baladshow
  1. کسب و کار

  2. سر و کار داشتن با مشتری عصبانی

سر و کار داشتن با مشتری عصبانی

در این مجموعه آموزشی شما یاد خواهید گرفت:

  • گوش دادن همراه با همدردی کمک کردن
  • منصف بودن با مشتری
  • حفظ رابطه با مشتری
  • یاد گرفتن از مشتریان عصبانی
  • رسیدگی به شکایات
  • جایگزینی کلمات تحریک کننده


توضیحات دوره آموزشی:

بیش از هر موضوع دیگه ای ، موضوع درخواست کارکنان برای مشاوره در مورد نحوه خدمت و برخورد با مشتریای عصبانی و ناراحت بیشتر به چشم میخوره. این دوره تکنیک های آزمایش شده ای که برای خنثی کردن شرایط منفی به کار میره رو برای شما به نمایش خواهد گذاشت. جف تویستر،کارشناس نحوه خدمت به مشتری ، به شما نشون میده که چطورکارکنان میتونند با انجام اقدامات خاصی که قبل و بعد از برخورد با مشتریای عصبانی انجام میگیره احتمال پیش اومدن مشکلات رو در آینده کاهش بدن.

درباره مدرس:

جف تویستر(Jeff Toister) یک نویسنده، مشاور و مربی است که به تیم خدمات مشتریان کمک میکند تا توانایی های بالقوه خود را کشف کنند. او رییس شرکت "Toister Performance Solutions " است که به سایر شرکت ها برای بهبود بخش خدمات مشتریان آنها کمک کرده و مشاوره می دهند. جف تویستر بارها در صدر چارت های متخصصین خدمات مشتریان از جمله Global Gurus' World's Top 30 Customer Service Professionals, ICMI's Top 50 Thought Leaders to Follow on Twitter, and HDI's Top 25 Thought Leaders in Technical Support and Service Management. قرار گرفته است. وی نویسنده کتاب The Service Culture Handbook: A Step-by-Step Guide to Getting Your Employees Obsessed with Customer Service می باشد که در آن پروفایل کمپانی های موفق بررسی میکند تا ابزارهای کاربردی برای موفقیت را به شما ارائه کند.

جف توییستر همچنین یک مربی متخصص و بین المللی در این زمینه است که مدرک یادگیری و عملکرد را برای توسعه استعدادها دریافت کرده و همچنین از سازمان ATD جایزه ای برای همکاری های فراوانش در برنامه های مختلف آنها گرفته است. علاوه بر تمامی این ها او رییس قبلی ATD در سان دیه گو بوده و در حالیکه هم اکنون در کالیفورنیا زندگی میکند اما خدمات وی در سرتاسر ایالات متحده قابل دسترسی اند.

مدت زمان
00:55:00
تعداد ویدیو ها
۱۷
تعداد بازدید
۵۶۶

۱۱,۰۰۰ تومان

مترجم ها

فریماه رفیعی

فریماه رفیعی

فاطمه نظری

فاطمه نظری

مجموعه های مرتبط