آموزش عکاسی تبلیغاتی
به این مطلب رای دهید

مقدمهآموزش عکاسی تبلیغاتی در دنیای امروز از آموزش های اساسی محسوب می شود. به نظر شما چرا عکاسی تبلیغاتی این اندازه مهم است؟ چرا بازاریاب ها تا این اندازه به تصویر اهمیت می دهند؟ دلیل اهمیت آموزش عکاسی تبلیغاتی این است که وقتی شما به یک تبلیغ نگاه می کنید آنچه که در درجه ی اول توجه شما را جلب می کند تصویر به کار رفته در آن است. تبلیغ چه به صورت پوستر، بنر، کتاب یا هر وسیله ی دیگر باشد اولویت برای شخصی که به آن نگاه می کند، همان تصویر است. عکاسی تبلیغاتی نوعی از تبلیغ است که برای ارائه ی آن از انواع تصاویر استفاده می شود. اگر شما هم به دنبال این نوع تبلیغ هستید با ما همراه باشید تا راهکار های استراتژیک برای عکاسی تبلیغاتی را به شما آموزش دهیم.

آموزش عکاسی تبلیغاتی و نکات استراتژیک آن

گام اول: پیام شفاف داشته باشید

آموزش عکاسی تبلیغاتی
پیام شفاف

اولین چیزی که باید در آموزش عکاسی تبلیغاتی روی آن تاکید کنیم، موضوع پیام است. تبلیغ خوب تبلیغی است که یک پیام شفاف داشته باشد. عکسی که می گیرید باید به طور واضح پیام شما را انتقال دهد. سعی کنید با هر عکس فقط یک پیام را انتقال دهید. چند پیام در یک عکس باعث عدم شفافیت تبلیغ شما می شود.

گام دوم: خوب فکر کنید

آموزش عکاسی تبلیغاتی
فکر و خلاقیت در عکاسی تبلیغاتی

گام دوم در آموزش عکاسی تبلیغاتی، موضوع فکر و خلاقیت است. بعد از اینکه پیام خود را به صورت شفاف مشخص کردید، در مورد نوع عکسی که می تواند آن را به بیننده انتقال دهد خوب فکر کنید. در این مرحله سعی کنید خلاقیت به خرج بدهید و شیوه های جدید کشف کنید و به یاد داشته باشید که عکسی می گیرید این توانایی را دارد که شما را به تمام چیزهایی که می خواهید برساند. به بودجه و محل مورد نظر برای عکاسی هم خوب فکر کنید.

 


دوره آموزشیبرای رسیدن به بهترین حالت نوردهی، هم به مهارت و هم به هنر نیاز دارید. در دوره ی ویدیویی اصول عکاسی: نوردهی، بن لانگ با آموزش کامل مفاهیمی از جمله سرعت شاتر، دیافراگم، ایزو و مسائل مهم دیگه ی نوردهی، وجه هنرمندانه ای به نگاه عکاسی شما می دهد. این دوره شامل کنترل نوردهی پایه ای میشه که در تمام دوربین های دیجیتال اس ال آر و دوربین های پیشرفته ی پونت اند شات وجود دارند.

سرفصل های دوره آموزشی اصول عکاسی: نوردهی

 • نوردهی چیست؟
 • بررسی حالت های دوربین
 • نورسنجی
 • گرفتن تصاویر شارپ
 • نحوه ی کنترل سرعت شاتر
 • نحوه ی کنترل حرکت
 • نحوه ی گرفتن عکسی با عمق میدان کم
 • اندازه ی دیافراگم
 • عکاسی در نور کم
 • نحوه ی برقراری تعادل نوری به صورت دستی
 • کار با هیستوگرام
 • استفاده از فلاش
 • درک مفهوم دوسویگی

 

گام سوم: استخدام یک عکاس حرفه ای

شاید بهتر باشد در آموزش عکاسی تبلیغاتی تنها درباره عکاسی خود شما حرف بزنیم. اما، به یاد داشته باشید که بعضی از افراد در عکاسی تبلیغاتی به علت تکیه ی بیش از حد به خودشان شکست خورده اند. اگر هنوز یک عکاس حرفه ای نیستید، یک فرد حرفه ای استخدام کنید.

آموزش عکاسی تبلیغاتی و نکات استراتژیک آن
استخدام عکاس حرفه ای

گرچه ممکن است وسوسه شوید که خودتان عکس بگیرید ولی به یاد داشته باشید که ممکن است عکس شما غیر حرفه ای باشد و نتواند با نمونه های موجود در بازار رقابت کند. طبق بودجه ای که دارید به دنبال یک عکاس حرفه ای بگردید تا این کار را برای شما انجام دهد.

بیشتر بخوانید: تبلیغات موفق در اینستاگرام: هفت گام اساسی

 

گام چهارم: با آغوش باز از نظرات استقبال کنید

آموزش عکاسی تبلیغاتی
استقبال از نظرات

 اگر تصمیم گرفته اید که با یک عکاس حرفه ای کار کنید، از ایده ی او درباره ی انتقال پیام مورد نظر خود آزرده نشوید و از آن استقبال کنید. آنها ممکن است یک ایده بهتر برای نحوه ترکیب تصویر با پیام تعیین شده ی شما داشته باشند. این کار می تواند به شما کمک کند تا در زمان و پولی که می خواهید در فرایند خلاقانه مصرف کنید، صرفه جویی کنید. حتی بسیاری از عکاسان حرفه ای هم قبل از شروع کار خود، مشاوره اولیه دارند.

 

گام پنجم: از پراپ (Prop) استفاده کنید

در آموزش عکاسی تبلیغاتی حتما باید به موضوع پراپ هم اشاره کنم. استفاده از پراپ به شما کمک می کند پیام تبلیغ خود را به خوبی انتقال دهید. پراپ هایی که استفاده می کنید می تواند بزرگ یا کوچک باشد اما اطمینان حاصل کنید که آن را به کار برده اید.

 

گام ششم: نور عادی، بهترین انتخاب

 در رابطه با انواع نور در عکاسی تبلیغاتی باید توصیه کنیم که نور عکس خود را عادی کنید. حتی اگر ناچار هستید نور را زیاد کنید آن را با دقت و ظرافت انجام دهید. نور خیلی روشن جذابیت خاصی به عکس شما نمی دهد. نور معمولی به شما کمک می کند تا بدون اغراق بیش از حد، محصول خود را به خوبی تبلیغ کنید.

 

گام هفتم: عکس را ادیت کنید

آموزش عکاسی تبلیغاتی
ادیت تصاویر

پس از گرفتن عکس، آن را ادیت و فتوشاپ کنید و برای این کار به حد کافی زمان بگذارید. ادیت کردن می تواند شامل تمیز کردن، روشن کردن، کاهش قرمزی چشم، افزایش کنتراست تصویر و یا افزایش قسمت هایی از آن باشد. ادیت کردن گیرایی عکس را بالا می برد و به شما امکان میدهد تا آن را کاملا مناسب با ایده ی خود تنظیم کنید.

گام هشتم: از  تناسب عکس با پیام اطمینان حاصل کنید

آموزش عکاسی تبلیغاتی
تناسب عکس با پیام

قبل از چاپ یا آپلود کردن عکس از ۳ تا ۵ نفر بخواهید به آن نگاه کنند و نظر خود را درباره ی پیامی که میخواهد انتقال دهد بگویند. نگاه چند چشم غریبه به عکس شما راه خوبی است تا اطمینان حاصل کنید، عکسی که آماده کرده اید به صورت واضح و شفاف پیام مورد نظر شما را انتقال می دهد.

 

گام نهم: وجود فضای کافی

اطمینان حاصل کنید که تبلیغ شما فضای کافی برای گنجاندن عکس مورد نظر را دارد. برای اطمینان از فضای کافی باید چند بار از زوایای متفاوت به آن نگاه کنید. سعی کنید اندازه ی تصویر مورد نظر نه کوچک باشد و نه آنقدر بزرگ باشد که باعث تنگ شدن فضای متن باشد.

 

گام دهم: از همخوانی عکس با متن مطمئن شوید

آموزش عکاسی تبلیغاتی
تناسب عکس با متن

آخرین چیزی که می بایست در آموزش عکاسی تبلیغاتی روی آن تاکید کنیم، موضوع همخوانی عکس با کلمات به کار رفته است. در باید مطمئن باشید که عکس انتخاب شده به خوبی با متن و پیام مورد نظر شما همخوانی دارد. برای این کار، از زاویه های مختلف چندین بار به عکس نگاه کنید.

 

نتیجه گیرینتیجه گیری

آنچه که در اینجا به عنوان آموزش عکاسی تبلیغاتی و به صورت گام به گام به شما بلدشویی های عزیز ارائه دادیم می تواند به شما کمک کند تا اصول استراتژیک این نوع عکاسی را بدانید. این اصول استراتژیک، مشخص کردن پیام شفاف برای تبلیغات، استخدام عکاس حرفه ای در صورت نیاز، استفاده از نظرات عکاسان حرفه ای، استفاده از پراپ ها در تصویر، استفاده از نور عادی، ادیت کردن، اطمینان از تناسب عکس با پیام، داشتن فضای کافی برای عکس، و همخوانی عکس با متن انتخاب شده می باشد. اگر فکر می کنید می توانید این استراتژی ها را به درستی به کار ببرید همین حالا می توانید دوربین خود را بردارید و کار خود را به عنوان یک عکاس تبلیغاتی شروع کنید.

 

برگرفته از: blog.udemy.com

مطالب مرتبط بیشتر
 • آموزش عکاسی بوکه

  آموزش عکاسی بوکه

  آموزش عکاسی بوکه۴.۵ (۲ نظر) حتما تا به حال، واژه بوکه به گوش تان خورده است یا در کتاب ها و…
 • ژست عکاسی پرتره

  ژست عکاسی پرتره

  به این مطلب رای دهید آیا به دنبال اصلی ترین ژست های عکاسی پرتره هستید که برای استودیو و فض…
 • تکنیک های عکاسی پرتره هنری

  تکنیک های عکاسی پرتره

  به این مطلب رای دهید آموختن تکنیک های عکاسی پرتره می تواند بسیار ارزشمند و در عین حال چالش…
 • اعوجاج لنز دوربین

  اعوجاج لنز دوربین: انواع اعوجاج و راه حل های آن

  به این مطلب رای دهید اعوجاج به معنی تغییر شکل یا انحنای عکس است که بر اثر عوامل مختلفی مثل…
 • آموزش وایت بالانس ذر عکاسی

  آموزش وایت بالانس در عکاسی

  به این مطلب رای دهید این روزها دیگر تنظیم کردن وایت بالانس مشکلی برای عکاسان ایجاد نمی کند…
 • وایت بالانس اتوماتیک غروب آفتاب

  وایت بالانس اتوماتیک و تاثیر آن در عکاسی

  به این مطلب رای دهید وایت بالانس اتوماتیک یکی از حالت های تنظیم نور یا وایت بالانس است که …
بارگذاری بیشتر در عکاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.