baladshow
 1. بازاریابی

 2. آموزش بازاریابی اینترنتی

آموزش بازاریابی اینترنتی

در این مجموعه آموزشی یاد خواهید گرفت:

 • بازاریابی اینترنتی چیست؟
 • چه چیزی یک وب سایت را موثر میکند؟
 • کار با طراح یا توسعه دهنده
 • ایجاد طرح جذب کننده برای وب سایت
 • نحوه ی کار تحلیل های آنلاین
 • استفاده از ردیاب اهداف
 • بررسی قیف تبدیل
 • (KIPs) تعریف شاخص های کلیدی عملکرد یا
 • تکنیک های ضروری سئو تحقیق و جستجو برای کلیدواژه ها
 • استفاده از سئوی محلی
 • شناخت انواع کاربران در فضای مجازی
 • بازاریابی با فیسبوک، توییتر، لینکدین و پینترست
 • ایجاد کمپین های بازاریابی ویدیویی
 • ارائه ی طرح بازاریابی ایمیلی
 • پیدا کردن و تعامل با افراد تاثیر گذار برای بازاریابی تاثیرگذار
 • اجرای آزمون های برای بازاریابی


توضیحات دوره آموزشی:

یاد بگیرین کسب و کارتون رو به صورت آنلاین و موثر ارتقا بدین و یک استراتژی راهبردی و هدفمند برای بازاریابی آنلاین تون در نظر بگیرین تا باعث تعامل و علاقه مندی مشتری های بالاقوه تون در طول چشم انداز دیجیتالی بشه. در این دوره آقای برد بیتسول در مورد تکنیک های بازاریابی دیجیتال امروزی به زبان ساده صحبت میکنه و نشون میده چطور برای تمام کانال های دیجیتالی تون از قبیل جستجو، ویدیو، بسترهای اجتماعی، ایمیل و صفحه نمایش یک کمپین بازاریابی آنلاین موفق بسازین. برد بهتون نحوه ی ارزیابی سایت تون، شناسایی اهداف، اندازه گیری و تحلیل وب سایت، استفاده بهینه از سئو و اجرای اولین متن تبلیغاتی رو نشون میده. در این دوره یاد میگیرین چطور با انجمن ها در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنین، روش های عالی برای توسعه و توزیع محتوای بازاریابی ویدیویی تون به دست بیارین، و عوامل موفقیت در بازاریابی ایمیلی رو بفهمین. این دوره بازاریابی محتوا، بازاریابی موبایلی، و بازاریابی تاثیرگذار رو هم پوشش میده و البته به شما توصیه هایی برای گسترش مهارت های بازاریابی دیجیتالی تون ارائه میکنه. بعد از تکمیل آموزش این دوره از بازاریابی دیجیتالی، به مهارت ها و استراتژی هایی دست پیدا میکنین که میتونن در هدایت شما به سمت چشم انداز آنلاین امروزی و توسعه برنامه ی اجرایی هوشمندانه کمک کننده باشن.


درباره مدرس:

برد باتسول(Brad Batesole) یک رهبر فکری بین المللی در زمینه بازاریابی است. وی تیم های بسیاری را در شرکت های برتر چون: LinkedIn،LegalZoom، Lynda.com و TMZهدایت کرده است. همچنین او یکی از متخصصین معتبر در زمینه کارآفرینی، مشاوره استارتاپی و بازاریابی رشد است و آموزش های آنلاین او در زمینه بازاریابی بسیار معروف هستند.

برد باستول بیش از 15سال در حوزه بازاریابی رشد، توسعه کسب و کار و تبلیغات کار کرده است. وی پس از شروع اولین تجارت موفق خود و معرفی شدن در مجله Entrepreneur در سن 15سالگی بسیار شهرت پیدا کرد. او با کار کردن به عنوان یک مشاور رشد برای برندهای کوچک و بزرگ همچون Warby Parker، Staples، BioLit، Dickiesو Urban Outfitters مهارتهای خود را توسعه داد. علاوه بر این ها برد باتسول به عنوان مشاور برای ارائه راهکارهای استراتژیک بازاریابی با بسیاری از استارتاپ ها همکاری کرده و نیز در کنفرانس های زیادی در سرتاسر جهان سخنرانی داشته است.

معرفی اصول بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین به معنی ابزارها و روش هاییه که برای ترویج کالا یا محصولات و خدماتمون از طریق اینترنت انجام میدیم. بازاریابی آنلاین گستره ی وسیع تری از المان های بازاریابی رو نسبت به بازاریابی سنتی در بر میگیره و این به خاطر در دسترس بودن کانال های بی شماریه که از طریق اینترنت مقابل شما قرار میگیره.

آنلاین مارکتینگ مزیت های زیر رو خواهد داشت :

 • کاهش هزینه ها: گستره ی وسیع مخاطبینی که در دسترس شما قرار میگیرن که گاهی به راحتی میشه با طراحی یک تبلیغ به همه ی اون ها برسین.
 • انعطاف پذیری و راحتی: در موارد زیادی این خود مصرف کننده ها هستن که با جستجو تحقیق شما رو پیدا میکنن و به سراغتون میان.
 • آنالیز و تحلیل: شما در بازاریابی آنلاین با اعداد و ارقامی سر کار دارین که میتونین به راحتی اون ها رو آنالیز کنین. در واقع کمّی بودن بسیاری از فاکتورها در دیجیتال مارکتینگ به شما کمک میکنه که نتایج رو اندازه گیری کنین و پیوسته روش عملکرد خودتون رو بهبود ببخشین.
 • کانال های متنوع: روش های مختلفی همچون تبلیغات کلیکی، گوگل ادوردز، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و ....
 • هدف قرار دادن یک قشر مشتری خاص: ابزارهای دقیقی که در بازاریابی آنلاین وجود داره بهتون کمک میکنه تا مخاطبینتون رو از لحاظ فاکتورهای مختلفی همچون علایق، سن و سال، جنسیت و تحصیلات و .... دسته بندی کنین و بهشون برسین.

آنلاین مارکتینگ با نام های دیگه ای مثل اینترنت مارکتینگ، وب مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) و بازاریابی موتور جستجو شناخته میشه و از لحاظ عملکرد با توجه به نیازهای تجاری متفاوت، شکل های مختلفی به خودش میگیره.

ابزارها و روش ها در بازاریابی آنلاین (دیجیتال مارکتینگ)

 • بازاریابی موتور جستجو : در این روش شما تمام سعیتون رو میکنین تا در جستجوهای کاربران، با امتیاز بالاتری از دیده شدن در مقابل مخاطب قرار بگیرین. روش های رایگانی مثل سئو که همون بهبود رنک سایت با روش های خاص خودشه و یا روش های پولی مثل گوگل ادوردز.
 • تبلیغات آنلاین : استفاده از پلتفرم های تبلیغات آنلاین مثل بنرهای تبلیغاتی در سایت ها و یا استفاده از سیستم تبلیغات فیسبوک و یا سایر شبکه های اجتماعی
 • ایمیل مارکتینگ : دسترسی به بانک ایمیل مشتریا و ارسال ایمیل های تبلیغاتی منظم به اون ها، ایجاد اشتیاق به خرید مجدد در کاربران گذشته با ارسال ایمیل و ....
 • بازاریابی شبکه های مجازی: حضور در شبکه های مجازی و تولید محتوای متناسب با محصول یا خدمات به نحوی که کاربران رو درگیر کنه و اون ها رو مشتاق کنه که برند یا خدمات شما رو دنبال کنند و به نوعی مشتری شما بشن.
 • بلاگ نویسی : وقتی محتوای مرتبط با محصول یا خدماتتون رو تولید و منتشر میکنین باعث میشین تا مخاطب در جستجوهای خودش درون اینترنت شما رو پیدا کنه. یکی از نقاطی که کاربر میتونه با شما برخورد کنه وبلاگ شماست. با رعایت اصول وبلاگ نویسی میتونین یک حضور موثر و قوی رو در بازاریابی آنلاین داشته باشین.

....

 و اما دوره آموزشی آنلاین مارکتینگ

در این دوره شما با ظاهر و باطن ساختن یک سبک دیجیتالی در بازاریابی خودتون آشنا میشین که شامل هر چیزی از ارزیابی سایت اینترنتی شما تا نگاه به وضعیت آینده در بازار آنلاین میشه. در طول راه به شما نشون داده میشه چطور علم تجزیه و تحلیل رو در روند کاری خودتون دخیل کنین و از ابزارهای مختلف تحلیل داده های بازاریابی استفاده کنین. از اصول سئو برای شما گفته میشه و از ساختن اولین متن و تصویر تبلیغاتتیتون صحبت میکنیم. این دوره همچنین از دنیای رو به رشد شبکه های اجتماعی و بازاریابی در این شبکه ها برای شما میگه. نامه های الکترونیکی یا همون ایمیل ها رو مورد بررسی قرار میده و به همراه شما نگاه دقیقی به بازاریابی محتوایی میندازیم.

چه شما یک کسب و کار آنلاین دارین و چه کسب و کارتون رو سنتی و بدور از تکنولوژی و اینترنت اداره میکنین، دیر یا زود به بازاریابی آنلاین نیاز پیدا میکنین. دنیایی وسیع و پر از امکانات که تلاش های فیزیکی گذشته ها رو کنار میزنه و با استفاده از قدرت خلاقیت و دانش شما حکم یک سکوی پرتاب رو برای کسب و کارتون خواهد داشت.

در این دوره در مورد سه مدل رسانه با شما صحبت میکنیم:

پرداختی، دارایی و دریافتی

رسانه ی پرداختی یعنی تمام رسانه هایی که برای استفاده از امکانات اون ها باید پول بپردازین. کانال هایی مثل ادوردز، گوگل و فیسبوک. ابزارهای آنلاین تبلیغاتی که طبیعتا رایگان نیستن.

رسانه ی دارایی، رسانه هایی مثل وبسایت شما، مشتری هایی که قبلا به اون ها ایمیل میزدین و وبلاگی که خواننده های خودش رو داره. در واقع مالکیت این رسانه با شماست و میتونین کنترل خودتون رو روی مخاطبینش داشته باشین.

رسانه ی دریافتی یعنی دنیای مطبوعات سازمانی، اکانت ها در شبکه های اجتماعی، منشن ها و مقاله هایی که در مورد شما مینویسن. این نوع رسانه ها رو دیگران برای شما میسازند. کنترل کاملی بر روی اون ها ندارین ولی خب میتونین به نفع خودتون ازش بهره ی کافی رو ببرین.

این رسانه ها در کنار هم پایه های بازاریابی آنلاین رو میسازند.


استراتژی های بازاریابی اینترنتی

خیلی از کسب و کارها اونقدر برای بدست آوردن بازار در دنیای آنلاین عجله دارند که نمیتونن راهبرد مناسبی رو برای خودشون اتخاذ کنن. آنلاین بودن فقط با حضور در رسانه ها و کانال های دیجیتال کافی نیست. راه حل درست ایجاد یک راهبرد اختصاصیه که بتونه سرمایه ی مصرف شده در این راه رو به میزان بالایی برگردونه. اکر برای راهبردتون وقت نذارین نه تنها فرصت های خوبی رو از دست میدین بلکه ممکنه از تجارتتون هم عقب بمونین.

راهبرد شما باید سه بخش داشته باشه که همگی به یک چیز ختم میشن. این سه بخش تجارت، مشتری و بازاریابی شما هستند. دوست دارید بازار شما رو چطوری ببینه؟ اون بازار دقیقا کیه؟ مشتریاتون چجوری از فناوری های دیجیتال استفاده میکنن و شما وارد کدوم کانال ها میشین؟ داشتن یک راهبرد مشخص که خوب روش فکر شده باشه تمرکز شما رو حفظ میکنه و این مثل یک نقشه ی راه برای شماست. جالب اینجاست که هیچ نسخه ی از پیش تعیین شده ای برای همه ی کسب و کارها نیست و هر تجارتی نسخه ی خودش رو داره.

باید بین کسب و کار و مشتری ها به ارزش مشترک برسین و این ارزش وقتی محقق میشه که اهداف مشتری ها با اهداف شما هم پوشانی داشته باشن. تمامی راهبردهای بازاریابی شما باید این اصل رو در خودشون جای بدن که بر پایه ی ارزش مشترک بنا بشن. لحظاتی فراموش کنین که شما دارین جنس میفروشین یا خدماتی ارائه میدین، در عوض طرز فکرتون این باشه که دارین یک تجربه جدید رو وارد بازار میکنین.

برای دونستن اهداف مشتری ها تا حد امکان باید درشناخت خصوصیات مشتری ها پیش برین. اون ها رو نه مشتری بلکه انسان هایی بدونین که نیازشون رو پیش شما آوردن. با مشتری ها گفت و گو کنین، با اونها دوستی برقرار کنین و سعی کنین نکات ریز کسب و کاری رو که باید در تجارتتون محقق کنین، از زبان مشتری ها بشنوین.

شاید یکی از ایرادات بازاریابی انلاین دور بودن صاحب کسب و کار از مشتری ها باشه. اینکه با اونها ارتباط رو در رو بر قرار نمیکنین، زبان بدن اون ها نمیبینین و نمیفهمین که در خصوص هر بخش از تجارت شما چه واکنشی نشون میدن! بسیار خب پس گاهی از پشت سیستم بلند شین و پشت پرده ی بازاریابی آنلاینتون رو رصد کنین. به میان مردم برین، ازون ها در مورد کسب و کارتون بپرسین، اینکه نسبت به شما چه حسی دارند؟ آیا محصول شما واقعا نیاز اون ها رو برآورده میکنه! از خوب تا عالی شدن محصولتون چقدر فاصله ست!

تعیین استراتژی برای برند

وقتی به یک درک خوب از تجارت خودتون رسیدین، باید ببینین مشتریتون کیه و کجا میتونین پیداش کنین. ما با توجه به راهبردمون سعی میکنیم سه کار انجام بدیم:

اول اینکه به مخاطب درستی دست پیدا کنیم. نباید وقت و هزینه ی تبلیغات رو به هدر بدیم. مخاطب درست بهترین بازگشت سرمایه رو برای ما خواهد داشت. هدر رفت منابع میتونه نرخ پرش بالای مخاطب باشه وقتی چیزی رو که میخواد در بستر ما پیدا نمیکنه.

دوم اینکه اون مخاطب رو بفهمیم، انگیزش رو بشناسیم و ارتباطش با اهدافمون رو پیدا کنیم. هر چقدر نسبت به پرسونای مشتری آگاهی بیشتری پیدا کنیم بهتر میتونیم خواسته هاش رو برآورده کنیم.

در نهایت اینکه بفهمیم کجا میتونیم اون مخاطب رو پیدا کنیم. خصوصا اینکه از کدوم کانال بازاریابی میتونیم استفاده کنیم تا ما رو با اونها در ارتباط بذاره. طبیعیه که وقتی با علایق و تخصص های مخاطب مورد نظرمون آشنا بشیم، میتونیم تشخیص بدیم که احتمال استفاده ی این مخاطب از کدوم کانال بیشتر خواهد بود.

وقتی درباره ی مخاطبان بازاریابی اینترنتیمون صحبت میکنیم، منظورمون طبقه ی خاصی از مصرف کنندگان نیست؛ حقیقت اینه که مشتری هایی که از فروشگاه های آجری و سیمانی خرید میکنند همون مردمی هستند که از فروشگاه های اینترنتی هم خرید میکنند. با این تفاوت که مشتری های دیجیتالی در کنترل ما هستند. اونا میتونن به فروشگاهی وارد بشند که طاقچه های بیشتری از اجناس داره و شخصی تر از قبله.

هیچ مسیر ساده ای برای رفتن به بازار وسیع وجود نداره. هر بازدیدی که از محصول شما صورت میگیره، هم هزینه داره و هم زمان پس باید خیلی حساب شده گام برداشت. سعی کنین خودتون رو در ذهن مخاطب قرار بدین. اهدافشون چیه، دنبال بدست آوردن چه چیزی هستند و تا به حال چطور به این نیازشون پاسخ میدادن. یه جدول تهیه کنین و مشتری هاتون رو از لحاظ گوناگون دسته بندی کنین. برای مثال ابتدا اون ها و درصد فراوانیشون در در بازه های سنی مختلف تقسیم بندی کنین. چه تعداد از مخاطبین احتمالی شما در سنین آ تا ب هستند و .....

بعد از دسته بندی از لحاظ سنی، مخاطبین رو از لحاظ اهداف و خواسته ها تقسیم بندی کنین. هر کدوم از بازه های سنی چه هدف و رویکردی رو دنبال میکنند و به دنبال چه چیزی هستند؟

شما در بازاریابی اینترنتی با یه مشتری توی خیابون مواجه نمیشین که براش یه ارائه ی محصول آسانسوری(ارائه ی کوتاه مختصر و تاثیرگذار) داشته باشین و قانعش کنین که از شما خرید کنه، نه قرار نیست جلوی کسی رو بگیریم، ما مشتری رو یه جایی توی اینترنت پیدا میکنیم و با تکنیک های بازاریابی اینترنتی اونها رو مجاب به خرید میکنیم.

پس در کنار دسته بندی مخابین از لحاظ سن و از لحاظ اهداف، تکنولوژی ها و پلتفرم هایی که مشتری با اونها در ارتباط هست رو هم در جدول خودتون قرار بدین. شما با مخاطب در فیسبوک مواجه میشین یا توئیتر؟ و یا هر محیط دیگری ...

کانالهای بازاریابی

لازم نیست که استراتژی شما شامل تمام کانالهای بازاریابی موجود باشه. با طیف وسیع انتخاب کانالها، ارزیابی بهترین انتخاب واقعا دشواره. اگر منابع شما محدوده حتما به اولویت بندی نیاز دارین و برای تست کانالهای جدید هم باید خیلی محتاطانه برخورد کنین.

باید کانالهای مربوط به هر بخش استراتژی بازاریابی رو به صورت دقیق مشخص کنید. برای مثال در سئو روی گوگل تمرکز میکنید، برای جستجوی کاربران از گوگل ادوردز و برای شبکه های اجتماعی از فیسبوک و برای بازاریابی محتوای ویدئویی از آپارات.

یک جدول تلاش در مقابل ارزش تهیه کنید و کانالهای مختلف رو در این جدول قرار بدین. حالا باید ببینید در ازای تلاشی که روی این کانال انجام میدین چه ارزشی بدست میارید. 

------------------------------------------------------------------------------

در کنار تمامی تعلیماتی که در زمینه ی بازاریابی انلاین در این دوره میبینین نباید فراموش کنین که افراد مقابل شما انسان هستند و عواطف و احساسات خودشون رو دارند. اون ها به حس عمیق ارتباط نیاز دارند و باید با مشتری های خودتون ارتباط برقرار کنین.۴.۲
مدت زمان
04:28:43
تعداد ویدیو ها
۵۷
تعداد بازدید
۱,۰۷۰
۴۵,۰۰۰

۲۵,۰۰۰ تومان

صداپیشه ها

ح

حجت باغانی

مترجم ها

ش

شادی

مجموعه های مرتبط