به این مطلب رای دهید

اگر به تازگی کسب و کار جدیدی راه انداخته اید، به احتمال زیاد بار و بارها این سوال را از خودتان پرسیده اید: «چگونه در کسب و کار خود موفق شوم؟»

ما در عصر خریداران هوشمند زندگی می کنیم. نحوه ی استفاده از اطلاعات و تصمیم گیری برای خرید تغییر کرده است و اگر نتوانید آنها را تحت تاثیر قرار دهید، از شما خرید نخواهند کرد. در این مقاله، ۵ راه طلایی برای جذب مشتری را قرار داده ایم. با استفاده از این روش های جذب مشتری در بازاریابی، بدون شک مشتری ها عاشق تان می شوند.

5 راه طلایی برای جذب مشتری در بلدشو

وقتی مشتری ها با برند شما ارتباط برقرار کنند، ۷۵ درصد آنها انتظار تجربه ی ثابتی دارند. اگر شرکت نیازهای خریداران را پیش بینی نکند، ۵۰ درصد آنها به احتمال زیاد برند خود را تغییر می دهند.

اگر می خواهید باید و نباید های بازایابی را بدانید و جذب مشتری را به روش های نوین انجام دهید، فقط یک را وجود دارد: مشتری ها را به سمت کسب و کارتان جذب کنید و آنها را راضی نگه دارید.

احتمالا از خودتان می پرسید: «چطور این کار را انجام دهم؟» لازم نیست برای جذب مشتری ها کار خاصی انجام دهید، فقط باید نیازهایشان را درک کنید و به آنها راه حل های مناسب پیشنهاد دهید. با خواندن این مطلب به جزئیاتی بیشتری در رابطه با استراتژی های مفید در جذب مشتری پی خواهید برد.

 

5 راه طلایی برای جذب مشتری:

  • از قدرت اصل اثبات اجتماعی استفاده کنید

5 راه طلایی برای جذب مشتری
اصل اثبات اجتماعی

 

احتمالا بارها و بارها این جمله را شنیده اید: «اعتماد مشتری را جلب کنید». ولی سوال این است که، در ابتدای کار با استفاده از چه الگویی اعتماد آنها را جلب کنیم؟

به نظرتان دلیل اهمیت اثبات اجتماعی چیست؟ فرض کنید قصد خرید یک گوشی هوشمند دارید، اولین کاری که می کنید چیست؟ بدون شک از اطرافیانتان راجع به تجربه ی استفاده از آن گوشی هوشمند پرس و جو می کنید. شما به اینکه آن شرکت چه چیزی راجع به محصولش می گوید اهمیت نمی دهید. شما اثباتی از سوی خریداران قبلی می خواهید.

اثبات اجتماعی به افراد کمک می کند تا تصمیم روشنی بگیرند. اولین گام طلایی برای فروش بیشتر می گوید: اگر مشتری ها به شما اعتماد نداشته باشند، از شما خرید نخواهند کرد. به همین سادگی.

 

  • خواسته هایشان را بشنوید

5 راه طلایی برای جذب مشتری
حرف مشتری را بشنوید

 

یکی از مراحل موفقیت در کسب و کار را به شما می گوییم: به حرف های مشتری ها گوش دهید . وظیفه ی شما درک مخاطب مورد هدفتان و رفع نیازها و خواسته هایشان است.

شاید بپرسید که چطور می توانیم نیازهای مشتری ها را بفهمیم؟ در ذهنتان هیچ فرض یا حدسی راجع به خواسته ی مشتری ها به وجود نیاورید. آسان ترین راه برای فهمیدن، پرسیدن است.

به لطف وجود اینترنت، ایمیل و رسانه های اجتماعی، خیلی راحت تر از گذشته می توانید مشتری مداری نوین را اجرا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید. اگر می خواهید محصول تان به فروش برسد، از نیاز ها و خواسته های مشتریان غافل نشوید.

برای این کار می توانید پرسشنامه ای کوتاه را از طریق ایمیل به آنها ارسال کنید و بازخوردهای مشتری ها را جمع آوری کنید.

 

  • در ایمیل تان به مشتری ها انگیزه های شخصی بدهید

5 راه طلایی برای جذب مشتری
بهینه سازی ایمیل

 

اگر تشنه ی اجرای روش های نوین جذب مشتری در بازاریابی هستید، ایمیل می تواند رسیدن به هدف تان را آسان تر کند. مطالعه ای نشان داده است که ایمیل نسبت به رسانه های اجتماعی، ۴۰ برابر جذب بالاتری دارد.

ایمیل تان را شخصی سازی کنید تا مشتری های بیشتری جذب کنید، به نظرتان چه معنایی می دهد؟ یعنی ارسال محتوای دقیق به افراد درست و در زمان مناسب.

در ایمیل تان انگیزه، تخفیف و مزایای خاص قرار دهید تا مشتری به خرید از شما ترغیب شود. هم چنین قالب و محتوای ایمیل نیز می بایست جذاب و گیرا باشد.

 


حتما می دانید که با تقسیم بندی، شخصی سازی و طراحی می توانید ایمیل های بازاریابی خودتان را بهینه کرده و ارتباطتان را بهبود ببخشید.

در دوره ی ویدیویی بهینه سازی ایمیل های بازاریابی، استراتژیست بهینه سازی، مایکل دوکت به شما کمک می کند تا خبرنامه ها و ایمیل های خودتان را به صورت الکترونیکی درآورید و آن ها را به ایمیل های هدفمند و درآمدزا که مشتری هایتان واقعا خواهان خواندن آن ها باشند، تبدیل کنید. پس این فرصت طلایی را از دست ندهید و این ویدیو را تماشا کنید.


 

  • سپاس گزار باشید

5 راه طلایی برای جذب مشتری
سپاس گزار باشد

 

وقتی قدردانی تان را نشان می دهید و تشکر می کنید، باعث می شود تا بقیه احساس خاص بودن کنند. به بیانی دیگر تشکر کردن به شما کمک می کند تا تاثیر مثبتی بر روی مشتری های بالقوه تان بگذارید.

برای مثال کاربری به تازگی در سایت شما ثبت نام می کند، پس از تمام شدن مراحل ثبت نام، ضمن نشان دادن تکمیل مراحل، پیام تشکر می تواند تاثیر خوبی بر فرد داشته باشد و مخاطب را جذب می کند.

 

  • به مشتری ها احساس خاص بودن بدهید

5 راه طلایی برای جذب مشتری
به مشتری احساس خاص بودن بدهید

 

ما انسان ها مخلوقات خاصی هستیم و می خواهیم احساس کنیم که منحصر بفرد و ارزشمند هستیم. اگر می خواهید بر روی مشتری هایتان تاثیر مثبت بگذارید، باید به آنها نشان دهید که ارزشمند هستند. با آنها مانند یک آدم مشهور رفتار کنید. مشتری همان کسی است که کسب و کارتان را به موفقیت می رساند، بدون آنها نمی توانید جان سالم به در ببرید. کسب و کار شما باید مشتری مدار باشد و همیشه از بازخوردهای آنها به گرمی استقبال کند.

 

  • نتیجه گیری:

«چگونه در کسب و کار خود موفق شویم؟» جذب و حفظ مشتری یعنی موفقیت در کسب و کار. باید برند و محصولتان را طوری تعریف کنید که نه تنها مشتری را به سمت خود جذب کنید بلکه باید طوری عمل کنید تا دوباره به سمتتان برگردند و مشتری دائمتان شوند. ما برای رسیدن به این هدف، ۵ راه طلایی برای جذب مشتری را بازگو کردیم. امیدواریم تا در کسب و کارتان به موفقیت های روزافزون دست پیدا کنید.

 


کسب و کارتان نوپا است و به دنبال راهی برای رسیدن به موفقیت هستید؟

پیشنهاد بلدشو به شما، مقاله های ۱۵ نکته که هر کارآفرینی باید بداند و اصول اولیه بازاریابی است.


 

برگرفته از: jeffbullas.com

مطالب مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در بازاریابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.