشن مطلع شوید و هر چه زودتر آن را در کسب و کار خود به کار بگیرید.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی دیجیتال (مقدماتی) و چگونه بازاریابی را شروع کنیم؟

 

۷ مزیت عمده گیمیفیکیشن در بازاریابی

گیمیفیکیشن در بازاریابی، دانش برند شما را افزایش داده و دسترسی مشتریان به آن را تسهیل می کند

مردم عاشق بازی کردن هستند و از انجام آن هیجان زده می شوند. شما می توانید از طریق گیمیفیکیشن مشتری های جدیدی را به شیوه ای اصیل و ماندگار برای خود جذب کنید و جذابیت را به برند خود پیوند بزنید. مردمی که از این طریق با شما ارتباط برقرار می کنند، محصولات شما را جذاب و سرگرم کننده می بینند و به این محصولات وفادار می مانند.

گیمیفیکیشن در بازاریابی
افزایش دانش برند

با اختصاص دادن امتیاز، رتبه، جایزه و جدول برترین ها، می توانید کاری کنید که افراد بیشتری شما را در شبکه های مجازی دنبال کرده و محصولات شما را به اشتراک بگذارند. از این طریق مشتری های بیشتری جذب کرده و برند خود را در دسترس عموم قرار می دهید. تحقیقات نشان داده اند که استفاده از گیمیفیکیشن در بازاریابی، کامنت گذاری را ۱۳٪ و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توئیتر را ۲۲٪ افزایش می دهد.

بهترین مثال در این نمونه، نرم افزار‌های ورزشی هستند که اطلاعات ورزشی شما نظیر میزان دویدن، مسافت، سرعت طی مسیر، ضربان قلب و کالری مصرف شده را اندازه گیری می کند. این نرم افزارهای موبایلی، این امکان را فراهم می کنند که نتایج را با دوستان تان در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

گیمیفیکیشن در بازاریابی برای نسل های مختلف مناسب است

فرقی نمی کند که شما متولد دهه ۵۰، ۶۰ یا ۷۰ باشید. همه ی ما به خصوص در ۱۵ سال گذشته، چنان در معرض تغییرات دنیای دیجیتال قرار گرفته ایم که نه تنها با فوت و فن آن تا حد زیادی آشنا هستیم بلکه شیوه راحت و سرگرم کننده انجام امور با آنها را بر بسیاری از راه های دیگر ترجیح می دهیم. به خصوص نسل های جدیدتر که به معنای واقعی کلمه، نسلی دیجیتالی و ویژوال (visual) هستند.

گیمیفیکیشن در بازاریابی
مناسب برای تمام نسل ها

گیمیفیکیشن دقیقا همان چیزی است که این سه نسل، به سایر روش ها ترجیح می دهند. این روش برای آنها مزایای زیادی فراهم می کند: راحت، کم حجم، محتوای سرگرم کننده و چشمگیر. گیمیفیکیشن در بازاریابی، آن برگ برنده ای را که شما در بازاریابی آینده به آن نیاز دارید در اختیار شما می گذارد.

تاثیرگذاری گیمیفیکیشن بر روی رفتار مشتری و دعوت او به مشارکت بیشتر

گیمیفیکیشن ابزار فوق العاده ای برای تاثیر در رفتار، اعمال و تصمیم های مشتری است. نکته کلیدی این روش، انگیزه دادن به مشتری از طریق تشویق مداوم و مناسب اوست.

گیمیفیکیشن در بازاریابی و کسب و کار
تاثیرگذاری بر روی رفتار مشتری

برای مثال شبکه های اجتماعی این امکان را فراهم می کنند که پس از پست کردن هر نوع محتوا، کاربر از طریق دریافت لایک، کامنت و میزان به اشترک گذاری پست آن ها، تشویق شود و درگیری بیشتری با این شبکه ها پیدا کند. مطابق تحقیقات، گیمیفیکیشن می تواند میزان شاخص هایی نظیر بازدید از صفحات، فعالیت های جمعی یا مدت زمان بازدید را ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: اصول اولیه بازاریابی

گیمیفیکیشن در بازاریابی، اطلاعات با ارزشی از مشتریان را در اختیارتان می گذارد

گیمیفیکیشن در بازاریابی و تاثیر آن
کسب اطلاعات از مشتریان

یکی از مهم ترین مزایای گیمیفیکیشن در بازاریابی، اطلاعات و داده های با ارزشی است که از مخاطب احتمالی محصولاتتان و همچنین عملکرد بازاریابی تان، برای شما فراهم می کند. بعد از به پایان بردن بازی، زمان مناسبی برای جمع آوری اطلاعات مشتری فراهم می شود. این اطلاعات می تواند نظیر نام، شماره تماس، پست الکترونیکی، آدرس محل سکونت و … باشد. چنین اطلاعاتی به شما کمک می کند که رفتار مشتری را به خوبی بررسی نمایید و محصولات تان را طبق داده های جمع آوری شده و تحلیل تان از نیاز مشتری، تولید و ارائه کنید.

شخصی سازی پیام ها و ساختن تجربه هایی منحصر به فرد

گیمیفیکیشن در بازاریابی
شخصی سازی پیام ها

گیمیفیکیشن در بازاریابی به شما کمک می کند که یکی از مهم ترین اصول بازاریابی، یعنی اختصاصی کردن آن را به بهترین نحو انجام دهید. از این طریق، از طرفی رابطه ای دائمی و مبتنی بر وفاداری بین خود و مشتری تان و از سویی دیگر بین مشتری و محصول برقرار می کنید. اختصاصی کردن از طریق گیمیفیکیشن به دو شیوه ی عمده انجام می شود:

  • گیمیفیکیشن بر اساس داده ها و نمودارهای بدست آمده از مشتریان
  • گیمیفیکیشن بر اساس علایق و خصوصیات بازی کنندگان

دریافت یک نامه الکترونیکی با نام خودتان و محتوای مربوط به شما می تواند بسیار مفید باشد. اما گیمیفیکیشن، اختصاصی کردن را وارد سطح دیگری کرده است: شما اکنون می توانید رابطه ای متقابل و لذت بخش را که کاملا مطابق و بر اساس علایق و نیازهای شماست تجربه کنید.

افزایش وفاداری و ماندگاری مشتریان

گیمیفیکیشن در بازاریابی
افزایش وفاداری مشتریان

گیمیفیکیشن از طریق ساختن تجربه، برآورده کردن نیازها، تشویق مداوم، جوایز مختلف، آزمون ها، مشارکت در صفحات اجتماعی و … باعث بازگشت مداوم مشتریان می شود. گیمیفیکیشن بر اساس نیازها و تمایلات طبیعی انسانی مبتنی بر برقراری رابطه، اجتماعی بودن، رقابت، یادگیری و … عمل می کند و به همین دلیل تاثیرگذاری بالایی دارد.

بیشتر بخوانید: ۵ راه طلایی برای جذب مشتری

گیمیفیکیشن در بازاریابی، کاربرد بسیاری در تحقیقات و دریافت بازخوردهای مشتریان دارد

کسب و کار شما نیاز دارد که همواره در بالاترین سطح ارائه خدمات به فعالیت بپردازد. این امر تنها از طریق بهبود روش های بازاریابی، به وسیله انجام پژوهش ها و دریافت بازخورد از مشتریان فراهم می شود.

گیمیفیکیشن در بازاریابی و اهمیت آن
دریافت بازخورد از مشتریان

بدون شک آسان نیست که از مردم بخواهیم تا نظرسنجی های طولانی و مختلفی را در باب محصولات و میزان رضایتشان پر کنند. اما گیمیفیکیشن از راه های مختلفی نظیر طیف ها، رده بندی ها، نمودارهای پیشرفت، امتیازدهی و … این امکان را برای شما فراهم می کنند. برای مثال شرکت نینتندو Nintendo، از طریق اختصاص دادن امتیاز به کسانی که نظرسنجی ها را پر می کنند، آن ها را به این کار تشویق می کند. روش دیگر، تولید بازی هایی است که در آن با پخش تبلیغ های کوتاه، می توانید منابع بازی را جمع آوری کنید.

 

نمونه هایی از گیمیفیکیشن در بازاریابی

گنجاندن بازی های واقعی

وقتی قرار است گیمیفیکیشن را در فرایند بازاریابی خود وارد کنید، حتما نیاز نیست که هوشی فوق العاده و خلاقیتی شگرف داشته باشید. مسیر روتین را طی کنید و بازی های واقعی را در بازاریابی خود بگنجانید.

گیمیفیکیشن

شما در وبسایت ارتش آمریکا با این چنین گیمیفیکیشنی مواجه خواهید شد. شما میتوانید در طول بازی نقش مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر دوست داشتید تا آنچه را که در بازی انجام دادید در دنیای واقعی نیز تجربه کتید میتوانید به وب سایت ارتش مراجعه و ثبت نام کنید. این سایت از شور و اشتیاق حاصل از بازی و تاثیر هیجان آن در تصمیم گیری افراد استفاده میکند و قشر جوان مخاطب با درگیر شدن در گیمیفیکیشن طراحی شده اشتیاق بیشتری برای پیوستن به ارتش آمریکا خواهند داشت.

اجرای برنامه ی پاداش و وفاداری خود میتواند یک بازی باشد

برای وفاداری مشتریان خود، جایزه در نظر بگیرید. نحوه ی طراحی شما در اهدای جایزه میتواند نقش موثری در وفادارسازی مشتریان داشته باشد.

شما میتوانید به ازای هربار خرید مشتری برای وی امتیاز در نظر بگیرید. با میزان مشخصی از خرید و دریافت امتیاز آن ها میتوانند برای خرید بعدی خود به جای پول، امتیاز پرداخت کنند. این یک طرح بازاریابی فوق العاده برای ایجاد اشتیاق در مشتریان است. سایت استارباکس بدین گونه عمل میکند که در ازای خرید کاربران به آن ها ستاره میدهد. سه سطح وفاداری برای مشتریان طراحی شده است که با افزایش تعداد ستاره های آنها، سطح آن ها نیز ارتقا پیدا میکند.خدمات و مزایای ویژه ای برای مشتریان سطح سه در نظر گرفته شده است.

تعامل مشتری را تشویق کنید

یکی از اهداف اصلی گیمیفیکیشن در بازاریابی افزایش تعامل مشتریان است. در ازای کارهایی که مخاطب در محیط وبسایت شما انجام میدهد میتوانید برای وی پاداش در نظر بگیرید تا مدت زمانی که کاربر در محیط شماست را افزایش دهید.

سایت سامسونگ از این ایده برای افزایش تعامل کاربران خود بهره میبرد. کاربران میتوانند در سایت سامسونگ در مورد موضوعات مختلف و کلیپ های ویدیویی بحث کنند و به فعاال ترین کاربران پاداش داده میشود.

از قابلیت های اسمارت فون ها بهره بگیرید

نایک کمپینی را راه اندازی کرده است که کاربران از طریق یک اپلیکیشن بر روی گوشی هوشمند خود، فعالیت های بدنی روزانه خود را با سایر کاربران قیاس میکنند. در این اپلیکیشن پس از رسیدن به میزان مشخصی از فعالیت بدنی، جوایز ویژه ای برای شما باز خواهد شد. کاربران میتوانند نتایج حاصل از فعالیت های بدنی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و از این طریق انگیزه مضاعفی برای تعامل با این اپلیکیشن و برند پیدا خواهند کرد.

در نظر داشته باشید که نایک برای ماندگاری در ذهن مخاطب این اپلیکیشن را طراحی کرد و به وسیله گیمیفیکیشن، تعامل روزمره ی کاربران با خود را بدست آورد. اپلیکیشن نایک قادر به اندازه گیری مسافتی که قدم میزنید است. در نظر داشته باشید که میزان کالری مصرف شده در هنگام قدم زدن برای لاغری مد نظر چه تعداد کثیری از افراد است و این با چه حجم بزرگی از تعاملی از کاربران برابری میکند …

برنده شوید تا تخفیف بگیرید

در وبسایت ۴food شما میتوانید بازی های مختلفی را تجربه کنید. در این وبسایت میتوانید همبرگر دلخواه خودتان را طراحی کنید. همچنین یک بازی در این وبسایت طراحی شده است تحت عنوان “flip the bird”، شما در این بازی میتوانید با برنده شدن تخفیف دریافت کنید. جالب اینجاست که بسیاری از کسب و کارها فروش خود را در مواقع تخفیف گذاری دارند. باید توجه داشت که بیزنس ها به دنبال بهانه های مختلف برای اعمال تخفیف در محصولات خود هستند و بسیاری از مشتریان نیز تنها وقتی از یک برند خرید میکنند که مطمئن باشند نسبت به مواقع عادی، اجناس آن ها تخفیف خورده است. حال تصور کنید که ایده های گیمیفیکیشن تا چه حد میتوانند فرایند گرفتن تخفیف را سرگرم کننده جلوه دهند. شما با انجام بازی، با برند تعامل برقرار میکنید، سرگرم میشوید، زمانی را صرف آن برند میکنید و آن برند را به خاطر میسپارید و در آخر با استفاده از تخفیفی که به دست آورده اید، خرید خود را انجام میدهید.

نتیجه گیرینتیجه گیری

در این مقاله در کنار توضیح مفهوم گیمیفیکیشن در بازاریابی، به بحث درباره هفت مزیت گیمیفیکیشن که کسب و کار شما را متحول می کند پرداخته شد. در پایان امید است که تمام این عوامل، شما را به استفاده از گیمیفیکیشن در بازاریابی محصول یا خدماتتان ترغیب کرده باشد. پس وقت را از دست ندهید و همین امروز بازاریابی محصولات خود را متحول کنید.

 

برگرفته از: ojoo.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.