baladshow
  1. انیمیشن سازی

  2. اصول انیمیشن سازی: ژست و حالت کاراکتر

اصول انیمیشن سازی: ژست و حالت کاراکتر

در این مجموعه آموزشی یاد خواهید گرفت:

  • تعریفِ ژست کلیشه ها و ژست های توصیفی
  • استفاده از منابع برای خلق ژست
  • اجرایِ ژست با اعضای بدن بدون استفاده از دست
  • پیرایشِ ژست
  • ژست های صورت


توضیحات دوره آموزشی:

رعایت چه مولفه هایی باعث خلقِ شخصیت های انیمیشنیِ شگفت انگیز می شه؟ یکی از مهم ترین عوامل توجه به ژست هاست. ژست ها چگونگی بیان ایده ها و احساسات ما توسطِ بدنمون هستن. ژست هایی طبیعی، شخصیت هایی باور پذیر می سازن. اندرو گوردن از انیمیتورهای ارشدِ پیکسار، در این مجموعه ی آموزشی ما رو به دنیای ژست ها می بره، از ژست های وابسته به دست و صورت گرفته، تا اون هایی که حالتِ کل بدن رو خاص و منحصر به فرد می سازن. یاد میگیریم که چطور به دام کلیشه ها نیوفتیم و البته از چه طریق کالبدِ جسم رو به خدمت احساس، مفهوم و محتوا دربیاریم. در بخش بعدی از آموزش؛ او روندِ پیرایشِ صحنه ها رو ارائه می ده و رمز و رازِ دمیدنِ روح به جانِ شخصیتِ انیمیشنی رو آشکار میکنه. علاوه بر این ها تمریناتی چالش برانگیز،که خلاقیت، قدرت و مهارت مشاهده ی شما رو به مبارزه میخونه رو ارائه میده. برای این مبحث آموزشی فیلم هایی اختصاصی توسط بازیگران مجرب تهیه شده و همچنین صحنه هایی از بزرگترین فیلم های سینمایی دنیا مورد نقد و بررسی قرار می گیرن.


درباره مدرس:

اندرو گوردون(Andrew Gordon) در سال 1997 به استودیوPixar پیوست. او بیش از 20 سال است که شخصیت های بسیاری را متحرک و انیمیت کرده است. در Pixar Animation Studios، او به عنوان انیماتور روی انیمیشن های زندگی یک حشره، داستان اسباب بازی ها 2 و3، کارخانه هیولا، در جستوجوی نمو، شگفت انگیزان و موش سرآشپز و بسیاری دیگر کار می کرد. کاراکترهایی که او طراحی آنها را انجام داده شامل مایک وازوکی در انیمیشن کارخانه هیولاها، ادنا مود طراح لباس شگفت انگیزان در این انیمیشن و گیل در انیمیشن در جستوجوی نمو، می شود. او سرپرست انیماتورهای انیمیشن کوتاه Presto بود نامزد جایزه اسکار شد و به عنوان انیماتور کارگردان در انیمیشن دانشگاه هیولاها و برنامه تلویزیونی ویژه به نام " Toy Story That Time Forgot" حضور داشته است. او به اخیرا کارگردانی "دایناسور خوب" و "در جستوجوی دوری" را به پایان رسانده است.

اندرو گوردون در رشته انیمیشن سازی در ونکوور درس خوانده و قبل از شروع کارش در Pixar، در Warner Classics کار میکرد. او جایزه بهترین انیمیشن سازی شخصیت را توسط انجمن Visual Effects Society برای انیمیشن در جستوجوی نمو دریافت کرد. اندرو همچنین خالق بسیاری از اتاق های مخفی در Pixar است، مانند Love Lounge و Lucky 7.

اندرو از سال 2000 در زمینه انیمیشن سازی تدری می کرده است و چهار بار نیز دوره انترنی انیمیشن سازی استودیو Pixar  را هدایت و گسترش داده است. او در حال حاضر مدیر برنامه انیمیشن سازی هالیوود برای One Academy است. او یکی از بنیانگذاران Spline Doctors نیز می باشد که یک وب وبلاگ / پادکست متخصص در زمینه آموزش انیمیشن است.

مدت زمان
01:19:39
تعداد ویدیو ها
۲۱
تعداد بازدید
۷۱۲

۲۷,۰۰۰ تومان

صداپیشه ها

ح

حجت باغانی

مترجم ها

ز

زینب نوری فر

مجموعه های مرتبط